پدال گاز و در صورت گیر کردن چه باید کرد؟

پدال گاز و در صورت گیر کردن چه باید کرد؟

گیر کردن پدال گاز مشکلی است که ممکن است برای هر کسی رخ دهد. آیا می‌دانید بهترین راه برای توقف خودرو د راین شرایط چیست؟

اگر پدال گاز ماشین شما گیر کند باید چکار کنید؟

چندسال پیش، راننده یک دستگاه کیا سورنتو با مشکل گیر کردن پدال گاز مواجه شد و سرعت خودرو تا ۱۹۳ کیلومتر در ساعت بالا رفت. پس از طی مسافت ۹۴ کیلومتر با حداکثر سرعت که حتی خودروهای پلیس نمی توانستند به وی برسند، راننده موفق شداین مشکل را برطرف کند. پیرو این اتفاق، شبکه تلویزیونی نشنال جئوگرافیک در طی یک برنامه از بینندگان سؤال کرد که در چنین سؤال کرد که در چنین شرایطی، چه باید کرد؟

 
 

برای تعمیر خودرو می‌توانید از طریق بهترین تعمیرگاه تهران خودور خود را به دست بهترین مکانیک بسپارید.

همانطور که در ویدئو مشاهده کرده اید، شبکه تلوزیونی نشنال این سوال را از افرادی پرسیده است و سپس به سه راه رسیدند که در ادامه هر سه راه را باهم بررسی می نمایم. اگر پدال گاز خودرو شما گیر کند سه راه برای نگهداری خودرو وجود دارد:

  1. استفاده از ترمز دستی
  2. قرار دادن در حالت خلاص
  3. خاموش کردن خودرو

اما باید بدانید که در این شرایط در ابتدا باید خونسردی خودتان را حفظ نماید . سپس باید سیستم خودرو خود را در نظر بگیرید. که خودرو شما دارای جعبه دنده دستی است یا اتوماتیک!؟

جعبه دنده دستی

اگر جعبه دنده خودرو شما به صورت دستی است به راحتی با قرار دادن پا به روی پدال کلاژ و خلاص کردن دنده مشکل حل می‌شود. و خواهید دید که خودرو سرعتش کم می‌شود و سپس به طور کامل خودرو می‌ایستد.

جعبه دنده اتوماتیک

شرایط در جعبه دنده اتوماتیک کمی متفاوت است. همانطور که می‌دانید نمی‌توانید با کمک کلاژ خودرو را متوقف نماید زیرا پدال کلاژ ندارید. اگر در چنین شرایطی سرعت خودرو شما بالا باشد و شما یکدفعه ترمز دستی را بکشید احتمال چپ کردن خودرو بسیار است. اگر هم بخواهید یکدفعه پا خود را به روی پدال ترمز بگذارید ممکن است خطرات بیشتری را به دنبال خود بیآورد. پس چاره چیست؟

ماشین را خاموش کنیم؟

خیر این راه اصلا توصیه نمی‌شود. بخصوص در ماشین هایی با جعبه دنده اتوماتیک. زیرا خساراتی به سایر نقاط خودرو وارد می‌شود. بهترین راه برای خودرو هایی اب جعبه دنده اتوماتیک در چنین حالتی این است که با آرامش دنده ار به حالت خلاص در بیاورند. خواهید دید که کم کم خودرو می‌ایستد.

 

اگر برای شما هم چنین اتفاقی رخ داده است و سپس توانستید ب راحتی خودرو را کنترل نماید. نظراتن و پیشنهادات خود را با رگلاژ به اشتراک بگذارید

 
 
[تعداد: 2   میانگین:  3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک