• Homepage
  • >
  • ویدئو
  • >
  • نگاهی به کراس‌اوور تمام‌الکتریکی ریویان R1S

نگاهی به کراس‌اوور تمام‌الکتریکی ریویان R1S

ریویان

نگاهی به کراس‌اوور تمام‌الکتریکی ریویان R1S

شرکت نوپای ریویان در نمایشگاه لس‌آنجلس در کنار پیکاپ مذکور، یک کراس‌اوور تمام الکتریکی بنام R1S را هم معرفی کرده است.

ریویان

نیمه منحصربه‌فرد

کراس‌اوور ریویان از ستون A به بعد از طراحی منحصربه‌فردی سود می‌برد. بزرگ‌ترین تفاوت این ماشین با برادر پیکاپش سبک کلی بدنه آن است که درهای عقب بزرگ‌تر، خط سقفی با شیب ملایم و فضای داخلی کاربردی‌تری را فراهم کرده که می‌تواند تا هفت نفر را در خود جای دهد.

۳ ویرایش متفاوت

مثل R1T، کراس‌اوور R1S هم در سه نسخه مختلف ارائه خواهد شد. مدل پایه به پکیج باطری‌های ۱۰۵ کیلووات ساعتی مجهز است که انرژی موردنیاز چهار موتور الکتریکی را تأمین می‌کنند. این موتورها در نسخهٔ پایه مجموعاً ۴۰۲ اسب بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند.

R1S با تکیه بر این نیرو می‌تواند ظرف ۴٫۹ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت رسیده و نهایتاً به حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. این مدل با یک‌بار شارژ توانایی پیمودن ۳۸۵ کیلومتر را دارد. مدل میانی از پکیج باطری ۱۳۵ کیلووات ساعتی بهره می‌برد و مجموعاً ۷۵۳ اسب بخار قدرت و ۱۱۲۰ نیوتن متر گشتاور دارد. به لطف این نیروی بیشتر، تیپ میانی R1S ظرف تنها ۳ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد درحالی‌که باطری‌های بزرگ‌تر نیز با یک‌بار شارژ امکان پیمودن ۵۰۰ کیلومتر را فراهم می‌کنند.

بالاترین تیپ

بالاترین تیپ این کراس‌اوور تمام الکتریکی آمریکایی هم از پکیج باطری ۱۸۰ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند و ۷۰۰ اسب بخار قدرت دارد اما گشتاور آن با مدل میانی یکسان است. این مدل به دلیل برخورداری از باطری‌های بزرگ‌تر، وزن بیشتری دارد.

به همین دلیل علیرغم قدرت بیشتر، ۰٫۲ ثانیه دیرتر از مدل میانی از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد اما در عوض با یک‌بار شارژ می‌تواند تا ۶۶۰ کیلومتر را طی کند. این ویرایش همچنین تنها مدلی است که به‌صورت پنج‌نفره عرضه می‌شود.

ریویان

کوتاه‌تر از نسخه پیکاپ

هرچند قوای محرکه R1S به‌طور کامل از پیکاپ R1T گرفته شده اما کراس‌اوور ریویان کوتاه‌تر از نسخه پیکاپ بوده و ۵٫۰۴ متر طول دارد. این کراس‌اوور سه ردیفه همچنین ۲۰ کیلوگرم هم از مدل R1T سبک‌تر است.

R1S در داخل از یک نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی به‌عنوان صفحه آمپر دیجیتالی، یک صفحه‌نمایش ۱۵٫۶ اینچی برای ارائه سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و یک صفحه‌نمایش لمسی ۶٫۸ اینچی برای سرنشینان عقب برخوردار است. ریویان این کراس‌اوور الکتریکی را به تکنولوژی رانندگی خودران سطح سه هم مجهز کرده است.

ریویان

قیمت و زمان عرضه

ریویان R1S در ابتدا تنها در نسخه‌های میانی و بالایی به بازار عرضه خواهد شد. قیمت این کراس‌اوور الکتریکی از ۶۵ هزار دلار آغاز می‌شود و تحویل نخستین نمونه‌های آن از اواخر سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار