چراغ‌های هشدار MVM 315

مدیران خودرو

چراغ‌های هشدار MVM 315

چراغ دمای بالای موتور

– تحت شرایط عادی، چراغ دمای بالا روی مجموعه داشبورد در طول رانندگی روشن نمی‌شود. اگر چراغ دمای خنک کننده روشن شود و یا بخاری از محفظه موتور بیرون بیاید، سریعا خودرو را در محل امنی متوقف نموده و آن را در حالت خلاص قرار دهید؛ اهرم ترمز دستی را بکشید و چراغ‌های هشدار خطر را روشن و کلیه تجهیزات برقی را خاموش کنید.

– اگر هیچ بخاری از محفظه موتور بیرون نیاید، این معمولا به خاطر اضافه بار موتور می‌باشد. موتور را مدتی روشن نگه دارید و سپس بعد از این که چراغ هشدار دمای بالا خاموش شد، به رانندگی ادامه دهید. بعد از این که موتور برای مدتی کار کرد و چراغ دمای خنک‌کن روشن باقی ماند، خودرو را در محل امنی قرار دهید و سریعا موتور را خاموش کنید.

– اگر بخار از محفظه موتور بیرون بیاید، سریعا موتور را ببندید.

تذکر

در این موارد، لطفا برای بررسی با نمایندگی مجاز مدیران خودرو تماس بگیرید.

چراغ فشار روغن

– چراغ فشار روغن زمانی روشن می‌شود که کلید احتراق در حالت روشن بوده و بعد از روشن شدن موتور، خاموش می‌شود؛ سپس در تمام لحظات رانندگی خاموش می‌ماند.

– اگر چراغ فشار روغن در طول رانندگی چشمک بزند، نشان می‌دهد که فشار روغن زیر مقدار نرمال می‌باشد.

– اگر چراغ فشار روغن موتور روشن بماند، این نشان می‌دهد که روغن موتور تمام شده است و موتور ممکن است خراب شود. اگر این اتفاق روی دهد، سریعا برای افزودن روغن موتور با نمایندگی مجاز مدیران خودرو تماس بگیرید و در صورت لزوم قطعات مربوطه را عوض کنید.

تذکر

ادامه رانندگی در حالت فشار پایین روغن موتور ممکن است آسیب مکانیکی جدی را بر موتور وارد نماید. این خسارت تحت پوشش ضمانت نامه شرکت مدیران خودرو قرار نمی‌گیرد.

چراغ سیستم شارژ

– چراغ سیستم شارژ زمانی روشن می‌شود که  کلید احتراق در حالت روشن باشد و چراغ بعد از روشن شدن موتور خاموش می‌شود.

– اگر چراغ سیستم شارژ بعد از روشن شدن موتور همچنان روشن بماند، این نشان می‌دهد که سیستم شارژ، شارژ کردن باتری را متوقف کرده است؛ لطفا برای بررسی در اسرع وقت با نمایندگی مجاز مدیران خودرو تماس بگیرید.

چراغ خرابی موتور

– چراغ خرابی موتور زمانی روشن می‌شود که کلید احتراق در حالت روشن باشد و چراغ بعد از روشن شدن موتور، خاموش می‌شود.

– اگر چراغ در هر لحظه‌ای روشن بماند، این نشان می‌دهد که خرابی در موتور ایجاد شده است. لطفا خودرو را در یک محل امن متوقف نموده و موتور را خاموش کنید سپس موتور را دوباره روشن کنید؛ اگر چراغ هنوز روشن باشد، لطفا برای بررسی در اسرع وقت با نمایندگی مجاز مدیران خودرو تماس بگیرید.

احتیاط

حرکت مداوم در حالی که چراغ خرابی روشن است، ممکن است برای خودرو آسیب ایجاد نماید و این مساله گارانتی خودرو را باطل می‌کند.

چراغ سیستم ترمز

– چراغ سیستم ترمز در حالی که کلید احتراق در حالت روشن قرار دارد، روشن می‌ماند و خاموش نخواهد شد تا زمانی که اهرم ترمز دستی کاملا آزاد شود.

– اگر چراغ زمانی که اهرم ترمز دستی کاملا آزاد است و یا در طول رانندگی روشن شود، این مساله نشان می‌دهد که در سیستم ترمز خودرو مشکلی ایجاد شده است. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که به دلیل کاهش روغن در مخزن، اهرم ترمز پایین می‌رود. به آرامی پای خود را از روی پدال ترمز بردارید تا ببینید آیا اثر ترمز نرمال است یا خیر.

  • اگر اثر ترمز نرمال باشد، موتور را در یک محل  امنی پارک کرده و سطح روغن ترمز را چک کنید. اگر سطح پایین باشد، خودرو باید برای بررسی نشت سیستم ترمز و فرسودگی لایی ترمز به نمایندگی مجاز مدیران خودرو برده شود.
  • اگر اثر ترمز نرمال نباشد، خودرو را در یک جای امنی پارک کنید و با شرکت یدک‌کش تماس بگیرید و اتومبیل را برای بررسی به نمایندگی مجاز مدیران خودرو ببرید.
Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار