گیربکس اتوماتیک پژو پارس

ایران خودرو

گیربکس اتوماتیک*

گیربکس اتوماتیک

– جعبه دنده (گیربکس) اتوماتیک با چهار وضعیت تغییر دنده می‌تواند به شما سهولت عملکرد کاملاً اتوماتیک دنده‌ها را ارائه دهد که با برنامه‌های شرایط مسابقه‌ای و شرایط برفی، کامل‌تر نیز شده است.

– برای انتخاب یک وضعیت، دسته دنده را در صفحه دنده جابجا کنید. موقعیت قرارگیری دنده‌ها با یک چراغ نشانگر بر روی جلو داشبورد مشخص می‌گردد. دسته دنده تنها زمانی از موقعیت P خارج می‌شود که پدال ترمز را فشار داده و موتور روشن و یا سوئیچ در وضعیت ON قرار گرفته باشد.

P وضعیت پارک خودرو

R وضعیت دنده عقب، از این وضعیت دنده برای حرکت خودرو به عقب استفاده می‌شود. این وضعیت را زمانی که خودرو در حال توقف کامل است و موتور با دور آرام کار می‌کند، انتخاب کنید.

N وضعیت دنده خاص، از این وضعیت دنده برای روشن کردن موتور و یا پارک کردن آن با ترمز دستی کشیده استفاده می‌شود. چنانچه به‌طور اشتباه هنگامی که خودرو در حال حرکت است از دنده N استفاده کردید برای برگشتن به حالت اولیه کمی صبر کنید تا دور موتور به حالت مطلوب برسد؛ آنگاه از دنده D برای شتاب گرفتن استفاده کنید. از این وضعیت در توقف‌های طولانی مدت مانند پشت چراغ قرمز نیز استفاده می‌شود.

D وضعیت رانندگی: برای راندن به روش اتوماتیک از این وضعیت استفاده می‌شود.

۳ وضعیت تعویض دنده اتوماتیک برای سه دنده اول، زمانی از این حالت استفاده کنید که متوجه تعویض دنده پیاپی مابین ۳ و ۴ می‌شوید. (مانند رانندگی در شهر)

۲ وضعیت تعویض دنده اتوماتیک برای دو دنده اول، این حالت برای جاده‌های کوهستانی مناسب است. زمانی که سربالایی می‌روید برای استفاده بهینه از قدرت موتور و یا سرپائینی برای کنترل سرعت خودرو (نیروی ترمزی موتور) از این وضعیت استفاده نمایید.

۱ با انتخاب این حالت، خودرو تنها در دنده ۱ حرکت می‌کند (در شیب‌ها و یا یدک‌کش کردن کاربرد دارد). برای استفاده از این حالت، دکمه ۱ را هنگامی که دسته دنده در حالت ۲ است، انتخاب کنید. برای خارج شدن از این حالت، مجدداً کلید ۱ را فشرده و یا دسته دنده را به حالت دیگری تغییر دهید.

اخطار

– در جاده‌های لغزنده، وضعیت دنده را برای ترمز گرفتن تغییر ندهید.

– هرگز در حال حرکت، وضعیت N را انتخاب نکنید.

– هیچ‌گاه کودکان را در حالی که خودرو روشن است بدون مراقبت تنها نگذارید.

– در هنگام توقف کامل خودرو، ترمز دستی را کشیده و موقعیت P را انتخاب کنید.

برنامه‌های عملیاتی

گیربکس اتوماتیک

به‌طور کلی سه حالت عملیاتی وجود دارد.

  • شرایط عادی یا قابل تطبیق (Adaptive Program)
  • شرایط مسابقه‌ای (Sport Program)
  • شرایط برفی (Snow Program)

– فشردن کلیدهای (مسابقه‌ای) و (برفی) برنامه عملیاتی را از حالت عادی خارج کرده و فشار مجدد این کلیدها برنامه عملیاتی را مجددا به حالت عادی باز می‌گرداند.

– در حالت عادی، گیربکس خودروی شما الگوی رانندگی، شرایط جاده و بار خودروی شما را در حافظه ثبت کرده و در دفعات بعد بهترین زمان تعویض دنده را انتخاب خواهد نمود.

برنامه شرایط مسابقه

با استفاده از این برنامه، تعویض دنده به گونه‌ای خواهد بود که خودرو شتاب بیشتری خواهد گرفت.

برنامه شرایط برفی

در حالتی که دنده در حالت D قرار دارد، زدن دکمه رانندگی در سطوح لغزنده و برفی را برای کنترل تعادل خودرو تسهیل می‌نماید. در این حالت خودرو با دنده ۲ شروع به حرکت و در دور پایین موتور، دنده تعویض می‌شود.

قابلیت‌های عملیاتی مخصوص گیربکس اتوماتیک

۱- در هنگام فشار مدت‌دار پدال ترمز دنده به‌طور اتوماتیک کم شده تا به عمل ترمز کردن خودرو به کمک دور موتور کمک شود.

۲- اگر شما به‌طور ناگهانی پای خود را از روی پدال گاز بردارید برای ایمنی، دنده به سمت دنده‌های بالاتر تغییر نمی‌کند.

۳- هنگام سرد بودن موتور، گیربکس به‌طور اتوماتیک برنامه خاصی را اجرا کرده تا موتور سریعا به دمای کارکرد خود برسد تا میزان آلایندگی موتور کمتر شود.

دنده معکوس

به منظور شتاب‌گیری هرچه بهتر خودرو بدون جابجایی دسته دنده، پدال گاز را تا انتها فشار دهید. گیربکس در این حالت به‌طور اتوماتیک به دنده پایین‌تر تغییر یافته و یا در همان دنده باقی می‌ماند (بسته به سرعت خودرو) تا دور موتور به بالاترین حالت خود برسد.

هشدار

– هرگونه خرابی سیستم به صورت خاموش و روشن شدن همزمان چراغ شرایط مسابقه و برفی بر روی جلو آمپر مشخص می‌گردد. در این حالت گیربکس در شرایط خاص ایمنی کار می‌کند. در چنین شرایطی، ضربه احتمالی در حالت انتخاب دنده عقب (R) از حالت P و یا N طبیعی می‌باشد. با سرعتی کمتر از ۱۰۰ km/h رانده و هرچه سریع‌تر به یک نمایندگی مجاز ایران خودرو مراجعه فرمائید.

– هنگامی که موتور روشن و دنده درگیر می‌باشد و خودرو ایستاده است، خودرو بدون فشردن پدال گاز حرکت می‌کند.

– هنگام توقف خودرو، پدال گاز را همزمان با انتخاب دنده فشار ندهید.

– هنگام توقف خودرو، پدال ترمز را در هنگام انتخاب دنده فشار دهید.

– هیچ‌گاه در هنگام درگیر بودن دنده، به‌طور همزمان بر روی پدال ترمز و گاز فشار ندهید.

– در زمان توقف طولانی مدت مانند پشت چراغ قرمز بهتر است دسته دنده در وضعیت N قرار گیرد.

– هرگز وضعیت دسته دنده را به P یا R هنگامی که خودرو در حال حرکت است، تغییر ندهید.

* در صورت نصب در خودروی شما

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک