رانندگی با خودرو

پارس خودرو

رانندگی با خودرو

قوانین رانندگی با خودرو یکی از مهمترین مسائلی می باشد که قبل از شروع رانندگی باید به آن بپردازیم.

بررسی موارد ایمنی مورد نیاز

قبل از رانندگی باید دقایقی را صرف بررسی خودروی خود نمایید تا از رانندگی راحت و ایمن مطمئن شوید و همه عوامل بالقوه ایجاد خطر را که برای رانندگی اهمیت حیاتی دارند، از بین ببرید. هنگام بررسی خودرو ضروری است که از تمیز بودن هوای ورودی از بیرون خودرو اطمینان حاصل نمایید تا از ورود گازهای سمی اگزوز به داخل خودرو جلوگیری شود.

شما باید تمام قوانین رانندگی با خودرو و بررسی های زیر را قبل از شروع رانندگی انجام دهید:

۱) بررسی چشمی لاستیک ها: اگر کم فشار بودن باد لاستیک‌ها قابل مشاهده است توسط یک فشارسنج، فشار باد لاستیک‌ها را اندازه‌گیری کنید و فشار باد لاستیک‌های کم باد را تنظیم کنید تا مطمئن شوید فشار باد همه لاستیک‌ها بین ۱۹۵ تا ۲۰۵ کیلو پاسکال می‌باشد. پیچ چرخ‌ها را بررسی کنید و از لق نبودن آن‌ها اطمینان حاصل نمایید.

۲) بررسی کنید که هیچ یک از لوله‌های خودرو نشتی نداشته باشند.

۳) بررسی کنید که شیشه‌ها، آینه‌های جانبی و چراغ‌های خارجی خودرو عملکرد عادی داشته باشند. و نیز آب، برف یا آلودگی روی آن‌ها باید پاک شود تا اطمینان حاصل نمایید که مانعی برای دید شما هنگام رانندگی وجود ندارد.

۴) بررسی کنید که اجزائی چون چراغ‌های داخلی، تجهیزات، برف پاک‌کن و شیشه شوی عملکرد عادی داشته باشند. و نیز با توجه به نشانگرهای نمایش داده شده در جلو آمپر بررسی کنید که در رابطه با ترمز، باتری، روغن ترمز و سایر موارد مشکلی وجود نداشته باشد.

۵) بررسی کنید که غربیلک فرمان، صندلی‌ها و کمربند ایمنی به درستی تنظیم شده‌اند و درب‌ها بطور کامل بسته شده‌اند.

۶) بررسی کنید که درب موتور و صندوق عقب محکم بسته شده‌اند؛ تجهیزات لازم برای تعمیر خودرو کامل است؛ بارهای داخل خودرو در محل مناسب قرار گرفته و محکم شده‌اند و فشار باد لاستیک چرخ زاپاس مناسب است.

۶ عادت خطرناک هنگام رانندگی را حتما ترک نمایم.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک