داستان هواپیمای برقی نروژی

داستان هواپیمای برقی نروژی 

داستان هواپیمای برقی نروژی 

هواپیمای برقی شرکت نروژی Equator Aircraft با ۲ سرنشین و قابلیت ۶ ساعت پرواز به‌زودی تجاری خواهد شد.

داستان هواپیمای برقی نروژی 

این هواپیمای سبک قابلیت حمل ۲ سرنشین و وزنی معادل ۲۴۰ کیلوگرم را داراست و P2 Xcursion نام دارد. جالب است بدانید که این هواپیما از یک خودرو معمولی سبک‌وزن‌تر است و به علت استفاده گسترده از مواد کامپوزیتی در ساخت آن تنها حدود ۷۵۰ کیلوگرم وزن دارد. البته این هواپیمای کوچک در حال حاضر تنها می‌تواند تا ارتفاع پایین پرواز کند.

پرواز آزمایشی P2 Xcursion حدود ۱۰ دقیقه به طول انجامیده و طی این پرواز میزان استحکام، شرایط دینامیکی و انعطاف پذیری هواپیمای مذکور کنترل و بررسی شده است. طی این پرواز آزمایشی اطلاعات ارزشمندی برای ارتقاء توانمندی‌های هواپیمای رویایی نروژی به دست آمده است که تیم پروازی مدعی هستند می‌تواند آینده این پرنده کوچک بی جان را درخشان‌تر از گذشته نشان بدهد.

داستان هواپیمای برقی نروژی 

توان پیشرانشی

موتور مورد استفاده در P2 Xcursion یک پیشرانه الکتریکی ۹۷ کیلووات ساعتی با نام ENGIRO M97 است. در این هواپیما از باتری‌های لیتیومی به وزن ۱۰۰ کیلوگرم نیز استفاده شده است. در حال حاضر هواپیمای برقی Equator Aircraft قادر است تنها ۳۵ دقیقه پرواز کند اما مسئولان این شرکت وعده داده‌اند با تقویت موتور موجود، همچنین اضافه کردن یک موتور دیزلی تولید برق به مجموعه قوای حرکتی و افزایش قدرت باتری این رقم به ۱۰۵ دقیقه و در نهایت به عدد رویایی شش ساعت افزایش خواهد یافت. این هواپیما در مجموع ۷۵۰ کیلوگرم وزن دارد و سرعت‌اش به حداکثر ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و بیشینه مسافتی که قادر به طی آن خواهد بود به ۱۵۶۵ کیلومتر می‌رسد. 

این پرنده کوچک نروژی گرچه همچنان تا رسیدن به بلوغ مهندسی راهی نه چندان زیاد در پیش دارد اما نشان دهنده راهی به سوی آینده و نفوذ وسایل نقلیه برقی حتی به آسمان خواهد بود. به هر حال هواپیماهای برقی خیلی زودتر از آنچه در تصورمان بگنجد در راه هستند و رویای پرواز شخصی کم‌دغدغه در حال برآورده شدن است.

داستان هواپیمای برقی نروژی 

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار