کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

خشم ماستنگ

کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

در این نوشتار به نحوه ساخت و پرداخت یکی از جدید‌ترین اتومبیل‌های مسابقه‌ای کن بلاک خواهیم پرداخت.

این شاهکاری فنی و هنری که توسط تیم ASD تهیه شده، در سری ویدیو‌های مشهور و محبوب، یعنی Gymkhana SEVEN مورد استفاده قرار گرفته است و یک نمونه کاملا منحصر به فرد در سطح جهان محسوب می‌شود. در واقع با سرکش‌ترین موستانگی که تاریخ به خود دیده است رو به رو هستیم. شاید کن بلاک در تمام دنیا تنها کسی که بتواند چنین قدرت عظیمی را کنترل کند. مردی که بارها اثبات کرده است که بهترین راه برای لذت بردن از رانندگی یا همان دریفت را خوب می‌شناسد.

کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

دستیابی به غیرممکن‌ها

این مسئله کاملا مشخص است که چنین پروژه‌ای کاملا فنی خواهد بود. ساخت یک اتومبیل مخصوص مسابقه که هم باید از طراحی ظاهری جذابی برخوردار باشد و در کنار آن توانایی انجام، تمامی حرکات تکنیکی را هم داشته باشد. تیم ASD تصمیم به طراحی تمامی قسمت‌های مختلف اتومبیل به کمک CAD (طراحی با کامپیوتر) گرفته است و باید گفت که این، سرآغازی برای واقعیت بخشیدن به پروژه رویایی بوده است.

خوب به مرحله‌ای می‌رسیم که باید گفت، زیبای خفته در جلوی روی ما قرار دارد. اسب تکشاخ فورد آماده است که به ما شاخ بزند. این فورد موستانگ که از سایت eBay خریداری شده است. به این خیال اینجا آمده است که صاحب جدیدش بهتر از قبلی از آن مراقبت می‌کند. اما زهی خیال باطل، ماستنگ نگون بخت، خبر نداشته که قرار است در آخر کار تکه تکه شود. به واقع ایده‌ای بهتر از موستانگ هم در دست تیم وجود نداشت، با موستانگ می‌توان آینده‌ای ساخت به شرح زیر:استفاده ۱۰۰ درصدی از دریچه گاز، جیغی به اندازه ی +۸۰۰۰ RPM ، ضربات متعدد در پی رها شدن کلاچ و در نهایت لبخند بر روی صورت‌های زیبای شما، پس از نابود شدن تایرها، در کسری از ثانیه…

کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

پس از ۳ ماه نقشه کشی بر روی کامپیوتر، موستانگ خریداری شده به طور کامل از فایروال بدنه جدا سازی می‌شود. سپس بدنه خام این فورد، شاسی دست ساز ساخته شده مخصوص را به خود پیوند می‌زند. تمامی بخش‌ها به یکدیگر جوشکاری می‌شوند و البته شایان ذکر است که نحوه قرارگیری و موقعیت نصب قطعات از قبل به صورت ابعاد دقیق در کامپیوتر شبیه سازی شده اند تا خطای کار به کمترین حد خود برسد. سپس موتور راش/فورد ریسینگ به حجم ۴۱۰ کیوبیک اینچی، V8 به عنوان اولین قطعه بر روی شاسی سوار می‌شود. قدرت ۸۴۵ اسب بخاری و گشتاوری بیش از ۷۰۰ پوند بر فوتی آن همه نگرانی‌ها را تبدیل به قدرت خالص می‌کند. موتوری که توانایی دور خوردن بیش از ۹۰۰۰ RPM را داراست…

چالش‌ها

یکی از بزرگترین چالش‌ها این بود که ممکن بود پهنای جلوی اتومبیل برای قرار دادن محور متحرک جلو کافی نباشد. از آن جا که این خودرو AWD (چهارچرخ متحرک) است. تقریبا بخش جلویی می‌بایست مانند یک اتومبیل محور متحرک جلو ساخته می‌شد. همانطور که می‌دانید برای رسیدن به شعاع Scrub مورد نظر از چرخ‌های با پهنای بیشتر استفاده می‌کنند. شعاع Scrub کوچک‌تر اجازه می‌دهد که اتومبیل احساس بسیارخوبی را به فرمان منتقل کند. و چرخ‌ها بی دلیل و بدون دقت لازم دچار حرکت‌های تند و سریع غیر مناسب نمی‌شوند. برای رسیدن به هدف، باید در حدود ۸۵۰ هزارم اینچ این شعاع را کوچکتر در می‌گرفتند و این ممکن نبود، مگر با استفاده از چرخ‌های دست ساز سفارشی و کالیپر ترمزهای باریک تر.

کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

کار بروی کاغذ بسیار راحت است. اما وقتی که در واقعیت می‌خواهید همان را به صورت دقیق انجام دهید. با دشواری‌های خاص به خود رو به رو می‌شوید. این مسئله به وضوح در حین قرار دادن دیفرانسیال جلو وجود داشته است. به گونه‌ای که باید دقیقا در جلوی موتور سوار شاسی می‌شد و می‌بایست که دقیقا، هماهنگ با نقطه مرکزی چرخ‌ها قرار می‌گرفت.

بدون حضور مشخص کننده قفسه اتاق، حرکت موتور به جلو و عقب کار راحتی است. اما باید دقیقا مشخص کرد که موتور تا چه حدی می‌تواند به عقب برود. به صورت استاندارد این عدد ۲۲ است و به دلیل مسائل ایمنی و … چاره‌ای جز این نبود که همین محدوده حفظ شود. میزان چرخش چرخ‌ها عدد ۱ و ۴/۱ را نشان می‌دهد. به همراه سیستم روغن کاری مخصوص و دست ساز برای دیفرانسیال جلو. به کمک تمام توضیحات بالا. حال فرمان توانایی چرخاندن چرخ‌ها را به میزان ۳۸ درجه دارا است و حفظ هندسه در چنین شرایطی بسیار مهم است. همچنین خنثی کردن کم‌فرمانی در بخش جلویی، در یک اتومبیل چهارچرخ متحرک مهم‌تر از هر قضیه‌ای است.

کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

گیربکس این جانور وحشی که با نام Sadev Sc90 شناخته می‌شود. یک نمونه سکوئنشال است که برای اتومبیل‌های رالی داکار طراحی شده. تمامی گیربکس به صورت ماشینکاری CNC سفارش سازی شده تا هم ابعاد بسیار دقیقی داشته باشد و هم بتواند فشار مضاعف وارد شده در حین دریفت و هرزگردی را تحمل کند.

این میله مار مانندی که اینجا در حال عبور از وسط اتاق می‌بیند. وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌های جلو و عقب را بر عهده دارد. درایو شفت به صورت مستقیم به دیفرانسیال جلو وصل می‌شود و عجیب است که قبل از رسیدن به محور عقب این داریو شفت قطع می‌شود. زمانی این شفت آزاد می‌شود که شما در حال لذت بردن از تصاویر دیریفت هستید. ترمز دستی هم از مارک Sadev است و مثل همان نمونه‌ای است که کن در اتومبیل‌های رالی کراس استفاده می‌کند. حداکثر سرعت نهایی اتومبیل جیمکانا ۷ به عدد ۱۴۰ مایل بر ساعت محدود شده است و توزیع قدرت هم به صورت مساوی ۵۰/۵۰ است. حال پس از این همه داستان فنی، باید به سراغ بدنه فیبرکربنی برویم.

هیولا شکل می‌گیرد

از همان لحظه شروع کار، برنامه این بود که همه قسمت‌های بدنه اتومبیل از فلز ساخته شود. پس از این که به ابعاد صحیح و طرح نهایی بر روی شاسی قرار داده شد. این پنل‌ها به صورت کربنی ساخته شود، سپس آن را به جای طرح اولیه فلزی قرار دهند. جیسون بریک از نیوزلیند پس از هشت هفته کار بر روی کاغد، طرح اولیه و مورد نظرش را می‌کشد و سپس کار وارد مرحله عملیاتی می‌شود.

نتیجه نهایی کار خیره کننده است. هنر فلز کاری به کمک دست، تقریبا یک هنر مرده و فراموش شده به شمار می‌رود، اما باید گفت که این صنعت در قرن بیست و یکم هم ارزش خاص خود را دارد. به بدنه این موستانگ نگاه کنید … حتی در حالت تمام فلزی بدون رنگ هم چشم نواز است. تمام خودرو به وسیله جوش TIG جوش کاری شده است. فقط محصول نهایی را مشاهده کنید. واقعا محصور کننده است و شبیه به رقص یک شعله آتش زیبا و پر قدرت است که آدم نمی‌تواند چشم از آن بردارد. مقدار شور و شوق کار شده بر روی این اتومبیل توسط تیم ASD غیرقابل باور است. واقعا پیدا کردن مشابه چنین پروژه‌ای با چنین جزئیاتی، بسیار سخت به نظر می‌رسد. پس از قرار گیری بدنه فلزی و تنظیم موتور توسط تیم MoTeC M1. سرانجام وقت رانندگی اولیه کن بلاک با اتومبیلش رسیده است.

کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

تست اولیه

سرکش‌ترین جعبه (اشاره به اتومبیل) دنیا، در آغاز حرکت است، KEN به این سو و آن سو پرتاب می‌شود و در طول مسیر در حال یک وری رفتن با این ماستنگ مدل ۶۵ جادویی خود است. کن کاملا متوجه تفاوت این اتومبیل با مدل‌های قبلی شده است. با توجه به شاسی بسیار متفاوت و نحوه خروج قدرت از موتور هیولا وار تنفس طبیعی، کن می‌گوید؛ واقعا بهتر از آن چه که فکرش را می‌کردم، از آب در آمده است. اوایل فکر نمی‌کردم یک بدنه نسبتا قدیمی توانایی تحمل چنین حرکات سنگینی را برای فیلمبرداری داشته باشد ولی حالا نظرم کاملا تغییر کرده. به هرحال فرصت بسیار محدود است و شاید تا روز فیلمبرداری اصلی، کن نتواند به تمرین و آشنایی با اتومبیل جدیدش بپردازد. اما راحتی کن در حین رانندگی بزرگترین هدف برای تیم ASD بود، که به نتیجه هم رسید.

کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

تنها هشت هفته مانده به فیلم برداری نهایی، کار وارد جزئیات نسبتا ریزی می‌شود. پنل‌های کربنی، یک به یک وارد می‌شوند و باید با دقت فوق العاده‌ای بر روی اتومبیل نصب شوند. همه جزئیات مجددا چک می‌شوند تا اتومبیل بدون هر گونه اشتباهی از گاراژ تیم خارج شود.

کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

همه اندازه گیری‌ها دقیق بوده و همه اجزا در هماهنگی هم جفت و جور شده اند. تیم شروع به لخت کردن بدنه می‌کنند و تمامی قطعات را از شاسی باز می‌کنند. هدف این است که تمامی شاسی را به رنگ نقره دربیاورند. بدنه کربنی هم تمام مشکی خواهد بود. بلافاصله پس از رنگ آمیزی شاسی، اتومبیل به محوطه مونتاژ نهایی منتقل می‌شود.

مونتاژ نهایی

قطعه به قطعه، همه چیز برای آخرین بار مونتاژ می‌شود. سگدست‌های سیستم تعلیق عقب محکم می‌شوند و سیستم سوخت رسانی سر جای خود قرار می‌گیرند. همه چیز به کمک دست بر روی اتومبیل قرار می‌گیرد و بدین ترتیب یک اتومبیل تمام دست ساز برای کن بلاک دوست داشتنی مهیا می‌شود. قسمت آبشش مانند کنارهای بدنه، یکی از نکات طراحی مورد علاقه من است و هنگام خروج دود تایرها از این بخش، جلوه جذابی را به بیننده القا می‌کند. نصب بخش جلویی اتومبیل به صورت تمام و کمال پایان یافته است و شاید باور نکنید که دیدن این صحنه در واقعیت، در حالی که دو سال قبل به عنوان یک ایده مطرح بوده است. چقدر جذاب و لذت بخش است.

کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

هود قرار گرفته بر روی کاپوت، مرا به یاد اتومبیل مد مکس در فیلم مکس دیوانه می‌اندازد! هر قطعه نهایی همانطور که طراحی و ساخته شده است. به خوبی هر چه تمام‌تر سرجای خود قرار می‌گیرد. همه چیز انگار در زیر میکروسکوپ چک شده است تا در بهترین حالت خود قرار بگیرد. همه چیز در این اتومبیل سفارشی سازی شده است. حتی آرم RTR و علامت مشهور موستانگ هم به صورت ویژه‌ای ساخته و پرداخته شده است.

کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

پس از هفت هفته کار شبانه روزی، کار تکمیل شده به نظر می‌رسد. در نهایت اولین موستانگ AWD با عملکرد بسیار بالا، می تواند زمین را لمس کند. این اتومبیل راهی لس آنجلس خواهد شد و حالا سرانجام وقت شلاق زدن کن بلاک بر پیکره این اسب مشکی فرا رسیده است …

کن بلاک، داستان خشم ماستنگ

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک