کارکرد s5 بخش سوم

دفترچه راهنما خودرو-کلیدهای جک S5

کارکرد s5 بخش سوم

کلید و ریموت جک S5

(فصل دوم دفترچه راهنما جک اس ۵ بخش سوم)

 

 

کلیدهای جک S5

کلیدهای جک S5

هنگام خرید خودرو، مجموعه‌ای کلید مطابق تصویر بالا به شما تحویل داده می‌شود. امکان باز کردن و قفل کردن تمام قفل‌های خودرو به وسیله هر یک از کلیدها وجود دارد. یکی از کلیدها را در محل امن دیگری نگهداری کنید تا در صورت گم شدن یا جا ماندن کلید اصلی در خودرو به شما کمک کند.

اخطار

– کلید کنترل از راه دور شامل اجزای الکترونیکی می‌باشد. لطفاً آن را از تابش مستقیم آفتاب، دمای بالا و رطوبت حفظ کنید.

– مراقب باشید کلید از ارتفاع بالا سقوط نکند و نیز جسم سنگین روی آن قرار ندهید.

– از تماس کلید با مایعات جلوگیری کنید. در صورت خیس شدن، با پارچه نرم آن را خشک کنید.

کد کلید جک S5

کد کلید جک S5

– هنگام خرید خودرو، یک پلاک کد به همراه کلیدها به شما تحویل می‌گردد. در صورت گم شدن کلیدها، برای ساخت کلید جدید باید کد روی پلاک را به شرکت اعلام کنید. برای اطمینان پیشنهاد می‌کنیم که این پلاک را در محلی امن نگهداری کنید.

– به منظور تامین امنیت بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم برای ساخت کلید تنها به نمایندگی‌های مجاز شرکت کرمان موتور مراجعه کرده و از کلیدهای مورد تایید شرکت استفاده کنید.

اخطار

– حتی اگر تنها شما خودرو را ترک می‌کنید، باز هم سوییچ خودرو را برداشته و همراه خود ببرید.

– هیچ‌گاه بچه‌ها را با کلید درون خودرو تنها نگذارید. زیرا ممکن است موتور را به کار انداخته و حتی خودرو را حرکت دهند و به خود و دیگران آسیب برسانند.

– با خارج کردن کلید از سوییچ استارت، خودرو را کاملا متوقف کنید. در غیر اینصورت ممکن است قفل غربیلک فرمان تصادفا فعال شده و فرمان نچرخد.

کنترل از راه دور جک S5

کنترل از راه دور جک S5

شما می‌توانید برای باز کردن و قفل کردن درب‌ها از کلید کنترل از راه دور استفاده کنید.

قفل کردن: با یک بار فشار دکمه قفل، تمام در‌ب‌ها قفل می‌شوند. اگر تمام درب‌ها و درب صندوق عقب بسته باشند، چراغ راهنما یک بار روشن و خاموش شده و بوق یک بار به صدا در می‌آید. به این ترتیب قفل بودن تمام درب‌ها و فعال شدن سیستم ضدسرقت اعلام می‌شود.

باز کردن: با یک بار فشردن این دکمه، قفل تمام درب‌ها باز می‌شود. چراغ اعلام هشدار دو بار روشن و خاموش شده و به این ترتیب باز بودن تمام قفل‌ها و غیرفعال شدن سیستم ضدسرقت اعلام می‌شود.

۳۰ ثانیه بعد از باز شدن قفل‌ها به وسیله کلید کنترل از راه دور، اگر درب‌ها باز نشوند یا موتور استارت نخورد، درب‌ها به صورت خودکار قفل شده و سیستم ضدسرقت فعال می‌شود.

صندوق عقب: هنگامی که تمام درب‌ها قفل شده‌اند، با فشردن این دکمه می‌توانید درب صندوق عقب را به‌طور مستقل باز کنید. با بستن صندوق عقب، درب به‌طور خودکار قفل می‌شود.

با گذشت ۳۰ ثانیه از باز شدن قفل صندوق عقب توسط کنترل از راه دور اگر درب صندوق باز نشود، درب به‌طور خودکار قفل شده و سیستم ضدسرقت فعال می‌گردد.

اقدامات احتیاطی برای استفاده از کلید کنترل از راه دور

کلید کنترل از راه دور در شرایط زیر کار نمی‌کند:

  • کلید داخل سوییچ استارت قرار گرفته باشد.
  • فاصله کلید تا خودرو بالاتر از محدوده مجاز باشد.
  • باتری درون دستگاه ضعیف شده باشد.
  • سیگنال ارسالی توسط دستگاه به وسیله خودروها یا اشیا دیگر مسدود شده باشد.
  • هوا بیش از حد سرد باشد.
  • سیگنال ارسالی توسط دستگاه با سیگنال‌های ناشی از فرستنده‌های رادیویی در ایستگاه‌های رادیویی و فرودگاه‌ها تداخل پیدا کرده باشد.

اگر کلید کنترل از راه دور کار نکرد، از کلید معمولی برای باز کردن و قفل کردن درب‌ها استفاده کنید.

تعویض باتری کنترل از راه دور جک S5

اگر باتری کلید کنترل از راه دور ضعیف شود، قفل کردن و باز کردن درب‌ها با چند بار فشردن دکمه انجام شده و چراغ نشانگر آن روشن نمی‌گردد. در اینصورت به روش زیر باتری را تعویض کنید.

با رگلاژ بهترین تعمیرگاه را برای تعمیر خودرو خود رزرو نماید.

روش تعویض باتری

۱- قاب روی ریموت کنترل را باز کرده و فرستنده را جدا کنید.

۲- باتری قدیمی را از قاب مخالف خارج کرده و باتری جدید را جایگزین کنید. دقت کنید قطب‌های باتری را به نحو درست قرار دهید. (قطب مثبت باید به سمت بالا باشد)

۳- فرستنده را داخل کنترل از راه دور قرار داده و قاب را در محل خود جا بزنید.

۴- کارکرد کنترل از راه دور را امتحان کنید. دکمه‌های قفل کردن و باز کردن را فشار دهید، اگر چراغ LED روشن شد یعنی کارکرد دستگاه نرمال است.

۵- کارکرد فرستنده را امتحان کنید. با فشار دکمه قفل کردن و باز کردن، اگر چراغ LED روشن شود یعنی کنترل از راه دور کارکرد عادی دارد.

توجه

– هنگام تعویض باتری از لمس صفحه مدار خودداری کنید. در غیر اینصورت الکتریسیته ساکن بدن شما به صفحه مدار منتقل شده و به فرستنده آسیب می‌زند.

– سطح باتری را بدون دستکش لمس نکنید. این کار عمر باتری را کاهش می‌دهد.

– باتری مصرف شده به طبیعت آسیب می‌رساند. لطفاً از قوانین محلی مربوط به بازیافت باتری‌ها تبعیت کرده و آنها را به محل مخصوص جمع‌آوری باتری‌ها بفرستید. از دور انداختن باتری به همراه زباله‌های خانگی پرهیز کنید.

ریموت هوشمند جک S5

ریموت هوشمند جک S5

خودروی شما مجهز به دو کلید هوشمند (سیاه  و سفید) می‌باشد. سیستم کنترل از راه دور به کار رفته در این کلیدها به شما این امکان را می‌دهد تا عملکردهای زیر را از راه دور و بدون نیاز به کلیدهای مکانیکی کنترل کنید:

قفل کردن درب‌ها به وسیله ریموت هوشمند

همه درب‌ها را ببندید و یک بار کلید قفل را فشار دهید. تمامی درب‌های خودرو قفل شده و چراغ راهنما یک بار چشمک می‌زند.

توجه کلید و ریموت جک S5

در صورتی که درب راننده درست بسته نشده باشد، درب‌های خودرو قفل نخواهند شد. در صورتی که سه درب دیگر خودرو درست بسته نشده باشند، با فشار دکمه قفل کلید هوشمند، درب‌ها قفل می‌شوند اما سیستم ضدسرقت خودرو فعال نمی‌گردد. سیستم ضدسرقت تنها در صورتی فعال می‌شود که تمامی درب‌های خودرو به درستی بسته شده باشند.

باز کردن درب‌ها به وسیله ریموت هوشمند

کلید باز کردن قفل را یک بار فشار دهید. قفل تمامی درب‌های خودرو باز شده و چراغ راهنما دو بار چشمک می‌زند.

توجه

اگر با گذشت ۳۰ ثانیه از باز شدن قفل درب‌ها، هیچ یک از درب‌های خودرو را باز نکنید آنگاه تمامی درب‌ها بصورت خودکار قفل می‌شوند.

مکان‌یابی خودرو جک S5

دکمه مکان‌یاب خودرو را یک بار فشار دهید؛ چراغ راهنما چشمک زده و بوق خودرو به صدا در می‌آید.

توجه کلید و ریموت جک S5

در صورت روشن بودن خودرو، کارکرد عادی سیستم کنترل از راه دور مختل خواهد شد.

کلید مکانیکی خودرو جک S5

کلید مکانیکی خودرو جک S5

کلید مکانیکی خودرو درون قاب کلید هوشمند قرار دارد. در صورتی که به هر دلیل کلید هوشمند از کار بیفتد، می‌توانید برای باز و بسته کردن قفل درب‌ها از کلید مکانیکی استفاده کنید.

[تعداد: 7   میانگین:  2.1/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک