در هنگام تعویض لاستیک خودرو مثل یک حرفه‌ای برخورد کنید

در هنگام تعویض لاستیک خودرو مثل یک حرفه‌ای برخورد کنید

نکاتی که هنگام تعویض لاستیک خودرو باید بدانید تا دچار مشکل نشوید

برای هر کدام از ما در طول دوران رانندگی ممکن است بارها پیش بیاید که لاستیک خودرو پنچر یا فرسوده و آسیب دیده شده باشد. در نتیجه نیاز به مراجعه به تعمیرگاه تعویض پیدا کند. در این مقاله نکات اولیه و در عین حال مهم را درباره تعویض لاستیک خودرو بررسی می‌کنیم. بهتر است به یاد داشته باشید که لاستیک یدکی در خیلی از خودروها فقط به منظور استفاده موقت تا زمان خرید یا تعمیر لاستیک اصلی تعبیه شده است.

روش تعویض لاستیک

روش تعویض لاستیک

 • لاستیک فرسوده را با استفاده از تجهیزات لازم (جک، آچار و …) درآورده و تایر یدک را جایگزین آن می‌کنیم
 • فشار هوا را در همه چرخ‌ها کنترل کرده و در صورت نیاز تنظیم می‌کنیم

لاستیک یدک راه حل بسیار مناسبی برای مواقعی است که تایر اصلی آسیب دیده است. به همین دلیل همیشه باید یک لاستیک یدک در خودروی خود داشته باشید. اگر برای تعویض لاستیک خودرو با مشکل روبرو هستید و نمی‌توانید این کار را بکنید، حتما با تعمیرکار تماس بگیرید.

در هنگام تعویض لاستیک خودرو مثل یک حرفه‌ای برخورد کنید

داشتن اطلاعات درباره نحوه تعویض لاستیک چقدر اهمیت دارد؟

هر خودرویی برای حرکت به چهار چرخ نیاز دارد. اکثر خودروها برای زمانی که یکی از لاستیک‌های اصلی دچار مشکل شود، به یک تایر یدک در صندوق عقب مجهز شده‌اند. لاستیک‌های یدک ممکن است از تایرهای اصلی کوچک‌تر باشند. برای حفظ ایمنی نباید از آن‌ها برای رانندگی در زمان طولانی استفاده کرد. اما به شما این امکان را می‌دهد تا زمان تعویض لاستیک بتوانید از وسیله خود استفاده کنید. البته می‌توان از تایرهای یدکی که هم سایز لاستیک اصلی هستند تا هر زمان که بخواهید استفاده کنید. همچنین از تایرهای یدکی که کوچک‌تر از تایر اصلی هستند نباید در بزرگراه‌ها و در سرعت‌های بالا استفاده کرد. اگر خودروی شما مجهز به قفل چرخ باشد مکانیک برای تعویض آن به کلید نیاز دارد. پس کلید آن را همیشه در دسترس نگه دارید.

نکته: در پایان توصیه می‌شود چنانچه مهارت لازم در عیب‌یابی و باز و بست قطعه ندارید، از دستکاری قطعات حساس خودرو خو‌دداری کنید.

“در صورتی که نیاز به مشورت دارید، می‌توانید با مشاوران فنی رگلاژ به طور رایگان صحبت و چت کنید”

“در صورتی که مشکل خودرو شما نیاز به بررسی و یا تعمیر و تعمیرکار دارد، از طریق رگلاژ به طور رایگان بهترین تعمیرگاه شهرتان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن رزرو کنید”

[تعداد: 6   میانگین:  4.3/5]

4 دیدگاه برای “در هنگام تعویض لاستیک خودرو مثل یک حرفه‌ای برخورد کنید

  • گروه رگلاژ گفته:

   مهدی عزیز

   یکی از مهمترین کارهایی که رگلاژ جهت خدمت رسانی انجام میده معرفی نزدیکترین و همچنین بهترین تعمیرگاه شهره
   برای اطلاعات بیشتر می تونید با شماره ۰۲۱۷۲۴۹۱ تماس بگیرید یا با کارشناسان رگلاژ به صورت رایگان چت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک