دفترچه راهنما سمند-سیستم سوخت سورن

دفترچه راهنما سمند-سیستم سوخت سورن

سیستم سوخت سورن

درپوش مخزن بنزین سورن

درپوش مخزن بنزین سورن

برای باز کردن، درپوش مخزن بنزین را در جهت عکس حرکت عقربه‌های ساعت بچرخانید و قبل از برداشتن کامل درپوش، چند لحظه تأمل کنید تا گازهای داخل مخزن خارج شود. برای جلوگیری از مفقود شدن درپوش مخزن بنزین، درپوش به وسیله بندی به درب باک متصل گردیده است. برای آگاهی از انواع سوخت‌های قابل استفاده به برچسب داخل درب باک مراجعه کنید.

اخطار

– بنزین داخل باک ممکن است تحت فشار باشد لذا جهت جلوگیری از صدمه جانی، درب باک را سریعا باز نکنید. درب باک را به آرامی و با دقت شل نموده و صبر کنید تا صدای هیس متوقف شود سپس آن را کاملاً باز نمایید.

– بخار بنزین بسیار خطرناک است. وقتی که بنزین در باک می‌ریزید، موتور باید خاموش باشد و جرقه، شعله آتش، سیگار و کبریت در نزدیکی محل ریختن بنزین هرگز نباید وجود داشته باشد.

درب باک سورن

درب باک سورن

درب باک، روی گلگیر عقب سمت راست واقع شده است و به سیستم قفل مرکزی وصل است. هنگامی که قفل مرکزی باز است، سمت راست درب باک (۱) را به داخل فشار دهید تا باز شود.

توجه

تنها سیستم قفل مرکزی، درب باک را قفل می‌کند.

باز کردن درب باک سورن در مواقع اضطراری (۲)

– چنانچه سیستم قفل مرکزی از کار افتاده باشد، می‌توان درب باک را از داخل صندوق عقب باز نمود.

– موکت روکش جداره سمت راست داخل صندوق عقب را کنار بزنید.

– زبانه قفل درب باک را به عقب بکشید.

کلید وصل مجدد سوخت سورن

کلید وصل مجدد سوخت سورن

کلید وصل مجدد سوخت در داخل محفظه موتور و بر روی گلگیر داخلی راست قرار دارد. در تصادف‌های شدید یک سیستم ایمنی از رسیدن سوخت به موتور جلوگیری می‌کند. پس از حصول اطمینان از عدم نشتی سوخت، جریان سوخت به موتور را با فشار این کلید برقرار کنید.

هشدار

– بنزین قابل استفاده در خودروی شما، بنزین بدون سرب سوپر با اکتان ۹۵ می‌باشد. در صورتیکه سوختی غیر از سوخت مشخص شده مصرف شود، امکان تخریب قطعات داخلی موتور و آسیب دیدگی به دلیل پدیده خود اشتعالی و ضربه وجود خواهد داشت.

– استفاده از مکمل بنزین برای این خودرو مجاز نمی‌باشد.

– از وارد کردن نازل پمپ بنزین به صورت کامل خودداری کنید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک