کمربند ایمنی ام‌وی‌ام ۳۱۵

مدیران خودرو

کمربند ایمنی ام‌وی‌ام ۳۱۵

لطفا دستورالعمل‌های بستن کمربند ایمنی به منظور رعایت اصول ایمنی برای هر فرد را به دقت مطالعه کنید و آنها را قبل و در حین رانندگی به کار ببرید.

اهمیت بستن کمربندهای ایمنی

– در حوادثی مانند تصادف یا ترمزهای اضطراری، سرنشینانی که کمربندهای ایمنی خود را به درستی نمی‌بندند، به شدت به سمت جلو پرتاب می شوند؛ بنابراین توقف‌های ناگهانی یا ترمزهای اضطراری خودرو امکان دارد سبب جراحت یا حتی مرگ راننده و سرنشینان شود.

کمربندهای ایمنی

– در جریان تصادف یا ترمز اضطراری، حتی در سرعت پایین نیز نیروی وارده بر بدن بسیار عظیم می‌باشد؛ به‌طوری که راننده یا مسافران (سرنشینان) جلو امکان دارد نتوانند خود را کنترل کنند و یا سرنشینانی که کمربند ایمنی خود را به درستی نبسته‌اند، به شدت به جلو پرتاب می‌شوند و اگر با شی‌ء سختی برخورد نمایند، امکان دارد به شدت مجروح و یا کشته شوند.

کمربندهای ایمنی

– به همین ترتیب، سرنشینان عقب باید کمربندهای ایمنی خود را به درستی ببندند؛ در غیر اینصورت، نتایجی یکسان در جریان تصادف یا ترمزهای اضطراری رخ می‌دهد.

کمربندهای ایمنی

– بستن کمربند ایمنی به دقت، تاثیر به سزایی در کاهش احتمال یا بروز حوادث و رویدادهایی مانند جراحات و یا آسیب‌های بدنی برای سرنشینان خودرو خواهد شد که در اثر تصادف یا ترمزهای اضطراری و شدید پدید می‌آید.

کمربندهای ایمنی

– بستن صحیح کمربند ایمنی باعث نجات جان سرنشینان خواهد شد. در تصادفات در جلوی خودرو، طرفین و یا حتی عقب خودرو و یا به هنگام چرخیدن، سرنشینان از جراحات و آسیب‌ها و یا برخورد با اشیا و یا حتی پرتاب شدن به خارج از خودرو در امان می‌مانند.

اجزای سیستم کمربند ایمنی

سیستم کمربند ایمنی در خودروی شما شامل دو قطعه سه‌تایی برای صندلی جلو و صندلی‌های عقب می‌باشد. کمربندهای ایمنی دوگانه در عقب در وسط صندلی تعبیه شده است. کمربندهای ایمنی جلو دارای بالاترین عملکرد تنظیمی است.

کمربندهای ایمنی سه قطعه‌ای

به هنگام بستن کمربند ایمنی، به آرامی و ملایمت آن را به طرف خود بکشید و سپس صفحه چفت کمربند را در محفظه مورد نظر با اندکی فشار وارد کنید تا صدای جا افتادن آن را بشنوید. کمربند را اندکی بکشید تا مطمئن شوید که به خوبی بسته شده است.

توجه

چنانچه فشار بیش از حد به کمربند وارد کنید و یا سرعت بسیار زیاد در مسیرهای شیب‌دار داشته باشید، کمربند ایمنی قفل خواهد شد.

– به هنگام بستن کمربند ایمنی، مطمئن شوید که کمربند از قسمت کمر از پایین شما عبور کرده و کاملا به بدن شما چسبیده است. این کار باعث وارد شدن مقدار کمی فشار بر محدوده کمر خواهد شد و از احتمال بروز جراحات می‌کاهد. در همین اثنا، امتحان کنید که آیا کمربندتان به خوبی از بخش سینه به روی شانه شما محکم می‌باشد؟ و در آن احساس امنیت و راحتی می‌کنید یا خیر. این کار سبب وارد شدن اندکی فشار در قسمت فوقانی بدن می‌گردد.

کمربندهای ایمنی

– به هنگام بستن کمربند ایمنی، آن را بر روی شکم خود نچسبانید.

کمربندهای ایمنی

توجه

قبل از این که صدای بسته شدن کمربند ایمنی را در محفظه مخصوص آن بشنوید، دقت کنید که کمربند تا نخورده باشد. کمربندهای تا خورده امکان دارد باعث ایجاد جراحات شدید یا مهلک شوند (در صورتی که تصادفی رخ دهد). چنانچه کمربند تا خورده باشد یا پیچیده شود، لطفا بلافاصله آن را درست و سپس قفل نمایید.

– چنانچه کمربند ایمنی جلو به درستی از شانه شما عبور نمی‌نماید، ارتفاع کمربند ایمنی جلو را در حلقه کمربند باید تنظیم نمایید. به منظور تنظیم، به سهولت دکمه تنظیم حلقه کمربند را فشار داده و حلقه را در موقعیت مورد نیاز داخل کنید و سپس دکمه را رها کنید.

کمربندهای ایمنی

کمربند ایمنی سه قطعه‌ای در صندلی‌های عقب (در صورت تعبیه)

سرنشینی که در وسط صندلی عقب می‌نشیند، باید کمربند ایمنی را به درستی استفاده کند.

کمربند ایمنی سه قطعه‌ای در صندلی‌های عقب

کمربند دو قطعه‌ای (در صورت وجود)

– سرنشینی که در وسط صندلی عقب می‌نشیند، باید کمربند ایمنی را به درستی به کار برد.

کمربند دو قطعه‌ای

– کمربندهای دو قطعه‌ای دارای طول کافی برای تنظیم نمی‌باشند. به هنگام استفاده، صفحه چفت‌دار کمربند را با اندکی فشار به داخل محفظه مورد نظر وارد کنید تا صدای بسته شدن آن به گوش برسد؛ سپس کمربند را اندکی بیرون بکشید تا مطمئن شوید که به خوبی بسته شده است. در نهایت طول آن را با دست تنظیم نمایید تا کاملا به بدن بچسبد و متناسب با باسن شما باشد. کمربندهای ایمنی از قسمت پایین باسن عبور می‌کنند و این کار باعث می‌شود تا اندکی فشار به بخش کمر و باسن وارد شود و در نتیجه از احتمال بروز جراحت یا آسیب به اندام‌های داخلی بکاهد.

کمربند دو قطعه‌ای

– به هنگام کوتاه کردن کمربندهای ایمنی دو قسمتی، به سهولت بخش آزاد آن را به آرامی بکشید تا طول مورد نظر به دست آید.

کمربند دو قطعه‌ای

– در زمانی که کمربندهای ایمنی دو قسمتی را می‌کشید، در ابتدا زاویه بین صفحه چفت‌دار و کمربند ایمنی را حفظ کنید و سپس کمربند ایمنی را به اندازه (طول) مورد نظر تنظیم نمایید.

کمربند دو قطعه‌ای

نحوه نگهداری کمربندهای ایمنی

– به هنگام کشیدن کمربندهای ایمنی دو بخشی، در ابتدا زاویه‌ای بین صفحه چفت‌دار و کمربند ایمنی ایجاد کنید و سپس کمربند را بکشید و طول مورد نظر را به دست آورید.

– لطفا کمربندهای ایمنی را به‌طور مقرر کنترل نمایید و هر گونه مشکل احتمالی آن را برطرف سازید. اگر این کار را به صورت مقرر و مرتب انجام ندهید، کمربندهای ایمنی قادر به مراقبت از سرنشینان به شکل مطلوب نخواهند بود و امکان دارد در طی تصادف، جراحاتی رخ دهد.

توجه

قبل از شنیدن صدای بسته شدن کمربند ایمنی و قرار گرفتن (قفل شدن) آن در محفظه مذکور، در ابتدا مطمئن شوید که کمربند تا نخورده و یا پیچیده نشده باشد. کمربندهای تا خورده یا پیچیده سبب بروز جراحات جدی و مهلک در صورت تصادف خواهند شد. اگر کمربند ایمنی تا خورده یا پیچیده است، لطفا بلافاصله آن را درست و صاف کنید.

خطر!

– سیستم کمربند ایمنی‌ای که در تصادفات آسیب دیده است را باید به‌طور کامل تعویض نمایید، حتی اگر آسیب مورد نظر اندک و جزیی باشد.

– مواد کمربندهای ایمنی نباید در معرض خطر مواد پولیش، روغنی و یا مواد شیمیایی به خصوص الکترولیت و غیره باشد. چنانچه این مواد دچار لکه یا پارگی باشند، کل کمربند ایمنی را باید تعویض نمایید.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک