۵ باور غلط درباره نگهداری صحیح از خودرو

نگهداری صحیح از خودرو 

۵ باور غلط درباره نگهداری صحیح از خودرو 

نگهداری صحیح از خودرو موضوعی است که بسیاری در راستای بالا بردن عمر مفید استفاده از خودرو و کاستن از هزینه‌های تعمیر به آن توجه ویژه دارند.

اما در این بین برخی از باورهای غلط سینه به سینه از دهه‌های گذشته به رانندگان امروزی رسیده و در برخی موارد رعایت این توصیه‌ها نه‌تنها هیچگونه سودی ندارد بلکه ضرر نیز دارد. با رگلاز همراه باشید تا  ۵ باور غلط درباره نگهداری صحیح از خودرو را همراه با یکدیگر بررسی نماییم.

۱-بنزین سوپر باعث بهبود عملکرد خودرو می‌شود

بنزین سوپر باعث بهبود عملکرد خودرو می‌شود
                                    بنزین سوپر باعث بهبود عملکرد خودرو می‌شود

تا زمانی‌که موتور خودرو شما مجهز به توربوشارژر نباشد و یا در رده پیشرانه‌های با عملکرد بالا و اسپرت قرار نگیرد استفاده از بنزین با اکتان بالاتر تحت عنوان بنزین سوپر هیچ سودی برای موتور خودرو شما ندارد. همچنان بنزین با استاندارد اکتان ۸۶ نیز مورد تایید است و غذای مناسبی برای خودرو شما فراهم می‌آورد.

۲-تعمیر خودرو در تعمیرگاه‌هایی که نمایندگی نیستند گارانتی خودرو را باطل می‌کند

تعمیر خودرو در تعمیرگاه‌هایی که نمایندگی نیستند
تعمیر خودرو در تعمیرگاه‌هایی که نمایندگی نیستند

موارد ابطال گارانتی در دفترچه راهنمای خودروها موجود است و اجبار مالک خودرو به انجام هر سرویسی تنها در نمایندگی و پرداخت پول برای آن غیرقانونی محسوب می‌شود. پس تنها باید موارد مشمول گارانتی را در نمایندگی سرویس کنید و برای سایر موارد آزاد هستید به هر تعمیرگاهی که صلاح می‌دانید حتی در زمان اعتبار گارانتی مراجعه کنید. 

۳-هر چهار لاستیک خودرو را باید همراه با هم تعویض کرد

تعویض همزمان هر چهار لاستیک
                                            تعویض همزمان هر چهار لاستیک

اگر لاستیک جدید از همان برند و سایز باشد، تعویض تکی لاستیک هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. البته در بازار لاستیک را به‌صورت جفت می‌فروشند اما این موضوع به دلایل فنی نیست. فقط توجه کنید اگر لاستیک تکی را تعویض کردید چرخ‌های خودرو را باید بالانس کنید.

۴-شستن خودرو با مایع ظرفشویی موجب شفاف شدن رنگ آن خواهد شد

شستن خودرو با مایع ظرفشویی
شستن خودرو با مایع ظرفشویی

این کار نه تنها موجب جلای بیشتر نمی‌شود بلکه به شدت به رنگ خودرو و کیلر آن آسیب می‌رساند. بهتر است اگر خودتان ماشین می‌شوئید این کار را با استفاده از مایع کارواش به انجام برسانید.

۵-سوختگیری در صبح‌های زود موجب می‌شود بنزین بیشتری در باک خودرو ذخیره شود

بنزین زدن صبح زود
                                                            بنزین زدن صبح زود

این هم یکی از افسانه‌هایی است که همواره روی آن تاکید می‌شود. این موضوع را کاملا قبول داریم که زدن بنزین گرمتر درون باک برابر دریافت سوخت کمتر است. همچنین درست است که در ساعت‌های گرم روز میزان تبخیر بنزین بالاتر است. اما بنزینی که توسط پمپ و نازل به باک خودرو شما جاری می‌شود از درون مخزن‌های زیرزمینی با ایزولاسیون دمایی بالا می‌آید که در عمل این موضوع روی آن اثری ندارد.

[تعداد: 6   میانگین:  4.5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک