نگاهی به پژو ۲۰۰۸ مونتاژی ایران‌ خودرو

پژو 2008 مونتاژی ایران‌ خودرو 

نگاهی به پژو ۲۰۰۸ مونتاژی ایران‌ خودرو 

پژو ۲۰۰۸ مونتاژی ایران‌ خودرو یکی از نخستین خودروهایی بود که در دوران پسابرجام به‌عنوان یک خودرو مدرن مونتاژی در ایران سر زبان‌ها افتاد.

این خودرو را می‌توان در کلاس مینی کراس‌اوورها دسته‌بندی کرد. کلاسی که در واقع به شاسی‌بلندهای کوچک و به بیانی دیگر هاچ‌بک‌های قدکشیده اطلاق می‌شود. این کلاس در حال حاضر به علت برخورداری از پرستیژ یک خودرو کراس‌اوور و شاسی‌بلند و سهولت راندن یک هاچ‌بک در دنیا خصوصا اروپا مورد توجه ویژه قرار گرفته است. در کشور ما نیز نمایندگان حاضر در این کلاس کم نیستند و از جمله آنها و رقبای هم‌قیمت پژو ۲۰۰۸ می‌توان به خودروهایی چون رنو کپچر و سانگ‌یانک تیوولی اشاره کرد.

پژو 2008 مونتاژی ایران‌ خودرو 

مینی‌کراس قدرتمند

البته پژو ۲۰۰۸ نسبت به دو رقیب دیگر با بهره از یک پیشرانه ۱٫۶ لیتری مجهز به توربوشارژر و توان تولید ۱۶۳ اسب‌بخار قدرت نمونه توانمندتری به حساب می‌آید و مشتریان بیشتری را به سوی خود جلب می‌کند. این موتور همچنین گشتاوری معادل ۲۴۰ نیوتن‌متر و بیشینه سرعتی برابر با ۲۱۷ کیلومتر بر ساعت برای پژو ۲۰۰۸ به ارمغان می‌آورد. شتاب صفر تاصد پژو ۲۰۰۸ با این موتور نیز ۸٫۲ ثانیه از سوی پژو اعلام شده که رقم تامل‌برانگیزی برای یک خودرو در این کلاس قیمتی در ایران به‌شمار می‌رود.

پژو ۲۰۰۸ در رده خود همچنین خودرو کم‌مصرفی محسوب می‌شود و با مصرف ۶٫۷ لیتر به‌صورت ترکیبی (اعلامی از سوی کارخانه) و ۷٫۵ لیتر ترکیبی در عمل با توجه به ارتفاع شهری چون تهران از سطح دریا و کیفیت بنزین داخلی یک مینی‌کراس مقرون‌به‌صرفه است.

ابعاد ۲۰۰۸ در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب عبارتند از: ۴۱۵۹، ۱۷۳۹ و ۱۵۵۶ میلی‌متر. ایعادی که از آن خودرویی به اصطلاح «توی دست» و مناسب برای رانندگی در شهرهای شلوغ و پرترافیک می‌سازند. البته ابعاد پژو ۲۰۰۸ ایران‌ خودرو آنقدرها هم کوچک نیست و فضای درون کابین آن برای کسی که تا به حال فقط از بیرون به این خودرو نگاه می‌کرده یک سورپرایز به تمام معناست.

فنربندی نرم این خودرو برای خیابان‌های شهرهای ایران که عمدتا از روکش آسفالت با کیفیتی بهره نمی‌برند مناسب است و شاسی یک‌تکه آن به پایایی و ارتقاء هندلینگ‌‌اش یاری می‌رساند.

پژو 2008 مونتاژی ایران‌ خودرو 

داستان ۲۰۰۸ در ایران

پژو ۲۰۰۸ عرضه شده در ایران قوی‌ترین مدل این خودروست که قرار بود ابتدا در سال نخست با آپشن‌های اولیه و پس از آن مجهز به آپشن‌هایی چون سقف پانورامیک یا گرمکن صندلی‌های جلو و پوشش چرمی صندلی‌ها عرضه شود. اما بازگشت تحریم‌ها به ۲۰۰۸ امان نداد که در ایران جان بگیرد و ریشه بدواند. به همین دلیل این خودرو در برابر محصولی چون سانگ‌یانگ تیوولی آپشن‌های اندکی دارد و فقدان یک سانروف کوچک برای آن به اصطلاح «توی ذوق» خریدار می‌زند.

از سوی دیگر به علت مشکلات ناشی از تحریم‌ها ۲۰۰۸ تولیدی ایران خودرو چندان قطعه ندارد و از نگاه خدمات پس از فروش نمی‌توان امتیاز گستردگی خدمات پس از فروش ایران خودرو را برای این پژو کوچک نیز لحاظ کرد.

در خاتمه باید گفت اگر برایتان قدرت موتور و هندلینگ اهمیت زیادی دارد و قصد دارید رقمی در حدود ۳۰۰ میلیون تومان برای خرید یک خودرو روز هزینه کنید پژو ۲۰۰۸ گزینه مناسبی برای شماست اما اگر به آپشن هم اهمیت می‌دهید و مشکلی با خرید خودروهای دست دوم ندارید، می‌توانید یکراست سراغ کره‌ای‌های بازار حتی با کلاس بالاتر و بزرگتر بدنه و آپشن‌های بیشتر بروید. در نهایت انتخاب با شماست!

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک