دفترچه راهنما سمند-سیستم هشدار موانع عقب سورن

دفترچه راهنما سمند-سیستم هشدار موانع عقب سورن

سیستم هشدار موانع عقب سورن

این سیستم متشکل از دو سنسور هوشمند است که بر روی سپر خودرو قرار گرفته و به شبکه الکترونیکی داخل خودرو متصل می‌شود.

سیستم هشدار موانع عقب سورن

نحوه عملکرد

– سیستم فوق، موانع موجود در پشت خودرو را به دو صورت دیداری (از طریق نمایشگر جلوی خودرو) و شنیداری (از طریق صدای بوق) به اطلاع راننده می‌رساند.

سیستم هشدار موانع عقب سورن

– زمانی که سوئیچ خودرو باز بوده و دنده در موقعیت عقب قرار می‌گیرد، این سیستم فعال می‌گردد که از طریق یک بوق نیم ثانیه‌ای و روشن شدن سگمنت‌های پشت خودرو بر روی نمایشگر به اطلاع راننده می‌رسد.

– تا زمانی که هیچ مانعی در فاصله ۱۵۰ سانتیمتری پشت خودرو نباشد، سگمنت‌های نمایشگر مطابق شکل روشن بوده و هیچ بوقی زده نمی‌شود. با ورود یک مانع در فاصله نزدیک‌تر از ۱۵۰ سانتیمتر به خودرو، بسته به این که مانع در سمت چپ یا راستِ سپر عقب باشد، سگمنت مربوطه در نمایشگر خاموش شده و صدای بوق شروع به زدن می‌نماید. با نزدیک‌تر شدن مانع، حساسیت سیستم بیشتر شده و با سرعت بیشتری بوق زده و سگمنت‌های بیشتری را خاموش می‌نماید. در فاصله کمتر از ۵۰ سانتیمتر، بوق به صورت ممتد زده می‌شود و در کمتر از ۲۵ سانتیمتر، سگمنت‌های ردیف اول نمایشگر به منظور هشدار بیشتر به راننده، چشمک‌زن می‌شوند.

هشدار خطا در حالت قطع سنسور

سیستم هشدار موانع عقب به صورت هوشمند، قطع هر کدام از سنسورها را تشخیص داده و به راننده پیام دیداری و شنیداری می‌دهد.

  • قطع سنسور سمت راست: سه بار تک بیپ سریع، چشمک زدن سگمنت‌های سمت راست نمایشگر
  • قطع سنسور سمت چپ یا هر دو سنسور: سه بار دو بیپ سریع، چشمک زدن سگمنت‌های هر دو سمت چپ و راست نمایشگر

اخطار

– این سیستم جهت کمک به راننده برای تشخیص اشیا در فاصله ۱۵۰ سانتیمتر (از پشت خودرو هنگام پارک) با سرعت کمتر از ۵Km/h می‌باشد؛ همچنین دارای محدودیت‌هایی در خصوص تخمین فاصله قابل تشخیص و موانع بوده لذا دقت راننده برای شرایطی که موانع قابل تشخیص نمی‌باشند، الزامی است.

– این سیستم با استفاده از سیگنال‌های صوتی وظیفه کمک رسانی جهت سهولت در امر پارک کردن خودرو و همچنین تعیین فاصله تا مانع موجود در هنگام حرکت با دنده عقب را انجام می‌دهد.

بنابراین وجود این سیستم هیچ‌گاه نباید باعث حرکت ناگهانی و رانندگی بدون احتیاط به سمت عقب (دنده عقب) گردد. راننده باید همیشه مراقب موارد ناگهانی که می‌توانند در حین دنده عقب رخ دهند، باشد: موانع متحرک (کودک، کالسکه، دوچرخه، حیوان و …) یا موانع کوتاه و یا خیلی باریک (جدول، نرده باریک و …)

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک