کیسه هوا ام‌وی‌ام ۳۱۵

مدیران خودرو

کیسه هوا ام‌وی‌ام ۳۱۵

دستورالعمل استفاده از کیسه‌های هوا (در صورت وجود)

– هر خودرویی توسط کیسه‌های هوا تجهیز شده است. کیسه‌های هوا در ترکیب با کمربندهای ایمنی می‌تواند حفاظت جان سرنشینان را در صورت تصادف از جلوی خودرو تامین نماید.

– کیسه هوا در بخش جلوی خودرو در داخل داشبورد، تعبیه شده است.

کیسه هوا ام‌وی‌ام ۳۱۵

– این کیسه هوا به منظور تامین ایمنی و حفاظت از جان سرنشینان برنامه ریزی شده است و در تصادفات جزیی فعال نمی‌شود. بنابراین کلیه سرنشینان باید کمربند ایمنی خود را به طریقه‌ای صحیح ببندند، حتی اگر خودروی مذکور مجهز به کیسه‌های هوا باشد. کیسه‌های هوا خطرناک هستند و امکان دارد در سرعت بالا به هنگام فعال شدن پر از باد شوند. کیسه‌های هوا حتی اگر کمربند ایمنی بسته نشده باشد، در تصادفات فعال می‌شوند و باعث به خطر افتادن جان شما می‌شوند لذا همواره باید از کمربند ایمنی استفاده کنید.

کیسه هوا ام‌وی‌ام ۳۱۵

بخش‌های مختلف کیسه هوا (درصورت وجود)

– هر خودرویی مجهز به کیسه‌های هواست. کیسه هوای راننده در مرکز فرمان قرار دارد و کیسه هوای سرنشین جلو در داشبورد تعبیه شده است و هر دوی آنها با علامت SRS AIRBAG نشان داده شده‌اند.

راهنمای کیسه هوا: این راهنما در صفحه داشبورد قرار دارد و هرگاه کیسه هوا دچار خرابی یا نقص باشد، چراغ هشدار آن را آشکار خواهد کرد.

سیستم کنترل الکترونیکی کیسه هوا: زمانی که سویچ احتراق در وضعیت ON قرار داشته باشد، سیستم کنترل الکترونیکی می‌تواند آن را در صفحه مانیتور نشان دهد و کلیه اطلاعات را از سنسورها دریافت نماید، در نتیجه بررسی کنترل‌ها و ژنراتور گاز کیسه‌ها را بر عهده داشته باشد.

برق اضطراری: چنانچه سیستم الکتریکی دچار نقص شده باشد (در طی تصادف)، برق اضطراری به‌طور خودکار فعال می‌شود تا مطمئن شویم که کیسه‌های هوا به‌طور طبیعی عمل می‌کنند.

توجه

برق اضطراری نمی‌تواند ۱۰۰ درصد مطمئن باشد زیرا امکان دارد در طی تصادف دچار آسیب شود.

اصول عملی کیسه‌های هوا

در صورت بروز تصادف در جلوی خودرو، قسمت‌های کنترل، سیگنال‌های مناسبی را ارسال خواهند کرد و ژنراتور گاز کیسه هوا بلافاصله فعال خواهد شد و کیسه‌های هوا را پر باد خواهد کرد.

کیسه هوا ام‌وی‌ام ۳۱۵

تخلیه کیسه‌های هوا بلافاصله بعد از باد شدن، تاثیری بر دید و عملکرد راننده و یا فرمان و یا قسمت‌های دیگر خودرو نخواهد داشت. بعد از اینکه کیسه هوا فعال شد، امکان دارد مقداری از این هوای درون کیسه‌ها به داخل خودرو نفوذ نماید. گر چه این گازها سمی نمی‌باشند اما امکان دارد که باعث اذیت و آزار موقت سرنشینان خودرو که دچار اختلال تنفسی هستند، بشود. در صورت بروز چنین واقعه‌ای، لطفا بلافاصله خودرو را ترک نمایید.

کیسه هوا ام‌وی‌ام ۳۱۵

شرایط عملی راهنمای کیسه هوا

هنگامی که سوئیچ احتراق بر روی کلمه ON می‌باشد، راهنمای کیسه هوا در منوی داشبورد برای چند ثانیه روشن می‌شود و سپس خاموش می‌شود. چنانچه سوئیچ احتراق بر روی دکمه ON باشد و چراغ راهنما روشن نشود و یا به‌طور متناوب و یا منقطع در طی رانندگی روشن شود، این بدان معنی است که کیسه‌های هوا دچار اختلال شده‌اند. به منظور رعایت نکات ایمنی و برطرف کردن ایراد، لطفا جهت رفع عیب به نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش مدیران خودرو مراجعه نمایید.

کیسه هوا ام‌وی‌ام ۳۱۵

خطر!

به ایرادات روشن شدن راهنمای کیسه هوا بی‌توجه نباشید. چنانچه کیسه‌های هوا به خوبی عمل ننمایند، قادر به حفظ جان سرنشینان به طور موثر در صورت بروز تصادف نخواهند بود.

بازبینی کیسه‌های هوا

کیسه‌های هوا باید توسط افراد متخصص بازبینی شوند. در موارد ذیل لطفا به نمایندگی‌های مجاز شرکت مدیران خودرو مراجعه نمایید:

  • کیسه‌های هوا هنوز هم پر باد باشند. در اینصورت کیسه‌های متورم و کلیه قسمت‌های دیگر باید تعویض شوند.
  • راهنمای کیسه هوا به خوبی عمل نمی‌نماید.

نکاتی راجع به کیسه‌های هوا

– کیسه‌های هوا برای عکس‌العمل در تصادفات شدید از جلو برنامه ریزی شده‌اند.

کیسه هوا ام‌وی‌ام ۳۱۵

– کیسه‌های هوا نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای کمربندهای باشند. کیسه هوا صرفا برای کمک و حمایت از کمربندهای ایمنی به منظور تامین حفاظت بیشتر از جان سرنشینان می‌باشد. لذا سرنشینان باید حتما کمربندهای ایمنی را به دقت ببندند و در موقعیتی درست و مناسب بنشینند و کاملا به صندلی تکیه کنند و دور از فرمان خودرو یا صفحه داشبورد باشند.

– هرگز سعی نکنید تا کیسه هوا را شخصا تعمیر کنید. در غیر اینصورت، شرکت خودروسازی مدیران خودرو هیچ‌گونه مسوولیتی را در قبال مشکلات احتمالی بر عهده نخواهد گرفت.

– هیچ چیزی را بر روی بخش دارای علامت “SRS AIRBAG” نچسبانید یا قرار ندهید، زیرا امکان دارد باعث ایجاد جراحات شدید در سرنشینان به هنگام پر از باد شدن کیسه‌های هوا شود.

– با قطعات کیسه هوا بازی نکنید یا آن را دست کاری ننمایید؛ زیرا اگر کیسه‌های هوا ناگهان فعال شوند این کار باعث بروز آسیب‌های شدید در سرنشینان خواهد شد.

[تعداد: 2   میانگین:  4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک