پاسخ به چند پرسش پرتعداد

پاسخ به چند پرسش پرتعداد 

در این نوشتار به چند پرسش پر تعداد و پرتکرار از سوی شما مخاطبان گرامی رگلاژ پاسخ خواهیم داد.

مدرک مورد نیاز برای طراحی انجین و گیربکس

باید اعتراف کرد که طراحی موتور و گیربکس به شکل سنتی و کلاسیک توسط مکانیک ها،مهندسان مکانیک و مهندسان متالوژی انجام می شده است اما در چند سال اخیر با پیچیده تر شدن تکنولوژی و دانش مورد نیاز برای ساخت این مجموعه ها،شاهد نیاز به افزایش تعداد نفرات درگیر در این زمینه های تخصصی هستیم.برای مثال کنترل مجموعه های الکترونیکی و برقی پیشرانه ها و گیربکس های جدید مسلما به دانش نرم افزاری و سخت افزاری نیاز دارد.بنابراین می توان گفت که این روزها یک تیم مهندسی باتجربه طرحی و ساخت اجزای فنی را پیگیری می کنند و تنها با یک مدرک تحصیلی واحد نمی توان به چنین سطحی از مهارت و دانش فنی دست یافت.

گیربکس سکوئنشال چیست؟

گیربکس سکوئنشیال یا تعویض متوالی یکی از انواع گیربکس های دستی و غیر اتوماتیک با عملکرد حرفه ای و مسابقه ای محسوب می شود.در خودروهای معمولی و غیر مسابقه ای با گیربکس های معمولی ، تعویض دنده ها با فرمت H انجام می شود برای مثال تعویض دنده ۳ به ۱ نیز قابل انجام است،اما برای رانندگی حرفه ای تعویض دنده غیر ترتیبی کاربردی ندارد و بنابراین مکانیزم و ماهک بندی گیربکس به صورتی انجام می شود که تعویض سریع دنده چه در جهت سبک کردن و چه در راستای سنگین کردن دنده ها با حرکت خطی دست راننده امکان پذیر باشد.این کار ضمن کاهش زمان تعویض دنده باعث افزایش دقت و تمرکز راننده هم می شود.

شرایط تردد خودروهای دست ساز در ایران

متاسفانه تاکنون قانونی مخصوص خودروهای دست ساز و کارگاهی در کشورمان تصویب نشده است و خودروسازان کوچک نیز ناچارند بر اساس قوانین استاندارد، قوانین ایمنی و سایر ویژگی خودروهای تولید انبوه برای دریافت پلاک اقدام کنند که با توجه به نبود زیر ساخت های تست تصادف در کشورمان، انجام چنین کاری در عمل هم بعید به نظر می رسد.بنابراین تاکنون هیچ خودرو دست سازی به شکل اصولی موفق به دریافت مجوز تردد و پلاک ملی نشده است و این معضل پیش روی تعداد زیادی از افراد علاقه مند و صنعتگران مستعد قرار دارد.

چرا سمند LX روغن کم می کند؟

کم شدن روغن اصولا در پی بروز نشتی در سیستم روغن کاری، ضعیف شدن رینگ پیستون و یا ضعیف شدن گاید سوپاپ در سرسیلندر اتفاق می افتد که این مورد اخیر در خصوص خودروهای دوگانه سوز شایع  تر است.برای سنجش میزان سلامت رینگ های پیستون نیز می توانید از کمپرس سنج استفاده کنید و میزان کمپرس سیلندرها را با یکدگیر مقایسه کنید،اگر هیچ یک از این مسائل وجود نداشت و میزان اختلاف کمپرس ناچیز بود.باید به کیفیت روغن موتور شک کرد.

BMW M4 بهترىن ماشین بی ام و برای دریفت است؟

با کمی اغماض می توان گفت که تمام خودروهای سواری (غیر از مدل های شاسی بلند) خانواده M POWER از توان لازم و مشخصات مناسب برای انجام حرکت دریفت برخوردارند.ب ام و M5 یکی از رکورد های جهانی بیشترین مسافت دریفت مداوم را در اختیار دارد و حتی در تبلیغات مدل سایز کوچک و جمع و جور M235i نیز حرکات دریفت دور میدان های درون شهری به تصویر کشیده است.با این اوصاف می توان گفت که M3 و M4 نیز قطعا از توانمندی های بالایی برای دریفت زدن برخوردارند اما از نظر بهترین بودن، تاکنون رده بندی و مقایسه خاصی از این نظر صورت نگرفته است.

 

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار