کلیدهای ضد سرقت فورد چگونه عمل می‌کنند؟

کلیدهای ضد سرقت فورد چگونه عمل می‌کنند؟ 

کلیدهای ضد سرقت فورد چگونه عمل می‌کنند؟ 

کلیدهای ضد سرقت فورد آمده‌اند تا مانع از افزایش آمار سرقت خودروهای کی‌لس یا بدون کلید شوند.

کلیدهای ضد سرقت فورد چگونه عمل می‌کنند؟ 

مشکل سرقت خودروهای بدون کلید به شدت رو به افزایش است تا جایی که خودروسازان بزرگ جهانی را به فکر ارتقاء ایمنی سوئیچ این خودروها انداخته است. سارقان می‌توانند دستگاهی را از اینترنت بخرند که به آن‌ها اجازه می‌دهد سیگنال بین سوئیچ و خود خودرو را رهگیری کرده و یک کد ورودی تولید کند که این کار باعث دسترسی سارقان به داخل خودرو خواهد شد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که سیستم‌های امنیتی خودرو به‌روز نبوده و از جدیدترین تکنولوژی‌ها برای پیشگیری از چنین حملاتی سود نمی‌برند.

حال خودروهای فورد فیستا و فوکوس در اروپا به سامانه‌ای برای رفتن به جنگ این سارقان مجهز شده‌اند. سوئیچ‌های خودرویی جدید فورد به حسگر حرکتی مجهز هستند که حرکت یا عدم حرکت به مدت ۴۰ ثانیه را تشخیص می‌دهد و اگر کلید در این زمان حرکتی نداشته باشد وارد حالت خواب می‌شود. بنابراین سوئیچ با دستگاه‌های سارقان برای دسترسی به داخل خودرو ارتباطی برقرار نخواهد کرد.

کلیدهای ضد سرقت فورد چگونه عمل می‌کنند؟ 

فقط فورد

متاسفانه در حال حاضر این سیستم تنها روی نسل جدید خودروهای فیستا و فوکوس نصب می‌شود و البته روی فیستا و فوکوس‌های جدید فاقد این سیستم ضدسرقت قابل نصب است. اما آن‌ گونه مدیران عامل و دست اندر کاران ارشد تولیدکنندگان قطعات خودرو از اختراع این سیستم ابراز شادمانی کرده‌اند، به نظر می‌رسد به زودی شاهد استفاده از این سامانه ضدسرقت ساده اما اثربخش روی خودروهای تولیدی سایر برندها نیز باشیم. به هرحال دنیای خودرو ثابت کرده یک اختراع خوب متعلق به همه خودروسازان است.

جالب است که مواردی از این نوع سرقت‌ها در کشورمان نیز گزارش شده‌است و به نظر می‌رسد خلا امنیتی سیستم‌های بدون کلید خودروها در کشورمان نیز به زودی دردسرساز خواهد شد و نیاز به بهره از این سیستم‌های مکمل روی خودروهای بهره‌مند از این فناوری احساس می‌شود.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک