گزارش اختصاصی: همایش خودروهای کلاسیک در پیست آزادی + گالری تصاویر

همایش کلاسیک 25 آبان

خودروی کلاسیک فرسوده نیست!

همایش فراگیر خودروهای کلاسیک در اعتراض به قانون خودروهای فرسوده در پیست اتومبیلرانی آزادی

همایش کلاسیک 25 آبان
همایش کلاسیک‌ها در پیست آزادی، جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷

من یک خودروی کلاسیک هستم و برای اینکه بمانم به حمایت و حرکت در مسیرهایی که از آن خاطره دارم نیاز دارم… این شعار تبلیغاتی همایش دیروز خودروهای کلاسیک در پیست آزادی برای مقابله با قانون خودروهای فرسوده بود.

چند سالی است که دولت در راستای پیشرفت شهرها و کاهش آلودگی هوا و حمایت از خودروسازان داخلی قوانینی برای خودروهایی با طول عمر بیش از ۲۰ سال وضع می‌کند. قوانینی که همیشه مالکان و طرفداران خودروهای کلاسیک با آن در حال مخالفت هستند.

روز جمعه مورخ ۲۵ آبان ماه سال ۹۷ گردهمایی بسیار بزرگ در پیست آزادی برای اعتراض به وضع قوانین مربوط به خودرو های فرسوده و همچنین تحت عنوان بهانه‌ای برای دورهمی علاقه‌مندان به این سبک از خودروها برگزار شد که با استقبالی بی‌نظیر مواجه شد که در تمامی سال‌های گذشته بی‌سابقه بود.

البته گسترش فضای مجازی و تسریع در اطلاع‌رسانی هم در این استقبال پرشور بی‌تاثیر نیست و یکی از اصلی‌ترین دلایل ازدحام جمعیت در چنین گردهمایی‌هایی است که شکر خدا طی ۵ سال اخیر تعداد آنها رو به فزونی گذاشته. این همایش با همکاری تمامی کلوپ‌های رسمی کمیته کلاسیک فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و از تنوع مناسبی در انواع خودروها و طیف سنی آنها برخوردار بود.

همایش کلاسیک 25 آبان

در نهایت آرزومندیم در همایش‌ها و گردهمایی‌های بعدی فدراسیون مشکلات و مسائل مدیریتی کمتری وجود داشته باشد؛ چراکه مثل اکثر گردهمایی‌ها با ازدحام جمعیت، مشکل پارکینگ، برخورد با تماشاگران و شرکت‌کنندگان در این گردهمایی‌ها، همچنین کمبود امکانات رفاهی با کیفیت مواجه نشویم. جامعه علاقه‌مندان به خودرو-مخصوصا نمونه‌های کلاسیک- در کشور به جایگاهی درخور و شایسته برسند.

عکس، نوشته و گزارش: امین احمدی

خبرنگار رگلاژ

در ادامه گزارشی تصویری از این همایش تقدیم حضورتان می‌کنیم:

 

خودروهای غیرآمریکایی

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

کلاسیک

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

 

خودروهای اسپرت آمریکایی

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

همایش کلاسیک

 

خودروهای لوکس آمریکایی

خودروهای لوکس آمریکایی

 

خودروهای شاسی‌بلند آمریکایی

شاسی بلندهای آمریکایی

 

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک