هیوندای Elevate کانسپت، جادوی آینده

هیوندای الویت

هیوندای Elevate کانسپت، جادوی آینده

هیوندای Elevate کانسپت شاید کمی ترسناک و غیرمعمول و حتی تخیلی به نظر برسد اما باید بگوییم این خودرو کاملا دوست بشر است.

فائق بر سخت‌ترین مسیرها

بخشی از این کانسپت خودرو و بخش دیگرش نیز ربات بوده و به منظور پشت سر گذاشتن سخت‌ترین مسیرها طراحی شده است. هیوندای معتقد است این کانسپت می‌تواند به منظور اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار گیرد و اقدام به نجات افراد در بدترین شرایط نماید. بخش اعظم توانایی‌های Elevate به خاطر پاهای رباتیکش است که دارای پیشرانه‌هایی بوده و آزادی حرکت ۵ درجه‌ای دارند.

هیوندای می‌گوید ساخت این وسیله نقلیه‌ی عجیب حدود ۳ سال زمان برده و البته کاملاً در فاز مفهومی باقی خواهد ماند. امیدواریم یک روزی چنین وسیله‌ای تولید شود چراکه توانایی حفظ جان انسان‌ها در وضعیت‌های اضطراری را دارد.

هیوندای الویت

معرفی در وگاس

این کانسپت جدید که در CES لاس‌وگاس معرفی شده توسط هیوندای حد نهایی خودروی حمل‌ونقل یا UMV خوانده می‌شود و دارای چرخ‌هایی می‌باشد که به پاهای رباتیک متصل شده است. به این ترتیب Elevate تواناهایی دارد که هیچ خودروی نجات دیگری نمی‌تواند به پای آن برسد.

بازوهای رباتیک این کانسپت نیز می‌توانند حرکات حیوانات را شبیه‌سازی کنند و بنابراین در هر جهتی حرکت کند. زمانی که بازوهای رباتیک جمع شوند این کانسپت می‌تواند یک وسیله‌ی نقلیه‌ راحت در بزرگراه‌ها باشد.

کمک به ناتوانان

از نظر هیوندای، افرادی که فاقد توانایی‌های حرکتی هستند در آینده خواهند توانست از این کانسپت به عنوان یک کمک استفاده کنند. Elevate کانسپتی کاملاً الکتریکی بوده و از جدیدترین پلت‎فرم الکتریکی مدولار هیوندای استفاده می‌کند. بد نیست بدانید این معماری سبب می‌شود بسته به استانداردهای موردنیاز، بتوان بدنه‌های مختلفی را روی این خودرو-ربات عجیب و هیجان‌انگیز سوار کرد.

 

 

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک