برادر دوقلوی تیوولی را بشناسید

ماهیندرا XUV300

برادر دوقلوی تیوولی را بشناسید

تیوولی یک برادر دوقلو هم دارد که قرار است از سال جاری بازار آفریقای جنوبی تحت برند ماهینداری هندوستان با فرمان راست عرضه شود.

اگر به تصاویر این خودرو که با نام XUV300 عرضه می‌شود دقت کنید کاملا درخواهید یافت که به طرز هوشمندانه‌ای در طراحی این خودرو از طرح و پلت‌فرم سانگ یانگ تیوولی استقاده شده اما جالب است بدانید که طول این خودرو از تیوولی کوتاه‌تر است. 

برادر دوقلوی تیوولی

هنوز کسی از پیشرانه‌های قابل انتخاب روی این خودرو خبری ندارد اما به نظر می‌رسد موتورهای ۱٫۲ لیتری توربوشارژ بنزینی و ۱٫۵ لیتری توربودیزل برای این خودرو بهترین انتخاب‌ها باشند. پیش بینی می‌شود ماهیندرا XUV300 برای رقابت با خودروهایی همچون هیوندای کرتا، فورد اکو اسپرت و سوزوکی ویتارا وارد عرصه شده باشد.

برادر تیوولی

مدیر اجرایی شرکت ماهیندرا & ماهیندرا دکتر پاون گواندا در گفتگو با وب‌سایت ایندین اتوبلاگ می‌گوید: ماهیندرا XUV300 هم‌زمان در بازار هند و آفریقای جنوبی عرضه می‌شود. البته هنوز مشخص نیست که ماهیندرا XUV300 جدید در کارخانه مونتاژ کازولو ناتال (KwaZulu- Natal) ماهیندرا در آفریقای جنوبی تولید می‌شود یا نه. جایی که در آن پیکاپ‌های ماهیندرا به تولید می‌رسند.

اطلاعات جانبی

در بازار هندوستان، ماهیندرا XUV300 با تجهیزاتی چون ۷ عدد ایربگ، سانروف، تهویه مطبوع دو ناحیه‌ای، دوربین معکوس دید عقب، صفحه نمایش لمسی اطلاعات – سرگرمی، سنسورهای پارک، لامپ‌های جلو مجهز به سامانه LED و همچنین رینگ‌های آلومینیمی ۱۷ اینچی وارد بازار می‌شود.

برادر دوقلوی تیوولی

بد نیست این را هم در خاتمه بیفزاییم که شرکت خودروسازی ماهیندرا & ماهیندرا حدود ۷۰ درصد از سهام شرکت خودروسازی سانگ یانگ کره جنوبی، ۵۱ درصد از سهام موتورسیکلت‌سازی پژو فرانسه و ۷۶٫۰۶ درصد از سهام موسسه طراحی پینین فارینای ایتالیا را در اختیار دارد و با سرعتی مثال‌زدنی در حال پیشروی در بازار است.

برادر دوقلوی تیوولی

بیان این نکته نیز خالی از لطف نیست که مینی کراس اوور موفق سانگ یانگ تیوولی از جمله نخستین محصولاتی است که تحت مالکیت ماهیندرا در سانگ یانگ کره به تولید می‌رسد و پیشرفت بی‌بدیل کمپانی خوش‌سابقه سانگ را در طراحی و توانمندی‌های خودرویی چون رکستون ۲۰۱۸ به سادگی می‌توانید مشاهده کنید.

برادر دوقلوی تیوولی

با این سطح از پیشرفت و آینده نگری به نظر می رسد کمپانی ماهیندرای هندوستان آینده ای بسیار روشن و حتی ایده آل تر از بسیاری از خودروسازان بزرگ چینی پیش رو داشته باشد. شاید حتی با استفاده از همین برند کره‌ای سانگ یانگ بتواند بسیاری از بازارها از جمله ایران خودمان را فتح کند. کسی چه می‌داند. به هر حال باید در انتظار ظهور دیر یا زود محصولات تولیدی سانگ یانگ در ایران خودمان نیز باشیم.

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک