چک لیست بازرسی خودرو در فصل بهار

چک لیست بازرسی خودرو در فصل بهار

نکات مهمی وجود دارد که برای محافظت از خودروی خود در فصل بهار باید انجام دهید

چک لیست زیر را برای تعمیر و نگهداری خودروی خود در فصل بهار انجام دهید تا خودروتون در طول تابستان هم به خوبی کار کند.

شستن سینی زیر خودرو با فشار آب

نمک‌های جاده‌ای که در زیر ماشین جمع می‌شوند، می‌توانند باعث ایجاد خوردگی بسیاری از اجزای مکانیکی و قطعات حمل کننده مایعات شوند. که همین مسئله باعث می‌شود تا ماشین شما نا امن شود. ضمن این که عدم پیروی از این دستور العمل می‌تواند باعث کاهش ارزش خودرو شما در صورت فروش گردد.

بررسی فشار باد تایر

هوای سرد باعث کاهش فشار هوا و هوای گرم می‌تواند باعث افزایش فشار هوا گردد. به عنوان یک قاعده، هرگز از حداکثر فشار هوایی که بر روی دیواره تایرها حک شده است، فشار تایر را بالاتر نبرید. برای یک سواری نرم و راحت به تنظیمات فشار هوای توصیه شده مطابق دستورالعمل خودرو خود مراجعه کنید.

 

بررسی فشار باد تایر

 

بررسی وضعیت باتری

باتری خود را چک کنید تا در صورت لزوم، آن را تعویض کنید یا آن را به تعمیرگاه برده و دوباره شارژ کنید. اگر چراغ‌های داخلی و یا چراغ‌های جلو نسبت به حالت طبیعی دچار کاهش نور شود. یا اگر ماشین قبل از شروع به کار چندین بار نیاز به استارت داشته باشد، می‌شود حدس زد که باتری ماشین شما با کاهش شارژ روبرو شده است.

بررسی وضعیت تمام تسمه‌ها و شلنگ‌ها

در صورت رانندگی با تسمه فرسوده و یا ترک خورده، بایستی انتظار یک خرابی زود هنگام در حین رانندگی را داشته باشید. دماهای سرد زمستانی و پایین‌تر از صفر می‌تواند تسمهها و و شیلنگ‌های خودرو را در زمان رسیدن فصل بهار و به مرور فرسوده کند، بنابراین هر آن چیزی که شبیه به پایان عمر مفید خود است را بایستی جایگزین کنید.

بررسی ترمزها

نمک جاده‌ها می‌تواند زیر ماشین شما جمع شود و به مرور زمان باعث خوردگی و خرابی ترمزها شود.

 

بررسی ترمزها

 

 

بررسی و اطمینان از وضعیت مایعات

در صورت نیاز سریعا بایستی مایعاتی مانند روغن خودرو تعویض شود. توجه داشته باشید که بسته به نوع روغن توصیه شده توسط سازنده، ممکن است به تعویض روغن سریع‌تری نسبت به آنچه که انتظار دارید، نیاز باشد.

می‌توانید تمامی موارد و خدمات فوق را با مراجعه به مکانیک خودرو محلی خود دریافت کنید. به منظور رفاه حال شما عزیزان همچنین می‌توانید از رگلاژ برای یافتن نزدیک‌ترین تعمیرگاه به محل زندگی خود استفاده کنید.

نکته: در پایان توصیه می‌شود چنانچه مهارت لازم در عیب‌یابی و باز و بست قطعه ندارید، از دستکاری قطعات حساس خودرو خو‌دداری کنید.

“در صورتی که نیاز به مشورت دارید، می‌توانید با مشاوران فنی رگلاژ به طور رایگان صحبت و چت کنید”

“در صورتی که مشکل خودرو شما نیاز به بررسی و یا تعمیر و تعمیرکار دارد، از طریق رگلاژ به طور رایگان بهترین تعمیرگاه شهرتان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن رزرو کنید”

[تعداد: 11   میانگین:  4.6/5]

1 دیدگاه برای “چک لیست بازرسی خودرو در فصل بهار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک