درگ هیجان‌انگیز نیسان، بی ام و و پورشه

درگ بی ام و، پورشه و نیسان

درگ هیجان‌انگیز نیسان، بی ام و و پورشه 

درگ سدان بی ام و در برابر دو کوپه از پورشه و نیسان. به نظر شما نتیجه چه خواهد شد؟ قهرمان این شتابگیری هیجان‌انگیز کدام یک از این ۳ خودرو خواهد بود.

CarWow تقریباً هر هفته درگ های جذابی را برگزار می‌کند و این بار هم به یکی از مسابقات جذاب آن رسیده‌ایم. اگرچه مسابقات درگ اکثراً بین خودروهایی با قدرت مشابه یا هم‌کلاس برگزار می‌شود ولی این یکی قدری متفاوت است.

ب‌ام‌و M5 کامپتیشن این بار با دو کوپه‌ی تیون شده روبرو شده است. یکی از رقبا خودروی پورشه ۹۱۱ توربو S با ۱۰ سال سن است که توسط ES موتور تقویت شده و دیگری هم نیسان GT-R با تیون لیچ فیلد می‌باشد. خب مسابقه‌ی عجیبی است!

ظاهراً این خودروها از نظر قیمت در یک محدوده یعنی حدود ۱۰۰ هزار پوند (۱۲۸۹۶۰ دلار) قرار دارند. از آنجایی که در همه‌ی مسابقات درگ نگاهی به مشخصات فنی خودروها می‌اندازیم پس این بار هم سری به اسب‌های بخار می‌زنیم تا ببینیم اوضاع از چه قرار است.

لیچ فیلد

نیسان GT-R تراک پک تیون شده توسط لیچ فیلد قدرت ۶۴۰ اسب بخاری و گشتاور ۸۳۰ نیوتون متری تولید می‌کند. این خودرو از سیستم چهار چرخ محرک نیز سود برده و وزن ۱۷۵۰ کیلوگرمی دارد.

از طرف دیگر پورشه ۹۱۱ توربو S با وزن ۱۶۵۰ کیلویی سبک‌ترین خودروی این مسابقه بوده و البته با قدرت ۷۶۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۰۰۱ نیوتون متری پرقدرت‌ترین خودروی این مصاف نیز هست. عملکردی فوق‌العاده برای خودرویی ۱۰ ساله!

حالا به اصل مطلب می‌رسیم. ب‌ام‌و M5 کامپتیشن یک سدان با چهار درب است که عجیب‌ترین خودروی این مسابقه بوده و البته با وزن حدود ۱۹۵۰ کیلوگرمی سنگین‌ترین خودرو نیز لقب می‌گیرد. قدرت ۶۲۵ اسب بخاری هم M5 کامپتیشن را به کم‌توان‌ترین این مسابقه تبدیل می‌کند.

اگرچه واضح است کدام خودرو برنده می‌شود اما هنوز هم فکر می‌کنیم ب‌ام‌و برنده‌ی معنوی است. با همان قیمت دو خودروی دیگر شما صاحب خودرویی می‌شوید که می‌تواند دو نفر بیشتر را حمل کرده و اسباب و وسایل زیادی را در صندوق جای دهد و هنوز هم عملکردی مشابه اسپورت های اصیل جهانی داشته باشد.

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک