کیسه هوا (AIR BAG)

ایران خودرو

کیسه هوا (AIR BAG)

در صورت تجهیز خودرو شما به کیسه هوا، علاوه بر استفاده از کمربند ایمنی طرح جدید این سیستم دارای مدول کیسه هوا برای راننده می‌باشد. هنگامی که سوئیچ استارت در وضعیت ON قرار دارد، چراغ نشانگر کیسه هوا روی صفحه جلو آمپر روشن می‌شود و ۶ بار چشمک می‌زند. در صورتیکه پس از آن این چراغ روشن بماند، نشان‌دهنده ایراد در سیستم کیسه هوا یا سیستم پیش کشنده کمربند است که باید در اسرع وقت، به نمایندگی مجاز ایران خودرو مراجعه و رفع عیب شود.

کیسه هوا (AIR BAG)

کیسه هوای سرنشین جلو

سوئیچ غیرفعال‌سازی کیسه هوا در قسمت جانبی داشبورد قرار دارد.

۱- با استفاده از کلید می‌توانید سوئیچ غیرفعال سازی را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا کیسه هوای سرنشین غیرفعال گردد.

۲- در صورتیکه سوئیچ فعال (ON) باشد از قرار دادن صندلی کودک (پشت به جاده) بر روی صندلی جلو اکیدا خودداری نمایید.

۳- در صورت عمل کردن کیسه هوا سرنشین در این حالت، احتمال مرگ یا صدمات جدی برای طفل که روی صندلی قرار دارد بسیار زیاد است.

کیسه هواى جانبى*

کیسه هواى جانبى در کناره جانبى صندلى راننده و شاگرد نصب شده است که در آن قسمت عبارت SRS AIRBAG جهت اطلاع از مجهز بودن صندلى به کیسه هوا قابل مشاهده است.

کیسه هواى جانبى به هنگام تصادف شدید از پهلو عمل می‌کند و عملکرد صحیح آن منوط به بسته شدن کمربند ایمنى است.

درصورت تصادف و عمل کردن کیسه هواى جانبى صندلى باید به‌طور کامل و توسط نمایندگى مجاز تعویض گردد.

کمربند ایمنی پیش‌کشنده

کمربند ایمنی به همراه کیسه هوا (AIR BAG) فقط در هنگام دریافت ضربه‌های شدید ناشی از تصادفات جلو، فعال می‌شوند. آنها برای ضربه‌های وارده از پشت، پهلوها، واژگون شدن و یا تصادفات خفیف از جلو طراحی نشده‌اند و به همین دلیل فعال نمی‌شوند. پیش‌کشنده کمربند فقط یک‌بار می‌تواند فعال شود چنانچه یک‌بار این سیستم فعال شد (یعنی هنگامی که کیسه هوا فعال شد)، باید در اسرع وقت کمربند ایمنی توسط نمایندگی مجاز ایران خودرو تعویض شود.

محدودکننده‌های نیروی فشار کمربند: این مکانیزم به هنگام تصادف، میزان نیرو را بر روی قفسه سینه سرنشین کاهش می‌دهد.

کمربند ایمنی پیش‌کشنده

اخطار

– فقط کمربندی که تا حد امکان روی بدن سرنشین محکم شده باشد کارایی لازم را خواهد داشت. بسته به ماهیت و شدت ضربه، سیستم پیش‌کشنده همزمان با کیسه های هوا عمل می‌نماید. در صورت عدم عملکرد یکی از حالت‌های بالا یا نقص در سیستم، چراغ خطر کیسه هوا روشن خواهد شد.

– جهت دستیابی به ایمنی بیشتر، همواره کمربند ایمنی ردیف جلو خودرو را بسته نگه دارید تا در هنگام عملکرد، کیسه هوا بهترین کارایی را داشته باشد.

قفل‌های ایمنی محافظت از کودکان

این قفل‌ها در درب‌های عقب خودرو، زیر قفل اصلی قرار گرفته‌اند و از باز شدن درب‌های عقب از داخل، جلوگیری و مستقل از سیستم قفل مرکزی عمل می‌کنند. برای قفل کردن، زائده را به سمت پایین بفشارید.

قفل‌های ایمنی محافظت از کودکان

دریچه دسترسی به صندوق عقب

– این دریچه در پشت زیر آرنجی عقب قرار دارد و برای حمل اشیای بلند مانند چوب اسکی (به نحوی که بخشی از آن در صندوق عقب و ادامه آن از میان دریچه تا صندلی عقب قرار گیرد) و یا دسترسی به صندوق عقب از داخل اتاق استفاده می‌شود.

– زیر آرنجی را پایین آورید و گیره بالای دریچه را آزاد کنید و آن را پایین بکشید تا کاملا بر روی زیر آرنجی بخوابد.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک