۲۰ خودروی برتر کلاسیک برای مردان

خودرو کلاسیک

۲۰ خودروی برتر کلاسیک قدیمی با کیفیت برای مردان

مردان به طور قطع ماشین‌هایشان را دوست دارند. یک ماشین مردانه به طور سنتی به خودرویی اطلاق می شود که می تواند در مدت کوتاهی به سرعت بالا برسد، یک طراحی جالب داشته باشد که دختران را تحریک می کند و سرگرم کننده و قابل اعتماد است. اما همه مردان لامبورگینی، مازراتی و فراری را دوست ندارند. برخی از آنها در دسته بندی کلاسیک قرار دارند و در لیست خودروهای کلاسیک قدیمی قرار می گیرند. شاید آنها را به یاد پدربزرگشان و دوران نوجوانی که در خیابان مشغول بازی بیس بال و قدم زدن در خیابان بودند، می اندازد. شاید پدران آنها با این وسایل فراموش نشدنی آنها را به مدرسه می بردند. یا شاید آنها طراحی ماشین های قدیمی را دوست دارند و همیشه علاقه مند بودند که یک ماشین کلاسیک قدیمی داشته باشند.

به هر یک از دلایل ذکر شده، ما لیستی از ۲۰ خودروی برتر قدیمی با کیفیت را آماده کرده ایم که هر مردی باید یکبار در طول عمر خود آنها را براند. این اتومبیلها هر مردی را وسوسه می کنند تا زمان بیشتری را در جاده نسبت به خانه شان سپری کنند. آنها خیلی شگفت انگیز هستند که حتی برخی زنان نیز دوست دارند برخی از آنها را در گاراژ خود داشته باشند.

بنابراین، در اینجا همچنین لیستی از ۲۰ خودروی برتر قدیمی برای زنان نیز آورده شده است که اگر شما یک دختر علاقه مند به ماشین هستید می تواند برایتان جذاب باشد.

اما اگر شما یک مرد هستید، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

 

۲۰ خودروی قدیمی برای مردان که دوست خواهید داشت

بنابراین ما ۲۰ مورد از خودروهای قدیمی کلاسیک را برای شما آورده ایم که مردها دوست دارند به مجموعه‌شان اضافه کنند.

۱۹۵۵-۱۹۶۳ مرسدس بنز ۳۰۰SL Gullwing  

 

1955-1963 مرسدس بنز 300SL Gullwing  


این مدل مرسدس بنز یک ماشین اسپورت کلاسیک است. این همچنین یک کوپه دو درب است، به این معنی که برای بیرون رفتن با دوست دختر شما گزینه کاملا مناسبی است. این دارای یک موتور ۲۹۹۶ سی سی است که قدرتی معادل ۲۱۲ اسب بخار را تولید می کند. ۳۰۰SL همچنین یک تاریخچه جالب دارد. در دهه ۱۹۵۰، زمانی که در ایالات متحده عرضه شد، پیش بینی می شد که یک خودروی مسابقه ای باشد، اما در حال حاضر موفق به تبدیل شدن به یک خودروی مسابقه ای واقعی شده است. تولیدکنندگان خودرو اصلاحات زیادی را برای اینکه این اتفاق بیافتد انجام دادند.

۳۰۰SL برنده دو مسابقه برگزار شده در سال ۱۹۵۲ تحت عنوان ۲۴ ساعته لومن و Eifelrennen، شد.

۱۹۵۵-۱۹۷۵ سیتروئن DS

1955-1975 سیتروئن DS

 

سیتروئن DS همچنین یکی دیگر از ماشین های کلاسیک با کیفیتی است که هر مردی باید داشته باشد. این خودرو به عنوان یک ماشین لوکس در اندازه متوسط و در ۳ نسخه عرضه شد: یک سدان ۴ درب، یک واگن استیشن و یک خودروی دو درب. فارغ از مدل انتخابی، شما یک موتور با حجمی بین ۱٫۹ لیتر تا ۲٫۳۴ لیتر را دریافت خواهید کرد. در زمانی که عرضه شد، اروپا هنوز در حال تلاش برای بازیابی از جنگ جهانی دوم بود که متاسفانه منجر به فروش ناموفق در این قاره شد. سیتروئن هم اکنون نیزبه علت قیمت بالای خود شناخته می شود، به همین دلیل این تولید کننده فرانسوی باید یک مدل متفاوت و ارزانتر، (۱۹۵۷) را معرفی می کرد.

 

۱۹۵۵-۱۹۵۵ Chevrolet Bel Air

1955-1955 Chevrolet Bel Air

Bel Air یک خودروی کلاسیک کامل است که در زمان عرضه نسل دوم، تحسین های بسیار زیادی را دریافت کرد. جای تعجب نیست که این اتفاق افتاد، چرا که این خودرو دارای یک طراحی چشمگیر است. به لطف قیمت آن (کمتر از ۲۰۰۰ دلار)، طراحی داخلی فوق العاده راحت، دید وسیع و ظرفیت آن، این خودرو به سرعت به یک گزینه محبوب تبدیل شد. بیایید فراموش نکنیم که این خودرو در اواسط قرن بیستم یک گزینه شگفت انگیز بود که می توانست تنها در ۱۲ ثانیه از سرعت ۰ تا۹۶٫۵ کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد.

 

۱۹۷۴-۱۹۸۹ لامبورگینی Countach

 

1974-1989 لامبورگینی Countach

بیایید نگاهی به طراحی چشمگیر لامبورگینی Countach بیاندازید. در حال حاضر ممکن است کمی عادی باشد، اما در دهه ۸۰، این کوپه اسپورت دو نفره باعث تحریک دختران می شد. این خودرو فوق العاده، سریع و شیک است. این خودرو همچنین دارای یک عملکرد با کارایی بالا بود که یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن است. مجله خودروهای اسپورت بین المللی آن را یکی از ماشین های ورزشی برتر دهه ۱۹۷۰ نامیده است.

 

۱۹۶۱-۱۹۶۹ لینکلن کونتیننتال

 

1961-1969 لینکلن کونتیننتال

 

آیا تا به حال خودرویی را دیده اید که با دیدن آن تصور کنید که اگر پشت فرمان آن بنشینید احساس می کنید رئیس جمهور آمریکا هستید؟

خوب، ما هم با دیدن آن چنین حسی داشتیم و این مدل لینکلن کونتیننتال است. نسل چهارم آن به سرعت به یک خودرو مشهور تبدیل شد، زیرا در تصاویر متحرکی مانند Goldfinger، Hit and Run، Spider Man 2 و حتی The Matrix به صورت “ستاره دار معرفی شده است. این قطعا مدلی است که هرگز از مد نمی افتد.

 

۱۹۴۹ کادیلاک سری ۶۲

 

1949 کادیلاک سری 62

 

سال ۱۹۴۹ سال جالبی برای کادیلاک بود، زیرا این تولید کننده آمریکایی برند تجاری جدید کادیلاک خود OHV V8 را راه اندازی کرد که شامل یک موتور جدید ۵٫۴ لیتری بود که قدرت ۱۶۰ اسب بخار را تولید می کرد. علاوه بر این، ماشین دارای یک گزینه گرمایش بود که هنوز دلیل دیگری برای این است که کادیلاک به رکورد فروش ۵۵،۶۴۳ دلار رسید.

 

۱۹۶۷-۱۹۷۰ تویوتا ۲۰۰۰GT

 

1967-1970 تویوتا 2000GT

تویوتا و یاماها برای طراحی این مدل فوق العاده با یکدیگر مشارکت کردند. طرح های اصلی آن توسط طراح مشهور آلمانی، آلبرچت گورتز، که قبلا برای نیسان کار می کرد، ارائه شد. این خودرو به لطف ویژگی های داخلی و خارجی خود به عنوان یک ماشین کلاسیک شناخته می شود. موتور ۲۰۰۰GT به صورت ۲٫۰ لیتری مستقیم ۶ گانه بود که قدرت ۱۵۰ اسب بخار را تولید می کرد. هر چند که در ابتدا برای این منظور تولید نشده بود، این خودرو وارد مسابقات ۲۴ ساعته فوجی در سال ۱۹۶۷ شد و با موفقیت برنده این رقابت شد.

 

۱۹۶۳-۱۹۶۵ Buick Riviera

1963-1965 Buick Riviera

بر خلاف سایر مدل های Buick، Riviera هیچ ویژگی مشترکی با دیگر مدل های پیشین نداشت. در حقیقت، این ماشین دارای قدرت ۳۲۵ اسب بخار بود که به لطف موتور ۶٫۶ لیتری V8 آن می باشد هنگامیکه این خودرو عرضه شد دارای قیمت پایه ۴،۳۳۳ دلار در بازار بود.

 

۱۹۵۷ Cadillac Eldorado Brougham

 

1957 Cadillac Eldorado Brougham

 

Eldorado Brougham تحسین برانگیزترین مدل تولید شده توسط کادیلاک در دهه ۱۹۵۰ بود. این خودرو به عنوان یک ماشین با سقف صلب ۴ درب فوق العاده لوکس معرفی شد که بیشتر به دلیل قیمت بسیار بالای آن (۱۳۰۷۴ دلار) بود. در حقیقت، Brougham با دو برابر قیمت Eldorado عرضه شد که یک سال پیش از آن عرضه شده بود.

 

۱۹۵۳-۱۹۵۴ Buick Skylark

 

1953-1954 Buick Skylark

 

این مدل Buick یک خودروی دو درب بود که یک ماشین مطلوب برای مردان و زنان بود. این خودرو به افتخار جشن ۵۰ امین سالگرد این تولید کننده آمریکایی عرضه شد. شرکت بیوک دو مدل اسکایلارک را در آن زمان عرضه کرد، یکی در سال ۱۹۵۳ و دیگری در سال ۱۹۵۴٫ هر دو آنها در یک چیز مشترک بودند: ارتفاع پایین صندلی های آن چیزی بود که به خصوص هنگام رانندگی آن ملموس بود.  

 

۱۹۶۳ کرایسلر Turbine

 

1963 کرایسلر Turbine

 

ماشین توربینی یک مدل مفهومی بود، به همین دلیل است که تنها ۵۵ مدل از این خودروی چشمگیر تولید شده است. طراحی این خودرو فوق العاده توسط طراح مشهور آلمانی Ghia انجام شده است. علی رغم ویژگی های بیرونی شیک آن، این خودرو دارای معایبی است (که می تواند به عنوان کیفیت در نظر گرفته شود)، از جمله مهمترین آنها موتور با درجه حرارت بالا و صدای بسیار بلند آن است. در واقع، گفته می شود که صدای موتور آن شبیه به یک جارو برقی است.

 

۱۹۵۳-۱۹۶۴ آستین هیلی ۱۰۰/۳۰۰۰

 

1953-1964 آستین هیلی 100/3000

 

مدل ۳۰۰۰، در حقیقت نسخه دیگری از مدل ۱۰۰ است، به جز برخی تفاوت ها که آن را از مدل قدیمی‌تر متمایز می کند. مدل جدید ۳۰۰۰ دارای یک موتور ۲٫۹ لیتری  به جای موتور به کار رفته در مدل ۱۰۰ است که ۲٫۶ لیتری بود. در همان زمان، تولید کننده این خودرو، آن را با استفاده از دو مدل متفاوت متناسب تر با سلیقه خریداران خاص خود کرده است (مدل دو درب و ۴ درب).

این برند تجاری تا سال ۱۹۶۸، به لطف طیف گسترده ای از محبوبیت خود به تولید ادامه داد.

 

۱۹۵۶-۱۹۵۹ BMW 507

1956-1959 BMW 507

طرفداران ماشین آلمانی می توانند شاد باشند این یک ماشین کلاسیک با کیفیت است که می تواند در ۲ مدل خریداری شود: به عنوان یک کوپه ۴ درب و یا یک مدل ۲ درب کانورتیبل. Albrecht Goertz، که ما قبلا به عنوان خالق مدل GT2000 تویوتا از آن یاد کردیم، در پشت صحنه طراحی این خودرو نیز حضور داشته است. با وجود اینکه انتظار می رود ۵۰۷ قیمتی در حدود ۵۰۰۰ دلار داشته باشد اما پس از حمل و نقل و تحویل در آمریکا با قیمتی بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار در ایالات متحده به فروش رسید. در نتیجه، تنها ۲۵۲ مدل از آن در بازار آمریکا فروخته شد.

 

۱۹۵۱-۱۹۵۴ هادسون هورنت

1956-1959 BMW 507

شرکت هادسون موتور در دیترویت با افتخار این مدل ها را عرضه کرد که در آن زمان دارای طراحی های مختلف بدنه بود: کوپه، خودروی سواری و سبک، و کانورتیبل. بزرگترین مزیت داشتن یک هورنت، فضای داخلی وسیع آن بود، که بیشتر از ۶ سرنشین را می توانست در خود جای دهد. در مورد مشخصات، هورنت ها دارای یک موتور ۵٫۰ لیتری بودند که از می توانست قدرتی در حدود ۱۷۰ اسب بخار را تولید کند.

۱۹۴۹-۱۹۵۱ Jaguar Mk V DHC  

 

1949-1951 Jaguar Mk V DHC  

 

همان طور که می توانید به راحتی در تصویر زیر مشاهده کنید، این خودرو دارای یک طراحی شگفت انگیز بود. اما صبر کنید، تنها ظاهر آن نیود که باعث جلب توجه مشتریان می شد. ویلیام هاونز و والتر حسن با یکدیگر همکاری کردند تا یک موتور جدید با نام تجاری جدید را تولید کنند که بعدها Unit Twin OHC نامگذاری شد. طبق نظر متخصصان مختلف، این نوآوری دارای مشخصه طول عمر بالا و جهانی بودن، می باشد که به هیچ موتور دیگری در طول زمان تعلق ندارد.

 

۱۹۷۰-۱۹۷۴ Dodge Challenger R / T

 

1970-1974 Dodge Challenger R / T

 

این مدل از دوج تا حدودی شبیه به مدل های تولید شده توسط کادیلاک بود که بیشتر به دلیل اندازه آن است. این یک خودروی کوپه باریک و لوکس است که در دو حالت سقف صلب و سقف متحرک وارد بازار شد. مدل Road/Track به طور ویژه ای طراحی شد تا دارای عملکرد فوق العاده باشد و خریداران می توانند از بین مدل هایی با قدرت موتور ۳۳۵، ۳۷۵، ۳۹۰، ۴۲۵ و یا ۴۲۶ اسب بخار، یکی را انتخاب کنند.

 

۱۹۶۵-۱۹۶۶ شلبی GT350

1965-1966 شلبی GT350

 

اگر چه آنها در اصل نام مشابهی دارند، شلبی دو مدل مختلف را عرضه کرد، یکی در سال ۱۹۶۵ و دیگری در سال ۱۹۶۶٫ مدل عرضه  شده در سال ۶۵ یک موستانگ مسابقه ای بود و این موضوع از صندلی‌های ناراحت و فضای داخلی کوچک آن مشخص بود. در نهایت خودروهای شلبی توسط فورد خریداری شد و به همین دلیل بعدها به تولید مدل موستانگ شگفت انگیز خود پرداخت.

 

Ghia 1960-1962

Ghia 1960-1962

آمریکایی ها این مدل را بیشتر به این دلیل می شناسند چرا که این خودرو محبوب ترین خودروی اروپایی پس از دهه ۱۹۶۰ بود. این خودرو همچنین بیشترین واردات را به ایالات متحده داشت و زمانی که فولکس واگن مدل Karmann Ghia را در سال ۱۹۶۱ معرفی کرد، فروش آن به سرعت شتاب گرفت. این مدل چنان تحسین برانگیز بود که تولید کننده آلمانی مجبور بود شرکت های خود را به استرالیا و برزیل نیز ببرد. جای تعجب است که این مدل در حال حاضر دیگر تولید نمی شود، چرا که برای مدتی در میان معروف ترین مدل‌های تولید شده توسط VW قرار داشت.

 

۱۹۶۲-۱۹۶۴ فراری ۲۵۰ GTO

 

1962-1964 فراری 250 GTO

 

فهرست خودروهای با کیفیت کلاسیک برای مردان، به طور حتم باید حداقل یک مدل فراری را در خود جای دهد.

آنها کلاسیک اند، شیک هستند و به اندازه یک قلعه گران قیمت هستند. اما چیزی در مورد این برند تجاری وجود دارد که باعث می شود آنها برای هر مردی، مطلوب باشند.

GTO یک مدل استثنایی از grand tourer است که تنها ۳۹ مورد از آنها تاکنون تولید شده است. برای اینکه یک شهروند آمریکایی مالک یک فراری GTO شود، او باید شخصا توسط Enzo Ferrari تأیید می شد.

 

۱۹۶۰ فولکس واگن ۱۲۰۰ کابریولت

 

1960 فولکس واگن 1200 کابریولت

 

اگر چه بیتل کابریولت تولید خود را در سال ۱۹۴۹ شروع کرد، اما در حدود سال‌های ۱۹۶۰ بود که محبوب شد.

متاسفانه، در این زمان بود که این برند تجاری وارد رقابت شدید با سایر مارک های شناخته شده آمریکایی مانند شورلت و فورد شد. این خودروی چهار درب با سقف بازشوی زیبا جز آخرین مدل‌های بیتل بود که تاکنون با موفقیت تولید و فروخته شده اند، با اینکه در یک رقابت سخت با رقبای خود قرار داشتند.

در نهایت اکنون شما یک لیست از ۲۰ اتومبیل مجلل و کلاسیک که آرزوی هر مردی است را در اختیار دارید. این خودروهای کلاسیک ممکن است قدیمی باشند، اما آنها با کیفیت هستند.

 

[تعداد: 10   میانگین:  2.9/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک