کانسپت پورشه ۹۱۷ معرفی شد 

کانسپت پورشه 917 معرفی شد 

کانسپت پورشه ۹۱۷ معرفی شد 

کانسپت پورشه ۹۱۷ یک خودرو مفهومی است که پورشه آن را برای گرامیداشت جشن تولد پنجاه سالگی این مدل معرفی کرده است.

پورشه ۹۱۷ امسال ۵۰ سالگی‌اش را جشن می‌گیرد. پنجاه سال بعد دقیقا در همان آوردگاهی که معرفی شده بود، یعنی نمایشگاه خودرو ژنو. اما پورشه برای گرامیداشت گذر نیم قرن از تولد ۹۱۷، در اقدامی غافلگیرکننده نسخه کانسپت این خودرو را معرفی کردند. خودرویی که قرار است در ماه‌های آینده و موزه این کمپانی به نمایش دربیاید. یک کانسپت رویایی برای زنده نگه داشتن نام ۹۱۷-۰۰۱ افسانه‌ای.

البته اشتوتگارتی‌ها می‌گویند این کانسپت که توسط تیم کوچکی از مهندسان پورشه طراحی و ساخته شده، تنها در قالب یک کانسپت باقی می‌ماند و قرار نیست برنامه‌ای حتی در آینده نسبتا دور برای ساخت آن تدوین شود.

نمایش در موزه پورشه 

کانسپت قرمز و سفید پورشه ۹۱۷ طی دوره‌ای از ۱۵ می تا ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹ در موزه پورشه به نمایش گذاشته می‌شود و البته ۱۰ نمونه از مدل‌های کلاسیک ۹۱۷ که تا بی‌نهایت بازسازی شده‌اند نیز در این موزه ۹۱۷ را همراهی خواهند کرد. افسانه‌ای که مجموعه قدرت آنها تنها چند اسب ناقابل از ۸ هزار اسب بخار کمتر خواهد بود.

۹۱۷  در سال ۱۹۷۰ و تنها یک سال پس از معرفی توانست پیروز لمانز شود و تا آن زمان بهترین موفقیت موتور اسپرت برای پورشه را به ارمغان بیاورد. یک سال بعد همین پیروزی دوباره تکرار شد. پورشه با استفاده از نسخه‌های ۱۰/۹۱۷ اصلاح شده و ۳۰/۹۱۷ توربو به حکمرانی خود در مسابقات گوناگون چند سال پس از آن نیز ادامه داد.

مدیر موزه پورشه درباره فرآیند بازسازی این خودروهای جنجالی و افسانه‌ای می‌گوید: «طی سالیان مختلف روش ما برای بازسازی این خودروها تغییر کره. خصوصا نسخه‌ اولیه که برای بازسازی و باززنده سازی متریال مورد استفاده چالش‌های بسیاری را برای مهندسان تیم ما پدید آورد. در این بازسازی پردردسر حفظ متریال اولیه و توجه به تاریخچه‌ مرتبط به آن جزو اولویت‌های پورشه بود و همین موضوع حساسیت کار را تا چند برابر افزایش می‌داد.»

تردیدی نیست تماشای کانسپت پورشه ۹۱۷ در کنار اسلاف خود می‌تواند شور و هیجان بسیاری داشته باشد. پس باید تا ماه می و آغاز فعالیت بخش ۹۱۷ در موزه پورشه لحظه شماری کرد.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار