یدک‌کشی اضطراری

مدیران خودرو

یدک‌کشی اضطراری

اگر یدک‌کشی اضطراری ضروری باشد، توصیه می‌شود از شرکت خدمات یدک‌کشی مورد تایید مدیران خودرو استفاده نمایید.

حالت درست یدک‌کشی

– خودرو توسط اپراتورهای حرفه‌ای روی خودرو سوار قرار داده می‌شود. این بهترین راه جابه‌جایی خودرو می‌باشد.

– بازوی مکانیکی خودرو یدک‌کش به انتهای چرخ‌های جلویی خودرو توسط اپراتورهای حرفه‌ای وصل خواهد شد تا چرخ‌های جلویی را بالا ببرد؛ دو چرخ عقبی روی زمین می‌ماند.

یدک‌کشی اضطراری

احتیاط

خودرو را با استفاده از سپر بلند نکنید و یا نکشید؛ در غیر اینصورت ممکن است آسیب جدی ایجاد کند زیرا سپر برای یدک‌کشی و یا حفظ وزن طراحی نشده است.

– یدک‌کشی با اتصال کابل به قلاب یدک‌کش روی قسمت جلویی در زیر خودرو صورت می‌گیرد. این روش یدک‌کشی تنها روی جاده‌هایی با سطح سخت برای مسافت‌های کوتاه و در سرعت پایین امکان‌پذیر است.

یدک‌کشی اضطراری

تذکر

در طول یدک‌کشی، چراغ‌های هشدار خطر باید روشن باشند. کلید احتراق را به حالت ACC بچرخانید و آن را در حالت خلاص قرار داده و اهرم ترمز دستی را رها کنید.

احتیاط

تنها اگر چرخ‌ها، فرمان، ترمز و روشنایی در حالت خوبی باشند، حالت قرار دادن همه چرخ‌ها روی زمین باید مورد استفاده قرار گیرد؛ زمانی که این روش برای یدک‌کشی خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، به خودرو آسیب وارد می‌شود. بنابراین استفاده از روش قرار دادن کلیه چرخ‌ها بر روی زمین را تنها در صورتی که سایر گزینه‌های یدک‌کشی موجود نباشد، مورد ملاحظه قرار دهید.

خطر

اگر محور جعبه دنده، فرمان و ترمزها آسیب دیده باشد از روش قرار دادن همه چرخ‌ها بر روی زمین استفاده نکنید. زمان یدک‌کشی، کلید را از سوئیچ احتراق برندارید زیرا این ممکن است فرمان را قفل نماید و در نتیجه مسیر حرکت خودرو را نمی‌توان کنترل کرد.

قلاب کشش

– قلاب‌های کشش در جلو و عقب خودرو نصب می‌شوند.

– قلاب جلویی کشش در گوشه پایین سمت راست در شبکه جلویی خودرو قرار گرفته است. برای دسترسی از یک پارچه نرم برای پوشاندن سر آچار پیچ‌گوشتی تخت استفاده نمایید تا قلاب شبکه را باز کنید، طوری که کابل یدک‌کشی را بتوان به قلاب جلویی یدک‌کشی وصل کرد.

قلاب کشش

– قلاب پشتی یدک‌کشی در گوشه پایینی سمت راست خودرو واقع شده است. کابل یدک‌کشی را می توان با برداشتن روکش قلاب به قلاب یدکی عقبی وصل کرد.

قلاب کشش

– قلاب یدک‌کشی عقبی برای کشیدن خودرو دیگر (مثلا کشیدن خودرو خارج از جوی آب) تنها در حالت اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد. همیشه زمان استفاده از قلاب یدک‌کش عقبی، آن را مستقیم به سمت جلو بکشید. دقت کنید اگر قلاب یدک‌کش از یک طرف کشیده شود، خم می‌شود و آسیب می‌بیند.

حالت نادرست یدک‌کشی

– این نوع کامیون یدک‌کش از کابل‌های فلزی با قلاب‌ها استفاده می‌کند و آن را اطراف شاسی و یا اجزای آویزان می‌غلطاند تا خودرو توسط یک سر روی زمین آویزان شود؛ یدک‌کشی در این حالت ممکن است بر خودرو و یا بدنه خودرو آسیب جدی وارد نماید، بنابراین از این روش یدک‌کشی استفاده نکنید.

حالت نادرست یدک‌کشی

– اگر خودرو با چرخ‌های عقبی روی زمین کشیده شود، چرخ‌های جلویی باید روی ارابه یدک‌کش ثابت شود؛ اگر چرخ‌های جلویی مستقیما روی زمین قرار گیرد، این کار ممکن است به محور جعبه دنده آسیب جدی وارد نماید.

حالت نادرست یدک‌کشی

تذکرات

– در طول یدک‌کشی، چراغ‌های هشدار خطر باید روشن باشد. سوئیچ احتراق را به حالت ACC بچرخانید، اهرم ترمز دستی را در حالت خلاص قرار داده و آن را آزاد کنید.

– در طول یدک‌کشی، هرگز مسافران را در خودرو رها نکنید.

– زمان یدک‌کشی از سرعت ایمن بالاتر نروید و تا حد ممکن آرام برانید.

– زمان یدک‌کشی اگر قطعات آسیب دیده وجود داشته باشد، باید قبل از آغاز یدک‌کشی ثابت شود؛ در غیر اینصورت، باعث تصادف می‌شود.

– سعی نکنید خودرو را توسط سپر بلند کنید و یا بکشید، زیرا آسیب شدیدی ایجاد می‌کند؛ سپرها برای یدک‌کشی طراحی نشده‌اند.

 

فرار اضطراری

– دسته فرار اضطراری در داخل صندوق عقب خودرو وجود دارد.

فرار اضطراری

– در صورت تصادف و زمانی که ۴ درب باز نمی‌شوند، اگر شرایط ایجاب نماید، صندلی‌های پشتی را به سمت محفظه صندوق تا کنید سپس دسته فرار اضطراری را با شدت بکشید و محفظه صندوق را باز کرده و از اتومبیل بیرون بروید.

[تعداد: 5    میانگین: 5/5]

1 دیدگاه برای “یدک‌کشی اضطراری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک