هنگامی که ماشین گاز نمی‌خورد چه کنیم؟

هنگامی که ماشین گاز نمی‌خورد چه کنیم؟ 

آیا می دانید هنگامی که ماشین گاز نمی‌خورد چه کنیم؟ 

هنگامی که ماشین گاز نمی‌خورد و یا روشن نشدن ماشین باید این نشانه را جدی بگیریم و ساده از کنار آن نگذریم. همچنین دلایل گاز نخوردن خودرو معمولا ایرادهایی فنی و تخصصی هستند که باید برای رفع آنها حتما به یک تعمیرکار متخصص و ماهر مراجعه کرد.

علت گاز نخوردن ماشین کاربراتوری با ماشین‌های انژکتوری تفاوت دارد. چرا که خودروهای کاربراتوری فاقد قطعه‌ای به نام ECU هستند. اگر نشانه‌هایی از گاز نخوردن خودرو را مشاهده کردید بهتر است پیش از هر چیز این قطعه مهم را مورد بررسی قرار بدهید. وظیفه ECU به بیان ساده بررسی وضعیت خودرو جهت تنظیم واکنش سنسورهای موجود در موتور است و هرگونه خرابی در این قطعه می‌تواند از دلایل گاز نخوردن خودرو شما باشد.

گرفتگی یا معیوب بودن فیلتر هوا به‌عنوان شش‌های موتور یکی از دلایلی است که می‌تواند علت گاز نخوردن ماشین در سربالایی یا هر مسیر دیگری باشد. اگر این قطعه کار خود را به شکل صحیح انجام ندهد ممکن است آلاینده‌هایی به مجموعه موتور خودرو وارد شوند که روی عملکرد آن اثر منفی بگذارند. این مشکل می‌تواند در هر دو خودروهای انژکتوری یا کاربراتوری موجب گاز نخوردن شود.

از سوی دیگر خرابی پمپ بنزین را باید از دیگر دلایل اصلی گاز نخوردن ماشین دانست. پمپ بنزین وظیفه دارد بنزین را از باک به موتور خودرو انتقال دهد و اگر این پمپ وظیفه خود را به شکل درست انجام ندهد مسلما با افت فشار بنزین، سوخت به موتور نخواهد رسید و نتیجه گاز نخوردن ماشین خواهد بود.

علت گاز نخوردن ماشین چیست؟
علت گاز نخوردن ماشین چیست؟

دلایل دیگر روشن نشدن ماشین

اما غیر از این سه عامل اصلی مرسوم موارد شایع دیگری نیز وجود دارند که موجب گاز نخوردن ماشین می‌شوند. کثیف بودن صافی بنزین، خرابی دریچه گاز، وجود مشکل در دریچه گاز برقی، خرابی مپ سنسور، وجود مشکل در سنسور دور موتور، معیوب بودن سنسور هیدرولیک فرمان خودرو، بروز مشکل در سنسور پدال کلاچ، ایراد در میکروسوئیچ پدال ترمز خودروهای اتوماتیک، سنسور پدال گاز معیوب در خودروهای با دریچه گاز برقی می‌توانند هر یک موجب گاز نخوردن ماشین شما بشوند.

علت گاز نخوردن ماشین سمند، علت گاز نخوردن ماشین در حرکت پراید، علت گاز نخوردن ماشین تیبا، علت گاز نخوردن پژو ۴۰۵ و هر خودرویی که می‌شناسید ممکن است با دیگری متفاوت باشد. پس هر زمان با گاز نخوردن ماشین مواجه شدید بهتر است با معاینه فنی خودرو و بررسی دقیق قطعاتی که ذکر شد مانع از وارد آمدن خسارت به قطعات موتور خودرو و تحمیل هزینه‌های سنگین تعمیرات موتور خودرو شوید. مطمئن باشید گاز نخوردن ماشین علتی ندارد که به مرور رفع شود و نیازمند تعمیر توسط یک تعمیرگاه تخصصی و مکانیک خبره است.

 

[تعداد: 7   میانگین:  4/5]

1 دیدگاه برای “هنگامی که ماشین گاز نمی‌خورد چه کنیم؟

  1. مجتبی نیک گفته:

    سلام ماشین من پژو۴۰۵ بنزینی مدل ۹۳است.گاهی اوقات زمان حرکت از دنده یک که می‌خواهم به دو بگذارم پدال گاز به پایین میرود اما گاز نمی خورد. ماشین حرکت نمی کند و کون میزند. بعد صدایی از زیر ماشین شبیه به تق می آید و گاز آزاد میشود و ماشین گاز میخورد. دلیلش چیست؟ ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک