کانسپت خارق‌العاده آئودی تولید خواهد شد + (ویدئو)

آئودی

کانسپت خارق‌العاده آئودی تولید خواهد شد

کانسپت آئودی که در هفته‌ خودرویی مونتری ۲۰۱۸ رونمایی شد چراغ سبز تولید را دریافت کرده است.

برام شوت مدیرعامل آئودی در مصاحبه با اتوویک اعلام کرده این سوپرکار الکتریکی در یکی دو سال آینده وارد خط تولید می‌شود. البته تنها ۵۰ دستگاه از این سوپرکار تولید خواهد شد. 

از گذشته و اطلاعات فنی این کانسپت عجیب و فضایی تنها می‌دانیم که سه پیشرانه‌ الکتریکی نیروبخش کانسپت P18 بوده‌اند و مجموع خروجی آن‌ها به ۶۷۱ اسب بخار و گشتاور آن‌ها نیز به ۸۳۰ نیوتون متر می‌رسید. البته گزینه‌ی افزایش قدرت موقتی و رسیدن به ۷۶۴ اسب بخار نیز وجود داشته است. کانسپت موردبحث شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت حدود ۲ ثانیه‌ای دارد و امیدواریم این عملکرد فوق‌العاده در نسخه‌ تولیدی هم دیده شود.

آئودی

باتری جامد

از نظر شعاع حرکتی، آئودی قول داده از باتری حالت‌جامد با ظرفیت ۹۵ کیلووات ساعتی استفاده کند. کانسپت P18 محدوده حرکتی حدود ۵۰۰ کیلومتری داشته است. این باتری با استفاده از شارژر ۸۰۰ ولتی تنها در ۱۵ دقیقه به‌صورت کامل شارژ می‌شود و توانایی شارژ بی‌سیم را نیز دارد.

اما کانسپت فوق‌العاده‌ی آئودی یک ویژگی خاص هم دارد و آن موقعیت رانندگی قابل جابه‌جایی است. همانند مک لارن F1 غربیلک فرمان در مرکز کابین است اما برخلاف انتظار، می‌توان فرمان را به راست یا چپ انتقال داد. البته مطمئن نیستیم که این ویژگی به مدل تولیدی راه یابد اما در نسخه‌ی مفهومی کاملاً جذاب به نظر می‌آید.

اشاره‌ای به قیمت و زمان عرضه‌ی این سوپرکار الکتریکی نشده اما با توجه به ظاهر مدل مفهومی شاید فاصله‌ چندانی با معرفی نسخه‌ تولیدی نداشته باشیم و افزون بر این باید گفت با تولید این خودرو احتمالا فاصله چندانی با پوست اندازی طرح خودروها و تغییر در سبک طراحی و تولید خودروها خصوصا در کلاس هایپرکارها نخواهیم داشت. شاید آئودی این بار نیز از پرچمداران سبکی تازه در زمینه طراحی خودروها باشد کسی چه می‌داند؟

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک