مروری بر افسانه نیکی لائودا با نگاهی به فیلم Rush

مروری بر افسانه نیکی لائودا niki-lauda niki-lauda با نگاهی به فیلم Rush

مروری بر افسانه نیکی لائودا با نگاهی به فیلم Rush

افسانه نیکی لائودا یک افسانه متفاوت…بسیاری از علاقمندان متعصب مسابقات اتومبیلرانی، در سال‌های اخیر نسبت به کم شدن جذابیت و رقابت در مسابقات مختلف، اعم از رالی، لمانز، فرمول یک و نسکار گله مند هستند. علت اصلی این امر چندان به عدم جذابیت مسابقات در سال‌های اخیر مربوط نمی شود، بلکه رقابت افسانه‌ای اسطوره‌ها در سال‌های دور و در نتیجه جذابیت غیرقابل انکار مسابقات در دهه‌های شصت تا هشتاد میلادی سبب شده تا بسیاری رقابت‌های جاری این روزها را به نسبت آن دوران اساطیری،خشک و عاری از هیجان واقعی بدانند.

فرمول یک

در تاریخ رقابت‌های فرمول یک همواره ستاره‌هایی درخشیده و به نحوی تاریخ ساز شده‌اند. نام‎هایی همانند میکا هاکینن، مایکل شوماخر، آیرتون سنا و ده‌ها راننده کار کشته دیگر در کنار مدیران تیم‌ها و طراحان و مهندسین همه و همه مورد احترام جهانیان بوده و هستند. تعداد معدودی نیز همانند آیرتون سنا علاوه بر عملکرد خیره کننده، جان خود را فدای عشق به سرعت کرده‌اند. از این رو بیش از سایرین در اذهان ماندگار شده اند. در این میان اما حوادثی که در فصل ۱۹۷۶ مسابقات فرمول یک رخ داد، در تاریخ تمام ورزش‌های موتوری بی سابقه و به نوعی شگفت انگیز است؛ رقابت نیکی لادا niki lauda اتریشی و جیمز هانت انگلیسی داستانی بود که همگان را تکان داد. اخیراً هم فیلمی به نام Rush بر اساس اتفاقات پیرامون این رقابت ساخته و اکران شده است.

مقاله مروری بر اوج و خروش آیرتون سنا / قهرمان ابدی فرمولاوان را نیز بخوانید.

فیلم Rush 

فیلمی که بار دیگر شور و هیجان دنیای خطرناک مسابقات سرعت را در دل عشاق واقعی جنگ ستارگان دوران طلایی اتومبیلرانی زنده کرده و نگاه مثبت بسیاری خبرگان دنیای سینما را با خود همراه ساخته است. به بهانه نگاهی به این فیلم دیدنی، بر آن شدیم تا ابعاد رقابت رو در رو نیکی لادا و جیمز هانت را به عنوان دو اسطوره کلاسیک دنیای فرمولاوان مرور کنیم، دو راننده بی باک که شخصیت‌های اول و دوم Rush به عنوان یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ورزشی سال‌های اخیر بر اساس ایشان شکل گرفته‌اند.

سرآغاز رقابت

بسیاری رانندگان حرفه‌ای فرمول یک، کار خود را از کازتینگ و فرمول ۳ و مسابقات مشابه رده پایین تر آغاز می‌کنند. جالب تر از همه اینکه برخی رقبای قدر در مسابقات فرمول یک، از همان کلاس‌های پایین نیز با یکدیگر رقابتی تنگاتنگ داشته‌اند. نیکی لائودا و جیمز هانت هم به عنوان دو شخصیت اصلی فیلم راش یکی از بارز‌ترین نمونه‌ها از چنین رقابتی بوده‌اند، چرا که پیشینه رویارویی این دو اسطوره تاریخ فرمولاوان به رویارویی پشت فرمان خودروهای فرمول سه باز می‌گردد.

از همان ابتدا نیکی لائودا شخصیتی منطقی و حساب گر داشت و تمامی حرکات شجاعانه اش بر پایه اصول و قواعد دقیقی بود که در اثر تجربه به آن‌ها رسیده بود. در نقطه مقابل جیمز هانت، جوانکی سرخوش و بی پروا بود که نقطه قوت اصلی او شجاعت و ریسک پذیری بالا در تمامی لحظات محسوب می‌شد. لائودا در ۱۹۷۲ در کنار فرمول دو، به فرمول یک راه یافت و طعم رقابت در بالاترین سطح مسابقات را چشید، اما به دلیل مشکلات مالی و مخالفت خانواده تا مرز کنار گذاشتن ورزش‌ها موتوری پیش رفت.

niki lauda نیکی لائودا Rush
niki lauda نیکی لائودا Rush

 نیکی لائودا مرد افسانه‌ای فرمول یک

اما سال بعد به هزینه خودش به تیم BRM رفت. مشکل اساسی این تیم وضع نامناسب فنی و مالی بود که در عین ناباوری سکوی پرتابی برای لائودا شد! چرا که در فصل بعد هم تیمی او رگاتزونی به تیم فراری پیوست و با انزو فراری استعداد‌های شگرف لائودا را در میان گذاشت و او را ترغیب کرد تا لائودا را به تیم فراری بیاورد. با پیوستن او به تیم فراری در ۱۹۷۴، رقابت نفس‌گیری بین او و سلطان آن روزهای فرمول یک یعنی رقیب دیرینه او، جیمز هانت آغاز شد.

ماجراجویی در برابر منطق و خرد

جیمز هانت تقریباً همزمان با ورود لائودا، به تیم نه چندان مطرح هسکث پیوسته بود. وی توانایی‌های شگرفش در سبقت گیری در سرعت بالا و نبرد‌های تن به تن در مسیرهای مستقیم را به اثبات رسانده بود و مورد توجه تیم مکلارن بود. اما بر خلاف لائودا که فردی منطقی و تا حدی خشک و کم حاشیه بود، هانت اخلاقی عجیب و غیرقابل پیشی بینی داشت. در حقیقت حاشیه‌های هانت در خارج پیست پایانی نداشت و از همین رو او همواره مورد توجه رسانه‌ها بود. از روابط غیر اخلاقی متعدد گرفته تا می گساری و مصرف شدید الکل و شوخی‌های زننده وی در خارج پیست در کنار حاضر شدن در پشت فرمان خودرو فرمول یک در حالت نیمه مست، او را به نوعی بمب رسانه‌ای بدل کرده بود.

هانت اهریمن

نمی‌توان هانت را نوعی اهریمن خوش گذارن دانست و صرفاً به خاطر رفتارهای پرخطر و غیرعاقلانه اش او را بدون پایبندی به اخلاق و به شمار آورد، اما در خوش بینانه‌ترین حالت، می توان گفت که هانت تا حد زیادی از این نوع حضور دائم و پر رنگ در رسانه‌ها راضی بود! اما با قدرت گرفتن لائودا در فصل ۱۹۷۵ و قهرمانی او و تیم فراری با اقتدار نسبی، هانت فقط به نوعی چهره محبوب خود را در خطر می‌دید و برای کسب شهرت بیشتر نیازمند حضور پر رنگ در مسابقات فرمول یک بود. چرا که وی شروعی بهتر از لائودا داشت و پس از پیوستن او به تیم فراری به حاشیه رفته بود و به نحوی درصدد بازگشت دوباره به اوج بود. این فرصت طلایی برای هانت با پیوستن وی به تیم مکلارن در ۱۹۷۶ به دست آمد.

فصل ۷۶ و حادثه دلخراش در نوربرگرینگ

اوج رقابت لائودا و هانت در سال ۱۹۷۶ فرمول یک رخ داد. در این فصل لائودا سعی در دفاع از مقام قهرمانی خود در فصل ۷۵ داشت و تلاش هانت هم برای بازگشت به اوج چندین برابر شده بود. در ابتدای فصل لائودا بهتر ظاهر شد، اما هانت هم شانه به شانه او پیش می‌رفت و از کسب هیچ امتیازی نمی‌گذشت. این رقابت تا حدی به درگیری و رقابت لفظی و به اصطلاح کُری خوانی رسانه‌ای بدل گشته بود. شرایط به گونه‌ای پیش می رفت که این دو نفر که سال‌ها قبل در لندن برای مدتی هم خوانه یکدیگر بودند، به تدریج به دشمن درجه یک هم مبدل شدند. فشار رسانه‌ها روی هانت و لائودا روز به روز بیشتر می‌شد تا وقتی که نوبت به گرندپری آلمان رسید.

گرندپری ۲۰ کیلومتری

این گرندپری که در مسیر ۲۰ کیلومتری پیست مشهور نوربرگرینگ، موسوم به جهنم سبز برگزار می‌شد. یکی از دشوارترین مراحل فصل بود. در روز برگزاری شرایط جوی نامناسب و بارندگی حاکم بود و همین باعث شد تا بسیاری از رانندگان و مسئولین تیم‌ها به فکر لغو مسابقه بیافتند. این تصمیم برای لغو یا عدم لغو مسابقه، بر عهده رانندگان حاضر گذاشته شد. لائودا جزء رانندگانی بود که با برگزاری مسابقه به شدت مخالفت می‌کرد و در جبه مقابل او، هانت وی را متهم کرد که به دلیل ترس از عدم موفقیت و از دست دادن امتیاز مشغول جوسازی است. در نهایت رأی گیری انجام شد و هانت توانست رانندگان را قانع کند که پیست خطرناک نوبرگرینگ با ۱۷۰ پیچ که هنوز هم به عنوان یکی از دشوارترین مسیرهای مسابقه‌ای جهان مشهور است، در آن روز بارانی به اندازه کافی امن است.

شروع مسابقات افسانه نیکی لائودا

مسابقه به شیوه معمول آغاز شد اما در میانه مسابقه لائودا به دلیل لغزندگی سطح مسیر و مشکل فنربندی چرخ‌های عقب ناگهان کنترل بخش انتهایی را از دست داد و خودرو او، پس از چرخش و برخورد با باریر حاشیه مسیر بار دیگر به سمت پیست تغییر جهت داد و در همان سرعت بالا، بر سر راه خودرو برت لونگر قرار گرفت، برخورد برای لونگر اجتناب ناپذیر بود، چرا که فضایی برای ترمز گیری وجود نداشت، شدت برخورد دو خودرو آنچنان بود که فراری لائودا لحظاتی بعد از حادثه طعمه حریق شد.

لائودا در فراری گیر افتاد در افسانه نیکی لائودا

لونگر به راحتی از خودرویش خارج شد. اما لائودا در فراری گیر افتاد. و دمای حدود ۶۰۰ درجه، استشمام گازهای سمی و ذوب شدن قسمتی از کلاه ایمنی اش سبب شد تا صورتش در معرض شعله‌های آتش قرار گیرد. تعدادی از رانندگان شامل لونگر، ارتل، ادواردز و مرزاریو با رها کردن مسابقه به یاری او شتافتند. خودرو امداد سر رسید و لائودا را که به هوش بود به بیمارستان منتقل کرد. اما در این حادثه دلخراش فرمول یک لادا که در اثر سوختگی دچار جراحت شدیدی شده بود، سریعا به کما رفت. در نهایت هانت توانست گرندپری آلمان را در غیاب لائودا به راحتی ببرد. فراری مسابقه بعدی در اتریش را تحریم کرد و تا دو مسابقه بعد فراری در یک شوک بزرگ قرار داشت و هانت هم به جمع آوری امتیاز مشغول بود.

niki lauda نیکی لائودا Rush
niki lauda نیکی لائودا Rush

نیکی در گرندپری ایتالیا

در کمال ناباوری، با صرف هزینه بالا درمانی توسط تیم فراری و تبحر تیم پزشکی، نیکی لائودا توانست برای حضور در گرندپری ایتالیا به شرایط نرمال باز گردد. تنها شش هفته پس از حادثه دلخراش آلمان، بار دیگر دو راننده پر حاشیه در مقابل هم قرار گرفته بودند، با این تفاوت که صورت لائودا باند پیچی شده بود و بخشی از پوست صورتش به علت سوختگی شدید از بین رفته بود. در نهایت لائودا به مقام چهارم رسید و توانست از مقام اول خود در جدول امتیازی در برابر هانت دفاع کند.

اما اختلاف ۳ امتیازی بین این دو راننده در گرندپری ژاپن برای تکرار قهرمانی لائودا کافی نبود، چرا که این راننده اتریشی در دومین دور مسابقه بارانی ناچار به کناره گیری شد و در نهایت هانت مسابقه را با محافظه کاری فراوان در رده سوم به پایان برد و با تنها ۱ امتیاز اختلاف نسبت به لائودا به قهرمانی فصل پر حاشیه ۱۹۷۶ رسید. قهرمانی‌ای که اگر چه با تلاش فراوان بدست آمد اما بسیاری این پیروزی را بسیار تلخ توصیف می کنند، تا حدی او را شایسته عنوان قهرمانی فرمولاوان نمی دانند.

niki lauda نیکی لائودا Rush

niki lauda      نیکی لائودا Rush

 

پایان رقابت در افسانه نیکی لائودا

در فصل بعد لائودا به راحتی توانست به عنوان شایسته قهرمانی دست یابد و هانت نتوانست به اندازه فصل ۷۶ برای وی دردسر ایجاد کند. اما مشکل بعدی لائودا سیاست‌های تیم فراری بود. همین سبب شد تا در سال ۷۸ به تیم برابهام بپیوندد و در نهایت پس از کسب مقام چهارمی در فصل ۷۸، در اوایل فصل ۷۹ کناره گیری خود از فرمول یک را اعلام کرد. پس از آن نیکی لائودا در کنار حضور در مسابقات استقامت با تیم موتور اسپرت ب ام و، به مدیریت خطوط هوایی تاسیس شده توسط خودش پرداخت. اما در ۱۹۸۲ دوباره به میادین F1 بازگشت و با نمایشی ترکیبی از تجربه و مهارت بر خلاف پیش بینی کارشناسان در ۱۹۸۴ به مقام قهرمانی دست یافت.

پیشنهاد رگلاژ مقاله مکلارن: نگاهی به آینده فرمول یک است.

عدم موفقیت در فصل۸۵ در  افسانه نیکی لائودا

پس از عدم موفقیت در فصل ۸۵، نیکی لائودا افسانه‌ای رسما و برای همیشه از فرمول یک خداحافظی کرد. اما بعد‌ها در اویل قرن بیستم مدیر تیم فرمول یک جگوار شد و امروزه هم به عنوان مشاور به تیم مرسدس AMG کمک می‌کند. البته لائودا، سال هاست که در سمت کارشناس مسابقات جلو دوربین شبکه آلمانی زبان RTL ظاهر می شود و امروزه یکی از مهمترین چهره‌ها و تحلیل گران فرمول یک قرار دارد.

جیمز هانت اما پس از کسب مقام پنجم در فصل ۷۷، فصل ناموفق ۷۸ را تجربه کرد و در سال ۷۹ با ترک مکلارن به تیم جتجالی میلیونر کانادایی یعنی والتر وولف پیوست. حضور او در تیم وولف هم موفق نبود و در نهایت در میانه فصل از رقابت کناره گیری کرد. با وجود این در ۱۹۸۰ وی تلاش کرد تا باز هم به مکلارن برگردد که به دلیل برخی مشکلات و عدم توافق طرفین، هرگز عملی نشد.

نیکی لائودا
نیکی لائودا

مرگ هانت

زندگی این دو پس از مسابقه به تفریحات شخصی و مشاغل دور از عرصه فرمول یک محدود نشد و هر دو در بازه‌های زمانی متفاوت، تحلیل گر تلویزیونی مسابقات فرمول یک شدند. در نهایت زندگی پر خطر و غیر اخلاقی جیمز هانت، کار دستش داد و در ۱۹۹۳ به علت سکته قلبی در حالی که تنها ۴۵ سال داشت، دار فانی را وداع گفت. لائودا بارها اعلام کرد که از مرگ زود هنگام دوست و رقیب قدیمی اش بسیار غمگین است. و تا حدی نقش او در حادثه گرندپری آلمان را فراموش کرده است، چرا که جیمز هانت از آسیب دیدگی شدید لادا ناراحت شده بود.

در مراسم اولین اکران فیلم Rush در آمریکا، نیکی لائودا نیز حضور یافت و فیلم را بسیار نزدیک به حقیقت و جذاب دانست. بنابراین دیدن این فیلم مهیج که با نقد‌های مثبت فراوانی نیز همراه بوده است، بدون شک از منظر آشنایی بیشتر با تاریخ مسابقات اتومبیل رانی خالی از لطف نخواهد بود.

مرگ نیکی لادا

افسانه نیکی لائودا در ۲۰ می ۲۰۱۹ پایان یافت. نیکی در بیمارستان دانشگاه زوریخ در سن ۷۰ سالگی درگذشت. وی تحت درمان دیالیز برای مشکلات کلیوی بود.

فرمول یک و قوانین تازه دردسرساز را در این نوشتار مطالعه کنید.

[تعداد: 7   میانگین:  4.9/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک