گارانتی خودرو

پارس خودرو

گارانتی خودرو

حقوق مشتریان محصولات شرکت سایپا

سایپا یدک مبتکر طرح‌های نوین خدماتی در صنعت خودرو کشور، در راستای نهادینه کردن فرهنگ مشتری محوری در سطح شبکه نمایندگی‌های مجاز در سراسر کشور در نظر دارد مجموعه اطلاعات ضروری در خصوص حقوق فی‌مابین را به منظور ارائه خدمات پس از فروش اثربخش و متناسب با حد انتظار مالکین محترم تقدیم نماید لذا با اعتقاد به این مجموعه قوانین و مقررات گارانتی بعنوان چارچوب تعیین کننده دامنه اختیارات طرفین به شرح ذیل ارائه می‌گردد که امید است مثمر ثمر واقع گردد.

ضوابط و مقررات خدمات پس از فروش و وظایف نمایندگی‌های مجاز

– خدمات گارانتی منوط به انجام سرویس اولیه و ادواری می‌باشد که دوره زمانی و کیلومتر انجام آن باتوجه به نوع خودروی شما در این دفترچه ذکر شده است.

– استهلاک معمولی قطعات داخلی: تودوزی، روکش‌های صندلی، موکت کف، لامپ چراغ‌ها و همچنین بهای روغن موتور، واسکازین گیربکس، فیلتر روغن، فیلتر هوا و موارد مصرفی: لنت ترمز، صفحه کلاچ و تیغه برف پاک‌کن جز تعهدات گارانتی نمی‌باشد.

از آنجایی‌که طبق مقررات گارانتی، کلیه قطعات تعویض شده در دوره گارانتی متعلق به شرکت خودروساز می‌باشد لذا نمایندگی از عودت قطعات داغی به شما مشتری گرامی معذور می‌باشد.

واحد پذیرش نمایندگی موظف است هزینه تقریبی ارائه خدمات فنی و قطعات یدکی مصرفی و زمان تحویل خودرو را به مالکین محترم اعلام نماید.

مسئولیت عیب‌یابی، تعمیر و یا تشخیص تعویض قطعات معیوب بعهده کارشناس فنی نمایندگی‌های مجاز می‌باشد. لذا در هنگام مراجعه به تعمیرگاه صرفاً نسبت به اعلام عیوب خودرو خود اقدام فرموده، موضوع کارشناسی یا تعویض قطعات را به نمایندگان مجاز واگذار نمائید.

– نمایندگی موظف به پیش بینی تامین قطعات مورد نیاز بوده بنحوی که خودروی مشتری حداقل زمان توقف در نمایندگی را داشته باشد زیرا نمایندگی در مقابل توقف بی‌مورد خودرو مسئول می‌باشد.

نمایندگی موظف به استفاده از قطعات استاندارد و مورد تائید شرکت می‌باشد. تبعات ناشی از تعمیرات غیر‌استاندارد بعهده نمایندگی مجاز خواهد بود لذا جلب رضایت مشتریان و تحقق تعهدات نمایندگی به مشتریان از وظایف مهم نمایندگی مجاز می‌باشد.

نمایندگی مجاز موظف به ارائه فاکتور رسمی در قبال ارائه کلیه خدمات اعم از سرویس اولیه، گارانتی و غیر‌گارانتی می‌باشد و در صورت وجود هرگونه ابهام در شرح اقدامات انجام شده و یا هزینه تعمیرات اعم از قیمت قطعات و اجرت تعمیرات پاسخگو خواهد بود.

نمایندگان مجاز موظف به نصب تابلو رتبه‌بندی (رتبه ارزیابی نمایندگی در آن درج شده است) در محل پذیرش می‌باشد.

نمایندگی مجاز موظف است در دوران وارانتی، تعمیرات را فقط بر اساس موارد ذکر شده در برگ پذیرش انجام دهند و از تعمیرات مازاد بر آن خودداری نمایند.

– تعمیرگاه‌های مجاز موظفند صورتحساب مشتری را براساس فهرست زمان تعمیرات و همچنین نرخ ساعت تعمیرات تنظیم نمایند در صورت درخواست مشتری فهرست تعمیرات خود را به رؤیت ایشان برسانند.

– مجموعه‌های معیوب قبل از سرویس اولیه نیز بایستی تعمیر یا تعویض گردند.

– کلیه نمایندگی‌های مجاز موظف به پذیرش خودرو جهت سرویس اولیه و گارانتی در روز مراجعه می‌باشند.

– هرگونه عیب و نقص و خسارت مالی و جانی وارده به مصرف کننده و اشخاص ثالث که بدلیل تعویض یا نصب قطعات در سیستم‌های جانبی و یا دریافت خدمات خارج از شبکه خدمات پس از فروش سایپا یدک در طی دوران گارانتی ایجاد شود، مشمول گارانتی نبوده و هیچ‌گونه حقی برای مصرف کننده و اشخاص ثالث در برابر شرکت پارس خودرو و یا شرکت سایپا یدک ایجاد نمی‌کند.

– هرگونه عملیات لازم تحت عنوان گارانتی می‌بایست توسط نمایندگی مجاز سایپا یدک صورت پذیرد.

– خدمات گارانتی محدود به تعویض و یا تعمیر قطعات معیوب (بنا به تشخیص شرکت سایپا یدک) و دستمزد مربوطه می‌باشد.

– تعویض یا تعمیر قطعات تحت عنوان گارانتی نمی‌تواند موجب تمدید دوره گارانتی خودرو گردد.

– برای دریافت خدمات سرویس اولیه و گارانتی حتماً از طریق نمایندگی‌های مجاز و یا تعمیرگاه‌های مرکزی شرکت اقدام شود. این شرکت در قبال هزینه‌های صرف شده از طریق تعمیرکاران متفرقه هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

گارانتی خودرو

خودروی شما مطابق زمان و کیلومتر (هر کدام زودتر فرا رسد) مندرج بر روی کارت خدمات خودرو، به شرط انجام به موقع سرویس اولیه و سرویس‌های ادواری مطابق شرایط درج شده در این دفترچه، توسط شرکت سایپا یدک گارانتی می‌گردد.

سرویس اولیه

انجام سرویس اولیه این خودرو، بین کیلومتر ۳۵۰۰-۵۰۰۰ و یا ۳ ماه پس از تاریخ شروع گارانتی (هر کدام زودتر فرا رسد) الزامی بوده و عدم انجام سرویس اولیه در محدوده‌های زمانی و مسافتی مذکور منجر به ابطال گارانتی خودرو می‌گردد.

تبصره ۱: انجام بازدیدهای سرویس اولیه فقط یک‌بار و به صورت رایگان صورت‌می پذیرد.

تبصره ۲: هزینه مواد مصرفی و اجرت تعویض آنها (روغن موتور، فیلتر روغن و فیلتر هوا*) در سرویس اولیه به عهده مشتری می‌باشد.

سرویس‌های ادواری

مطابق با جدول مندرج در همین دفترچه الزامی بوده و عدم انجام آنها در شبکه نمایندگی‌های مجاز شرکت سایپا یدک منجر به ابطال گارانتی خودرو می‌گردد.

تبصره: اجرت انجام سرویس‌های ادواری و هزینه مواد مصرفی مورد استفاده در این سرویس‌ها بر عهده مشتری می‌باشد. خدماتی که هزینه آنها بر عهده بسته خدمت (کارت نارنجی) می‌باشد، نیازی به پرداخت وجه از طرف مشتری نیست.

کارت خدمات خودرو

کارت خدمات خودرو که در هنگام تحویل خودرو به مشتری ارائه می‌گردد، کارتی است که به منظور استفاده از خدمات خودرو ثبت مکانیزه و سیستمی سوابق تعمیراتی خودرو تهیه شده است.

تبصره ۱: همراه داشتن کارت خدمات خودرو به هنگام مراجعه به نمایندگی‌های مجاز شرکت سایپا یدک جهت استفاده از خدمات گارانتی الزامی است.

تبصره ۲: کارت خدمات بصورت سالم تحویل مشتری می‌گردد و در صورت بروز هرگونه ایراد فیزیکی و اختلال سیستمی در کارت خدمات، هزینه صدور مجدد کارت بر عهده مشتری خواهد بود.

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک