دفترچه راهنما سمند-راهنمای صفحه نمایش دیجیتالی سورن

دفترچه راهنما سمند-راهنمای صفحه نمایش دیجیتالی سورن

راهنمای صفحه نمایش دیجیتالی سورن

راهنمای صفحه نمایش دیجیتالی سورن

نمایشگر مسافت طی شده این وضعیت که به محض باز شدن سوئیچ خودرو به چشم می‌خورد، مربوط به نمایش مسافت طی شده از زمان تحویل خودرو بوده (بر حسب کیلومتر) و قابل صفر شدن نمی‌باشد. (در صورتی که از قبل بر روی این وضعیت تنظیم شده باشد در غیر اینصورت هنگام خاموش بودن سوئیچ، این وضعیت مشاهده می‌شود)

نمایشگر مسافت طی شده این وضعیت نمایشگر مسافت طی شده از زمانی است که به کمک کلید تنظیم آن را صفر می‌کنید (بر حسب کیلومتر). فشردن کلید صفر کننده به مدت ۲ ثانیه در این وضعیت باعث صفر شدن مقدار مسافت می‌شود.

اخطار ایراد در سیستم چراغ‌ها اخطار ایراد در سیستم چراغ‌ها

در صورتی که یکی از لامپ‌های جلو یا عقب دچار مشکل شوند، این اخطار روی صفحه نمایش دیده می‌شود.

نشانگر پایین بودن فشار روغن موتور نشانگر پایین بودن فشار روغن موتور

با قرار گرفتن سوئیچ در وضعیت دوم این نشانگر به علامت سالم بودن لامپ روشن می‌شود و هنگامی که موتور روشن شد، نشانگر نیز خاموش می‌شود. در صورتیکه چراغ روغن پس از روشن شدن موتور، روشن بماند و یا هنگام حرکت خودرو روشن شود، موتور در معرض آسیب جدی قرار دارد و نشان دهنده کافی نبودن فشار روغن و یا کمبود آن در سیستم روغن‌کاری است و باید بلافاصله با رعایت نکات ایمنی، خودرو را متوقف و موتور را خاموش کنید. قبل از حرکت مجدد از امداد خودرو کمک بگیرید.

ساعت/‌تاریخ‌/‌دمای بیرون ساعت/‌تاریخ‌/‌دمای بیرون

محدوده ساعت از ۰۰:۰۰ تا ۲۳:۵۹ با دقت ۱ دقیقه می‌باشد. محدوده تقویم از سال ۱۳۸۰ تا ۱۴۹۹ با دقت ۱ روز می‌باشد. سال‌های کبیسه در تقویم در نظر گرفته نشده است. محدوده نمایش دما از ۴۰- تا ۸۰+ درجه سانتیگراد می‌باشد.

متوسط سرعت متوسط سرعت

این مقدار، متوسط سرعت خودرو را از زمان صفر شدن مقدار قبلی نمایش می‌دهد. این مقدار با فشردن کلید تغییر وضعیت هنگامی که مقدار میانگین سرعت در حال نمایش است، صفر می‌گردد.

سرویس‌های دوره‌ای سرویس‌های دوره‌ای

برای تنظیم مقادیر کیلومتر جهت تعویض روغن موتور، فیلتر روغن و فیلتر هوای خودرو، کلید سمت چپ (کلید چرخشی) را برای مدت ۱ ثانیه فشرده نگه دارید؛ بعد از یک ثانیه وارد زیر منوی تنظیمات خواهید شد. با چرخاندن کلید روی گزینه مورد نظر رفته و سپس دوباره کلید را تا ۲ ثانیه نگه دارید تا از مقادیر پیش تعیین شده نمایش داده شود؛ با چرخاندن کلید چرخشی مقدار مورد نظر خود را انتخاب کنید. مقدار کیلومتر سرویس هر بار پس از تنظیم، اختلاف کیلومتر در موقع تنظیم با مسافت طی شده بعد از آن خواهد بود. که دقت ۱ کیلومتری برای آن در نظر گرفته شده است. هر بار با رسیدن زمان سرویس، چراغ سرویس روشن خواهد شد.

تنظیم شدت نور جلو آمپر تنظیم شدت نور جلو آمپر

نور پس زمینه جلو آمپر با روشن شدن چراغ‌های کوچک خودرو روشن خواهد شد. در این حالت می‌توانید با استفاده از کلید چرخشی (در برخی از مدل‌ها به وسیله دکمه تغییر وضعیت)، شدت نور پشت آمپر را کم یا زیاد کنید.

هشدار موانع عقب هشدار موانع عقب

زمانیکه سوئیچ خودرو باز بوده و دنده در موقعیت عقب قرار می‌گیرد، این سیستم فعال می‌گردد که از طریق یک بوق نیم ثانیه‌ای و روشن شدن سگمنت‌های پشت خودرو بر روی نمایشگر به اطلاع راننده می‌رسد. در فاصله کمتر از ۵۰ سانتیمتر، بوق به صورت ممتد زده می‌شود و در کمتر از ۲۵ سانتیمتر سگمنت‌های ردیف اول نمایشگر به منظور هشدار بیشتر به راننده چشمک‌زن می‌شوند.

فرمان توقف فوری فرمان توقف فوری

با روشن شدن این نشانگر، خودرو را با موتور روشن متوقف کنید؛ فوراً با نمایندگی یا تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید. این نشانگر به همراه اخطار فشار روغن موتور و اخطار شارژ باتری نیز روشن می‌گردد. این نشانگر ممکن است به دلیل پایین بودن سطح روغن موتور و بالا بودن دمای موتور نیز روشن گردد.

هشدار

اگر چراغ STOP به هر دلیلی روشن شود، راننده نباید به رانندگی ادامه دهد و در صورت ادامه مسیر، هرگونه خسارت وارده به عهده مالک خودرو می‌باشد.

نشانگر باز بودن درب‌ها نشانگر باز بودن درب‌ها – قرمز

این نشانگر بر روی صفحه نمایش نشان می‌دهد کدام یک از ۶ درب خودرو (شامل درب‌های جانبی، درب موتور، درب صندوق عقب و …) باز است.

نشانگر اخطار عدم شارژ نشانگر اخطار عدم شارژ

با قرار گرفتن سوئیچ در وضعیت دوم، این نشانگر به علامت سالم بودن لامپ روشن و بلافاصله پس از روشن شدن موتور خاموش می‌شود. چنانچه پس از روشن شدن موتور چراغ روشن بماند و یا در حین حرکت روشن شود، مشکلی در سیستم شارژ باتری به وجود آمده است. در اسرع وقت برای رفع عیب به تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

این نشانگر ممکن است به دلایل زیر روشن گردد:

  • خطا در سیستم شارژ باتری
  • باتری یا ترمینال‌های آن خراب است.
  • خطای آلترناتور رخ داده است.
  • وایرهای آلترناتور خراب شده است.

کمربند ایمنی راننده کمربند ایمنی راننده

با قفل شدن زبانه فلزی کمربند ایمنی سمت راننده در قفل مخصوص و با صدای تق، از قفل شدن آن اطمینان حاصل می‌کنیم. با انجام این عمل، نشانگر مربوطه روی صفحه نمایش جلو داشبورد خاموش خواهد شد. در صورت نبستن کمربند ایمنی، این چراغ با هشدار صوتی به مدت ۱ دقیقه همراه بوده و پس از آن، فقط چراغ اخطار نمایش می‌یابد.

اخطار ترمز اخطار ترمز

هنگام بالا بودن ترمز دستی یا پایین بودن سطح روغن ترمز روشن می‌شود. چنانچه نشانگر اخطار ترمز هنگام روشن کردن خودرو روشن نشود و یا بصورت روشن باقی بماند و یا در صورتی که پس از پایین آوردن ترمز دستی باز هم روشن بماند، بی‌درنگ مخزن روغن ترمز را پر کنید و در صورت روشن ماندن نشانگر در حالت پر بودن مخزن روغن ترمز و پایین بودن ترمز دستی، خودرو را در اسرع وقت و با رعایت اصول ایمنی به تعمیرگاه مجاز جهت بررسی و برطرف نمودن عیب منتقل نمایید.

اخطار بالا بودن دمای موتور اخطار بالا بودن دمای موتور

اگر این نشانگر روشن شود، بلافاصله توقف نمایید (بدون اینکه موتور خاموش شود) و از یک کارشناس مجاز کمک بگیرید. در این حالت در صورت بالا رفتن دمای آب، نشانگر خطر (STOP) روشن می‌گردد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک