پورشه ۹۱۱ کررا S جدید: غرش در پیست

پورشه 911

پورشه ۹۱۱ کررا S جدید: غرش در پیست

راه‌های زیادی برای لذت بردن از پورشه ۹۱۱ در پیست‌هایی همچون پیست والنسیای اسپانیا وجود دارد و یکی از این راه‌ها هم دعوت این سوپر اسپورت آلمانی به یک تست شتاب گیری هیجان انگیز و نفس گیر است.

البته این یک ۹۱۱ قدیمی و عادی نیست بلکه نسل جدید ۹۹۲ کررا S محسوب می‌شود. پورشه شاید گفته باشد که شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این خودرو (مجهز به پکیج سفارشی اسپرت کرونو) برابر با ۳٫۵ ثانیه است اما پرفورمنس واقعی این اعجوبه چیز دیگری می‌گوید.

نویسندگان مجله‌ موتور اسپرت این فرصت را داشته‌اند که شتاب گیری ۹۱۱ جدید را محک بزنند. آن‌ها به شتاب حدود ۳ ثانیه دست یافته‌اند که کاملاً قابل‌توجه است. البته باید به خاطر داشت که این خودرو از نوع دیفرانسیل عقب است بنابراین مدل چهار چرخ محرک ۴S می‌تواند چند دهم ثانیه‌ای سریع‌تر از اعداد رسمی کارخانه باشد.

انگشت به دهان

اما تنها شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت کررا S جدید نیست که ما را انگشت‌به‌دهان می‌کند زیرا اتفاقات بعد از آن نیز کاملاً شگفت‌انگیز است. این خودرو تنها حدود ۷ ثانیه زمان نیاز دارد تا سرعت خود را به دو برابر برساند. بله درست خواندید تعجب نکنید! شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت پورشه ۹۱۱ کررا S 2020 تنها ۱۰ ثانیه است. از آنجایی که کررا S یکی از مدل‌های پایه‌ این خانواده به شمار می‌رود بنابراین به سادگی می‌توان تصور کرد که نسخه‌های اسپرت‌تر آن از جمله توربو و توربو S چه عملکردی خواهند داشت.

اما چه چیزی باعث شده این خودرو واقعا سریع باشد؟ کررا S جدید از گیربکس ۸ سرعته PDK جدید پانامرا سود برده و دارای پیشرانه‌ای ارتقا یافته با لگ توربوی کمتر است. قدرت و گشتاور این خودرو نسبت به مدل قبلی به ترتیب ۲۳ اسب بخار و ۳۰ نیوتن‌متر افزایش یافته و اینجاست که می‌فهمیم پورشه چگونه نسل جدید کررا S را نُه‌دهم ثانیه سریع‌تر از نسل قبل کرده است…

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک