دفترچه راهنما سمند-چراغ‌های هشدار دهنده سورن

دفترچه راهنما سمند-چراغ‌های هشدار دهنده سورن

چراغ‌های هشدار دهنده سورن

نشانگر چراغ‌های راهنما نشانگر چراغ‌های راهنما – سبز

– جهت چراغ‌های راهنما (گردش به چپ و گردش به راست) به وسیله فلش مشخص شده است. در گردش به چپ یا راست این چراغ‌های نشانگر با چراغ‌های راهنما چشمک می‌زنند. چنانچه از فلاشر (چراغ‌های هشدار در مواقع اضطراری) استفاده شود، هر دو فلش در هنگام فعال‌سازی چراغ‌های راهنما همزمان عمل می‌کنند. چنانچه یکی از نشانگرها بسیار سریع چشمک بزند، به معنی کار نکردن یکی از لامپ‌های همان سمت می‌باشد.

توجه

این حالت تنها هنگامی اتفاق می‌افتد که یکی از چراغ‌های راهنمای جلو یا عقب کار نکند؛ چنانچه یکی از چراغ‌های چشمک‌زن جانبی کار نکند، اثری بر سرعت چشمک زدن نشانگرها نخواهد داشت.

– زمانی که چراغ‌های راهنما روشن شود، چراغ‌های روی آینه‌های تاشو همزمان با فلاشر مربوطه شروع به چشمک زدن می‌کند.*

توجه مهم

اگر به هر علتی در خودرو، کاهش شدید سرعت (ترمز شدید) به وجود آید، سیستم هشدار دهنده به‌طور اتوماتیک فلاشر را به مدت ۵ ثانیه روشن می‌نماید. این عمل به عنوان هشدار کاهش شدید سرعت تلقی می‌گردد.

نور پایین چراغ‌های جلو نور پایین چراغ‌های جلو – سبز

هنگام استفاده از نور پایین این نشانگر روشن می‌شود.

نور بالای چراغ‌های جلو نور بالای چراغ‌های جلو – آبی

هنگام استفاده از نور بالا این نشانگر روشن می‌شود.

چراغ‌های مه‌شکن جلو چراغ‌های مه‌شکن جلو – سبز

هنگام استفاده از چراغ مه‌شکن جلو این نشانگر روشن می‌شود.

چراغ مه‌شکن عقب چراغ مه‌شکن عقب – نارنجی

هنگام استفاده از چراغ مه‌شکن عقب این نشانگر روشن می‌شود.

عیب‌یاب خودکار موتور عیب‌یاب خودکار موتور – نارنجی

هرگاه سیستم عیب‌یاب موتور عیبی را تشخیص دهد، این نشانگر هشدار دهنده روشن می‌شود. هنگامی که سوئیچ در موقعیت دوم (باز) باشد، به علامت بررسی کردن
سیستم، این چراغ روشن می‌شود که پس از روشن شدن موتور، خاموش خواهد شد. چنانچه در خلال حرکت خودرو مشکلی در موتور پیش آید، این چراغ دوباره روشن می‌شود.

توجه

اگر نشانگر روشن شود و خودرو عادی کار کند، به نمایندگی مجاز مراجعه کنید؛ با این حال همچنان می‌توانید رانندگی کنید. اگر نشانگر روشن شود و خودرو عادی کار نکند، با سرعت بالا رانندگی نکنید و بلافاصله به تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید. (اگر نشانگر به صورت چشمک‌زن کار کند به معنی ایراد در سیستم جرقه است و باید موتور با دور آرام کار کند و سریع‌تر به نمایندگی مجاز مراجعه گردد)*

اخطار ترمز ضدقفل (ABS) اخطار ترمز ضدقفل (ABS) – نارنجی

این نشانگر هنگام روشن کردن خودرو به مدت چند ثانیه روشن و سپس خاموش می‌گردد. چنانچه نشانگر اخطار هنگام روشن کردن خودرو روشن نشود و یا پس از روشن شدن موتور بصورت روشن باقی بماند، نشانه وجود اشکال در سیستم ترمز ضدقفل و یا EBD است. در چنین شرایطی خودرو را در اسرع وقت و با رعایت اصول ایمنی به تعمیرگاه مجاز جهت بررسی و برطرف نمودن عیب به تعمیرگاه مجاز منتقل نمایید.

اخطار غیرفعال بودن کیسه هوای سرنشین اخطار غیرفعال بودن کیسه هوای سرنشین – نارنجی

روشن شدن این چراغ به صورت دائم نشان دهنده غیرفعال بودن کیسه هوای سرنشین است. تا زمانی که کیسه هوای سرنشین غیرفعال باشد، این چراغ روشن می‌ماند. در صورتی که چراغ اخطار چشمک‌زن فعال شود باید با یکی از نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو تماس بگیرید.

اخطار ایراد کیسه هوای راننده اخطار ایراد کیسه هوای راننده – نارنجی

این نشانگر با روشن کردن خودرو، ۶ بار چشمک می‌زند و سپس باید خاموش گردد و در صورتیکه این چراغ روشن بماند نشان دهنده ایراد در سیستم ایربگ راننده بوده و باید به نمایندگی مجاز مراجعه شود، در غیر اینصورت مسئولیت آن به عهده مالک خودرو می‌باشد.

اخطار کمبود سوخت اخطار کمبود سوخت

روشن بودن این نشانگر به این معنی است که کمتر از ۸ لیتر سوخت در باک باقیمانده است؛ در اولین فرصت سوخت‌گیری کنید. با رسیدن میزان سوخت به کمتر از ۳ لیتر، این نشانگر چشمک می‌زند.

کنترل سرعت هوشمند کنترل سرعت هوشمند – نارنجی*

روشن و خاموش شدن این نشانگر نشان دهنده فعال و یا غیرفعال بودن سیستم کنترل سرعت هوشمند می‌باشد.

چراغ ایموبیلایزر چراغ ایموبیلایزر – نارنجی

چشمک زدن چراغ ایموبلایزر بعد از خاموش شدن خودرو هر ۴ ثانیه یک بار به معنای فعال بودن سیستم ایموبلایزر می‌باشد.

چراغ اخطار سرویس چراغ اخطار سرویس – نارنجی

روشن شدن این چراغ به معنای وجود مشکل در یکی از سیستم‌های خودرو یا فرا رسیدن سرویس‌های دوره‌ای می‌باشد. با روشن شدن این چراغ به نزدیک‌ترین مرکز خدمات پس از فروش مراجعه کنید.

* در صورت نصب در خودروی شما

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک