با کمترین هزینه ماشینتان را پولیش کنید

با کمترین هزینه ماشینتان را پولیش کنید 

با کمترین هزینه ماشینتان را پولیش کنید 

پولیش رنگ بدنه خودرو یکی از مهمترین کارهایی است که برای نگهداری خودرو باید حدود سالی یکبار انجام بدهید.

به این ترتیب رنگ بدنه خودرو شما همواره درخشان و زیبا باقی خواهد ماند. مخصوصا رنگ‌های تیره که خیلی زود دچار خط و خش می‌شوند با پولیش جانی تازه می‌گیرند و حسابی زیبا می‌شوند.

حتما زمانی که وارد نمایشگاه‌های خودرو دست دوم شده‌اید ملاحظه کرده‌اید که بدنه‌ای خودرویی با بالای ۱۰۰ هزار کیلومتر کارکرد و گذشت ۵ سال از عمرش تا چه اندازه درخشان و زیباست. دلیل این موضوع پولیش رنگ بدنه و واکس آن توسط صاحبان نمایشگاه برای جلب توجه بیشتر مشتریان است.

معمولا اسم پولیش بدنه هم که می‌آید همه می‌گویند این کار را باید به یک نقاش خبره بسپرید. بله برای رنگ‌های آسیب دیده و پر از خط و خش این کار بهتر است توسط اهل فن انجام شود اما اگر می‌خواهید کار خودرو شما به این مرحله نکشد و یا روی بدنه خودرو شما گرد رنگ وجود دارد می‌توانید خودتان با هزینه‌ای بسیار کم واکس و پولیش بدنه را انجام بدهید. 

آیا روکش کردن بدنه خودرو ها مانند پولیش کار می کند؟

دقت را فدای سرعت نکنید!

با کمترین هزینه ماشینتان را پولیش کنید 
با کمترین هزینه ماشینتان را پولیش کنید

افزون بر این فراموش نکنید که معمولا نقاش‌ها برای سرعت دادن به کار و نگاه حرفه‌ای و کسب درآمد پولیش بدنه را با استفاده از دستگاه‌های اوربیتال برقی و بادی انجام می‌دهند. کاری که کیفیت آن با نوع دستی اصلا قابل مقایسه نیست. این فرآیندی که به شما توصیه می‌کنیم اگر با حوصله و صرف وقت انجام شود نتیجه بسیار مناسبی خواهد داشت حتی بهتر از کار یک نقاش خبره با دستگاه!

اما توجه داشته باشید که اگر چندان حوصله ندارید و می‌خواهید ظرف کمتر از یک ساعت سر و ته قضیه را هم بیاورید اصلا پیشنهاد نمی‌کنیم برای پولیش بدنه خودتان دست به کار بشوید. شما بهتر است دست در جیب مبارک کرده و خودرو دلبندتان را به یک نقاش ماهر بسپارید.

مواد لازم

با کمترین هزینه ماشینتان را پولیش کنید 
با کمترین هزینه ماشینتان را پولیش کنید

برای پولیش بدنه خودرو با کمترین هزینه و کیفیت مناسب نیاز به مواد زیر خواهید داشت:

۱-سنباده ۳۰۰۰ فوق نرم یک ورق

۲-یک قوطی پولیش ایرانی با کیفیت

۳-یک قوطی واکس بدنه با کیفیت

۴-یک عدد شامپو کارواش

۵-یک بسته پنبه نرم

مراحل پولیش و واکس بدنه

۱-مرحله اول:

ماشین را کامل و به دقت بشویید و آن را در سایه قرار بدهید.

۲-مرحله دوم:

در صورتیکه روی بدنه جرم وجود دارد و یا حتی خودرو شمار صفر کیلومتر است اما روی رنگ آن گرد رنگ نشسته، برای برطرف کردن این موارد از سنباده نرم با مالش آرام آن روی محل مورد نظر استفاده کنید. سنباده نرم خش‌های سطحی که به فلز نرسیده‌اند را یا از بین می‌برد و یا بهبود می‌بخشد.

سنباده فوق نرم ۳۰۰۰ لایه‌ای با ضخامت در حد میکرون از روی بدنه خودرو برمی‌دارد. اما توجه داشته باشید که سنباده را بیشتر از دو بار روی هر قسمت نکشید و همچنین توجه داشته باشید که سنباده را به آرامی روی سطوح تیز بدنه حرکت بدهید چرا که این بخش‌ها دارای کمترین ضخامت رنگ هستند.

پس از اتمام سمباده بدنه را با آب خالی بشویید و خشک کنید.

۳-مرحله سوم:

در این مرحله درب قوطی پولیش را باز کنید و با انگشتان خود به مقدار لازم از خمیر پولیش را روی هر قطعه به‌صورت جداگانه بمالید. توجه داشته باشید که ماده پولیش را به هیچ عنوان روی بخش‌های پلاستیکی نمالید و خمیر را روی هر بخش به‌صورت جداگانه مورد استفاده قرار بدهید. زیرا اگر خمیر بماند و خشک بشود دیگر کارایی نخواهد داشت.

حالا میزانی از پنبه در حدی که نیمی از کف دستتان را بپوشاند بردارید و برخلاف سنباده نرم با فشار زیاد روی خمیر پولیش و سطح بدنه بمالید. تا جایی که هر گونه ماتی بدنه حاصل از سنباده از بین رفته و سطح رنگ درخشنده شود. پس از این مرحله کل بدنه را به دقت بشویید تا چربی خمیر پولیش از روی رنگ زدوده شود.

۴-مرحله چهارم:

در این مرحله واکس را با استفاده از ابر موجود در بسته بندی آن روی کل سطح بدنه خودرو بمالید و برای مدتی خودرو را رها کنید تا واکس روی بدنه خشک و سفید شود. پس از خشک شدن واکس با استفاده از یک تکه پنبه بزرگ آن را از روی بدنه جدا کنید.

اگر واکس شما خاصیت نانو داشته باشد بدنه و رنگ خودرو تا مدت‌ها خاصیت جرم و آب گریزی خواهند داشت.

با کمترین هزینه ماشینتان را پولیش کنید 
با کمترین هزینه ماشینتان را پولیش کنید

۵-مرحله پنجم:

دست خود را روی بدنه بکشید و اگر سطح زیر دست شما کاملا نرم صیقلی شده باشد می‌توانید کار را خاتمه یافته تلقی کنید.

۶-مرحله ششم:

از خودرو چند قدم فاصله بگیرید و با تماشای درخشندگی رنگ آن از نتیجه کار خود لذت ببرید.

با کمترین هزینه ماشینتان را پولیش کنید 
با کمترین هزینه ماشینتان را پولیش کنید
[تعداد: 4   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک