کالسکه بی اسب

کالسکه بدون اسب

کالسکه اسبی نام اولیه ای برای موتور اتومبیل یا اتومبیل است. قبل از اختراع موتور اتومبیل ، کالسکه معمولاً توسط حیوانات بطور معمول اسب کشیده می شد. این اصطلاح را می توان با سایر اصطلاحات انتقالی مانند تلفن بی سیم مقایسه کرد. اینها مواردی است که با توصیف چیزهای جدید فناوری جدید با فناوری قدیمی مقایسه می شود.

بیشتر واگنهای بدون اسب  شباهت زیادی به واگنهای که با اسب کشیده می شدند داشتند ، اما دارای نوعی پیشرانه مکانیکی بودند. از ویژگی های اولین واگن های بدون اسب می توان به فرمان پنجه ، موتور تحت تخته کف و مرکز ثقل بالای آن اشاره کرد. 

در قرن نوزدهم موتورهای بخار منبع اصلی نیرو برای لوکوموتیو ها و کشتی های راه آهن و برای فرآیندهای برق در تاسیسات ثابت مانند کارخانه ها شدند. در سال ۱۸۰۳ ، آنچه گفته می شود اولین کالسکه بدون اسب بود ، وسیله نقلیه موتوری بود که توسط ریچارد ترویتیک در لندن ، انگلستان به نمایش درآمد.

در دهه ۱۸۲۰ ، گلدسوردی گورنی وسایل نقلیه جاده ای با بخار را ساخت. یکی از آنها زنده مانده است که در موزه حمل و نقل گلاسکو نمایش داده می شود. در ایالات متحده ، یک واگن بخار چهار چرخ توسط سیلوستر روپر در سال ۱۸۶۳ ساخته شد .

کالسکه بدون اسب آرمسترانگ در سال ۱۸۹۶ به عنوان یک وسیله نقلیه هیبرید اولیه قابل توجه است ، که موتور الکتریکی را با باتری و موتور احتراق داخلی با بنزین ترکیب می کرد. 

کالسکه بدون اسب

در سال ۱۸۹۳ ، گزارش شده است که فرانک دوریه نخستین سفر حمل و نقل بدون اسب را در جاده های آمریکا انجام داده است ، در اسپرینگفیلد ، ماساچوست ، با مسافرت حدود ۶۰۰ متری (۵۵۰ متر) قبل از مشکلات موتور او را مجبور به متوقف کردن و تعمیر کرد. وی در ادامه نخستین شرکت اتومبیل آمریکایی ، یعنی شرکت  Duryea Motor Wagon Company را به همراه برادرش یافت. 

 

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک