اختصاصی: گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی + ویدئو

مرسدس بنز نگین کاری شده

گفت‌وگوی اختصاصی رگلاژ با مالک مرسدس بنز جنجالی 

شخصی‌سازی خودروها مانند نگین‌کاری بدنه تا آنجا که به محصولی یکتا کاملا مطابق با سلیقه مالک خودرو تبدیل شوند در دنیای امروز بازاری بسیار داغ و جذاب دارد.

گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی

تجارت نوظهور

این موضوع به طور خاص در منطقه خاورمیانه و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از چنان طرفداران پر و پا قرصی بهره می‌برد که چند سالی است از یک عمل سلیقه‌ای خارج و وارد دنیای تجارت شده. نمونه‌اش هم نگین‌کاری بدنه خودروهاست.

گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی

کهکشان پر ستاره

گرچه سال‌هاست این سبک از تزئین بدنه خودروهای لوکس در کشورهای عربی، غربی و آسیایی رایج است، چنین سبکی تاکنون چندان در میان خودرودوستان ایرانی طرفداری به خود ندیده. اما شاید با تولد اولین مرسدس بنز نگین‌کاری شده ایران که در سبک خودش ششمین خودرو در جهان با چنین پوشش بدنه‌ای محسوب می‌شود، چراغ علاقه به این کار در ذهن بسیاری از مالکان خودروهای خاص روشن شود. پوششی که اکنون با تولد این مرسدس بنز CLA رویایی، اجرای آن در کشور خودمان طی یک بازه چند ماهه میسر است. پوشش مذکور شب‌هنگام در نور اندک شهر چون کهکشانی پرستاره بر پیکر ستاره سه پر استوتگارت می‌درخشد.

مراسم پرشور، بازخورد جنجال‌آفرین

قریب به ۲ هفته پیش شرکت رویال دیزاین، مجری و طراح این پوشش بدنه طی یک مراسم رسمی اقدام به رونمایی از این خودرو در مرکز خرید ارگ تجریش واقع در شمال تهران کرد. مراسمی که به شدت مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و نوید موفقیت و مقبولیت چنین طرحی در میان جوانان ایرانی می‌داد.

اما به محض اطلاع‌رسانی و پوشش خبری این رونمایی در رسانه‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی، بار دیگر کمپین همیشه فعال «قضاوت، حکم، ناسزا» فعالیت خود را آغاز کرد و با حمله به صفحه شخصی پویا قرائی، مالک خودرو او را با بهره از الفاظی چون «آقازاده» و امثالهم به تندباد انتقاد گرفت. انتقادی که هموطن و غیر هموطن نمی‌شناسد و از مسی و رونالدو تا سلبریتی‌های داخلی را بدون دلیل موجه مورد حمله قرار می‌دهد.

گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی

گپ و گفت

در راستای اطلاع‌رسانی صحیح و روشن ساختن هدف اصلی از اجرای چنین پروژه‌ای در کشورمان از مالک این بنز نگین نشان، جناب آقای پویا قرائی دعوت کردیم دقایقی با وبلاگ رگلاژ به گفت‌وگو بنشیند. آنچه در پی می‌آید حاصل این گفت و شنود چند دقیقه‌ای در یک غروب پاییزی است.

با وبلاگ رگلاژ همراه باشید

گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی

داستان یک قضاوت عجولانه

به محض ارسال درخواست مصاحبه، با رویی گشاده پذیرفت دقایقی میهمان رگلاژ باشد. دل پری از قضاوت‌های عجولانه و بی‌انصافی‌های برخی از هموطنان داشت اما سعی می‌کرد با انتخاب کلماتی کاملا در دایره انصاف و ادب، اعلام کند که باز هم به نگاه همه هموطنان احترام می‌گذارد و شرایط آنها را درک می‌کند. اما گلایه‌اش بیشتر از به حاشیه راندن هدف اصلی این پروژه نگین‌کاری بدنه بود. هدف زیبایی که در پس برخی بداخلاقی‌های دو هفته اخیر پنهان شده است.

پویا قرایی با لحنی آرام و سرشار از چرایی، از داستان آغاز این طرح می‌گوید: «گروهی از جوانان خلاق و باانگیزه به بنده پیشنهاد اجرای این طرح را روی خودروام دادند و من هم با توجه به دلایل منطقی و نگاه کارشناسی آنها به این پروژه پذیرفتم در اجرای ایده‌شان همکاری داشته باشم و از آنها حمایت کنم. انصاف بدهیم تیم اجرایی نیز با دقت وسواس در کوتاهترین زمان بهترین نتیجه را مشابه با نمونه‌های خارجی رقم زد و ظرف ۲ ماه خودرو را با کیفیتی که ملاحظه می‌کنید تحویل بنده داد.»

گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی

هدف اصلی پروژه نگین‌کاری

با صدایی رساتر و گلایه‌آمیز ادامه می‌دهد: «داستان اصلا آنچه در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی عنوان شد، نبود. در حقیقت چه من و چه بچه‌های خلاق رویال دیزاین به دنبال تجمل‌گرایی و به قول دوستان لاکچری بازی با نگین‌کاری بدنه این خودرو نبودیم!

داستان در حقیقت به کاهش قیمت ارز و تقاضای بالای چنین خودروهایی در کشورهای عربی حاشیه خلیخ فارس بازمی‌گردد.

هدف اصلی ما از اجرای این پروژه تبدیل تهدید کاهش ارزش پول ملی به فرصتی برای کارآفرینی و نمایش توانمندی داخلی در اجرای طرح‌هایی از این دست بود. من و تیم مجری این طرح در شرکت رویال دیزاین هدف اصلی خود را ورود به بازار پرسود این تجارت در کشورهای منطقه خاورمیانه تعیین کرده‌ایم.

ما قصد داریم هم نام ایران را سر زبان‌ها بیندازیم و هم با اخذ سفارش از مشتریان منطقه‌ای، یک بنگاه کارآفرینی در کشور راه‌اندازی کنیم. ولی متاسفه صورت مسئله پس از رونمایی کاملا تغییر کرد.

باور کنید می‌توان با قیمت بسیار پایین‌ترین از جایی مثل دبی این کار را در همین تهران خودمان انجام داد و خودرو را به کشور مبدا ارسال کرد. جوانان ایرانی هیچ چیزی از خارجی‌ها کم که ندارند هیچ، بیشتر هم دارند.»

گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی

آقازاده نیستم!

پویا قرائی در پاسخ به پرسش ما درباره کسب و کار شخصی‌اش این‌گونه پاسخ می‌دهد: «خوشحالم که این سئوال را پرسیدید. پرسشی که بسیاری خودشان برایش یک پاسخ جنجالی پیدا کردند و همه جا گفتند من آقازاده هستم. از همین‌جا باید خدمت همه هموطنان عزیز اعلام کنم، بنده یک کافی شاپ دارم و کافه‌داری تنها بیزنس من است. پدرم نیز ۳ سال پیش به رحمت خدا رفته.

خدا را شاکرم که با ترکیب پشتکار و کوشش، نگاه خلاقانه اقتصادی و البته لطف خدا توانسته‌ام به نقطه‌ای که امروز در آن ایستاده‌ام برسم. من کار خلافی انجام نداده‌ام که بخواهم بابت آن شرمنده باشم.

گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی

عده‌ای مرا محکوم به پولشویی کردند و گروه دیگری به بنده انواع تهمت‌های ناروا زدند. در پاسخ به همه دوستان باید بگویم آقازاده نیستم و همیشه سعی‌ام در همین مدت چند سالی که از فعالیت‌ام می‌گذرد بر اشتغالزایی و کارآفرینی برای هم‌نسلان‌ام بوده. هدفم هم از همراهی بچه‌های رویال دیزاین در پروژه نگین‌کاری بدنه مرسدس بنز CLA در اجرای این پروژه «لاکچری‌بازی» و فخرفروشی نبود. همین الان هم که این خودرو آماده شده از آن برای رفت و آمد روزمره استفاده نمی‌کنم و خیلی آن را بیرون نمی‌برم.

خدا را از اعماق وجود شکر می‌کنم که اکنون با افتتاح شعبه جدید کافه‌ام با نام «آدور» در محله فرمانیه تهران، فعالیت‌ام را گسترش داده‌ و تعداد افراد بیشتری را مشغول به کار کرده‌ام.»

گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی

آینده را باور کنید

در پایان با لحنی پر از انگیزه و امید به آینده می‌گوید: «دوست دارم خطاب به همه جوان‌های متولد دهه ۶۰ و ۷۰ که امروز بدنه اصلی کار و فعالیت را در کشور ما تشکیل می‌دهند بگویم، باور کنید در همین اوضاع نابه‌سامان اقتصادی هم با ایده‌پردازی و خلق کسب و کارهای جدید در دل فعالیت‌های قدیمی می‌توان به تمکن مالی رسید.

خود را باور داشته باشید، به ایده‌هایتان پر و بال بدهید و از ایده‌های هموطنان و هم‌نسلان خود حمایت کنید. شک نداشته باشید با همراهی یکدیگر و حمایت از چنین طرح‌هایی می‌توانیم موفقیت‌ها و پیشرفت شایع‌تر و عالم‌گیرتری داشته باشیم.»

 

گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی

گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی

در خاتمه ضمن تشکر و قدردانی صمیمانه از جناب آقای پویا قرایی مالک خودرو و آقایان پژمان و سید علی دریاباری همچنین محمد معافی که با پیگیری بسیار شرایط این گفت‌وگو را فراهم کردند، توجه شما را به ویدئوی چکیده این گفت‌وگو جلب می‌کنیم.

به کمک اپلیکیشن و سایت رگلاژ همین حالا نزدیکترین مجری تزئینات بدنه خودرو را بیابید.

[تعداد: 20   میانگین:  4.5/5]

4 دیدگاه برای “اختصاصی: گفت‌وگو با مالک مرسدس بنز نگین‌کاری شده جنجالی + ویدئو

  1. نيلوفر شهابى گفته:

    واقعا خیره کننده است این ماشین . از اون روزى که عکسشو اینجا دیدم ٢ بار خوابشو میبینم البته مال من بوگاتى نگین کاریه 😂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک