امسال ۶ هزار پرونده در حوزه خودرو تشکیل شده است

تعزیرات حکومتی

امسال ۶ هزار پرونده در حوزه خودرو تشکیل شده است 

سخنگو سازمان تعزیرات حکومتی گفت: ۵ هزار و ۶۰۴ پرونده در حوزه کالا و خدمات و ۱۹۸ پرونده مربوط به قاچاق خودرو بوده است.

حکم برائت

سید یاسر رایگانی افزود: از این تعداد، متهمان ۵۱۳ پرونده با ارائه مدارک حکم برائت گرفتند و ۲۰۱ پرونده نیز به مراجع قضایی ارجاع شد و برای ۹۱۳ پرونده قرار صادر شده است.

وی گفت: متخلفان در ۷۶۶ پرونده به پرداخت ۲۹۳ میلیارد تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده اند.

رایگانی در ادامه به آمار پرونده‌های تشکیل شده در سازمان تعزیرات از بدو تاسیس (آبان ۷۳) تا پایان دی ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت: در این مدت ۹ میلیون و ۵۱۵ هزار پرونده تخلف در سازمان تعزیرات تشکیل شده که ۹ میلیون و ۴۶۹ هزار و ۵۴۹ پرونده مختومه شده و ۴۶ هزار و ۸۰ فقره پرونده در شعبه تعزیرات مانده است.

جزای نقدی

وی گفت: متخلفان در مجموع به پرداخت ۱۲۰ هزار و ۷۸۵ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده اند و میزان وصولی سازمان در حق صندوق دولت ۲۰ هزار و ۳۵۱ میلیارد ریال بوده است.

یاسر رایگانی افزود: تعداد پرونده‌های مربوط به حوزه کالا و خدمات ۸ میلیون و ۴۸ هزار و ۷۵۱ پرونده و در حوزه بهداشت و درمان یک میلیون و ۴۱ هزار و ۵۲۰ پرونده و در حوزه قاچاق کالا و ارز ۴۲۵ هزار و ۳۵۸ پرونده بوده است.

وی درباره گشت‌های مشترک تعزیرات هم گفت: در ده ماه ابتدایی امسال ۲۵ هزار و ۱۰۹ گروه گشت تعزیرات تشکیل شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۴۵ درصدی داشته است.

سخنگوی تعزیرات سازمان تعزیرات حکومتی ایران افزود: در ده ماه ابتدایی امسال ۸۷ هزار و ۲۵۰ مورد بازرسی صورت گرفته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۴ درصد افزایش داشته است.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار