کارکرد s5 بخش نهم

دفترچه راهنما خودرو-دسته برف پاک‌کن و شیشه‌شوی جک S5

کارکرد s5 بخش نهم

دسته برف پاک‌کن و شیشه‌شوی جک S5

(فصل دوم دفترچه راهنما جک اس ۵ بخش نهم)

دسته برف پاک‌کن و شیشه‌شوی جک S5

دسته برف پاک‌کن جک S5 برای کنترل برف پاک‌کن و شیشه‌شوی جلو و عقب خودرو به کار می‌رود. هنگامی که سوییچ در وضعیت ON قرار می‌گیرد، امکان کار با برف پاک‌کن‌ها وجود دارد.

دسته برف پاک‌کن جک S5 دارای پنج وضعیت است:

دسته برف پاک‌کن جک S5

۱- وضعیت مه (MIST)

۲- توقف کامل (OFF)

۳- توقف موقت یا حالت اتوماتیک (INT)

۴- سرعت کم (LOW)

۵- سرعت زیاد (HI)

برای انتخاب هر یک از این پنج وضعیت باید دسته برف پاک‌کن را به بالا یا پایین حرکت دهید. برای انتخاب وضعیت MIST، دسته برف پاک‌کن را از وضعیت OFF به سمت بالا حرکت دهید سپس کلید برف پاک‌کن را در وضعیت MIST قرار دهید؛ برف پاک‌کن یک بار حرکت می‌کند. این حالت برای پاک کردن شبنم و قطرات کوچک آب از شیشه به کار می‌رود.

توجه

بعد از قرار دادن دسته راهنما در وضعیت MIST تا زمانی که دسته راهنما را رها نکرده‌اید، برف پاک‌کن به حرکت خود ادامه می‌دهد. با رها کردن، دسته راهنما به وضعیت OFF برگشته و برف پاک‌کن متوقف می‌شود.

حرکت متناوب برف پاک‌کن جلو جک S5

حرکت متناوب برف پاک‌کن جلو جک S5

با قرار دادن دسته راهنما در وضعیت INT، برف پاک‌کن به طور متناوب کار می‌کند. در هنگام فعالیت متناوب و با چرخاندن کلید مدور میانی، فواصل زمانی حرکت برف پاک‌کن تنظیم می‌گردد. با قرار دادن دسته راهنما در وضعیت سرعت کم (LO) و سرعت زیاد (HI)، برف پاک‌کن با سرعت کم یا زیاد به حرکت ادامه می‌دهد.

برف پاک‌کن شیشه عقب جک S5

برف پاک‌کن شیشه عقب جک S5

برف پاک‌کن شیشه عقب به وسیله کلید مدور انتهای دسته برف پاک‌کن کنترل شده و شامل وضعیت‌های زیر است:

  • روشن (ON)
  • حرکت متناوب (INT)
  • خاموش (OFF)

با رگلاژ بهترین تعمیرگاه را برای تعمیر خودرو خود رزرو نماید.

شیشه‌شوی جلو و عقب جک S5

شیشه‌شوی جلو و عقب جک S5

– برای استفاده از شیشه‌شوی جلو، دسته برف پاک‌کن را به سمت غربیلک فرمان بکشید. به این وسیله شیشه‌شوی آب را به شیشه پاشیده و تا زمانی که دسته را رها نکرده‌اید برف پاک‌کن به صورت متناوب و با سرعت کم کار می‌کند. با رها کردن دسته، برف پاک‌کن یک بار دیگر کار کرده و سپس متوقف می‌شود.

– برای استفاده از شیشه‌شوی عقب، دسته برف پاک‌کن را در جهت مخالف غربیلک فرمان هل دهید. کارکردهای دیگر مشابه شیشه‌شوی جلو می‌باشد.

توجه

– از شیشه‌شوی بیشتر از ۱۵ ثانیه استفاده نکنید.

– در صورت خالی بودن مخزن مایع شیشه‌شوی، از شیشه‌شوی استفاده نکنید.

– در زمستان و یخبندان قبل از استفاده از برف پاک‌کن مطمئن شوید که تیغه برف پاک‌کن یا شیشه خودرو یخ نزده باشند.

– در محیط‌هایی که در فصل زمستان به راحتی دچار یخبندان می‌شوند، از مایع شیشه‌شوی حاوی ضدیخ استفاده کنید.

– در هوای سرد پیش از استفاده از برف پاک‌کن، یخ‌زدگی تیغه‌ها بر روی شیشه را بررسی کنید. در غیر اینصورت ممکن است موتور برف پاک‌کن آسیب ببیند.

– اگر فعالیت برف پاک‌کن بر اثر گیر کردن به یخ یا عوامل خارجی در هنگام کار قطع شد، خودرو را خاموش کرده و شیشه را تمیز کنید. در غیر اینصورت موتور برف پاک‌کن آسیب می‌بیند.

– در صورت خشک بودن سطح شیشه‌ها از برف پاک‌کن استفاده نکنید. در غیر اینصورت سطح شیشه خراش می‌افتد و تیغه برف پاک‌کن سریع‌تر مستهلک می‌شود.

– در هوای یخبندان در صورتی که شیشه جلو پیش گرم نشده است، استفاده از برف پاک‌کن توصیه نمی‌شود. ممکن است با این کار مایع شیشه‌شوی روی شیشه یخ زده و دید راننده را مسدود کند.   

[تعداد: 1   میانگین:  1/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک